Резултати од барањето

 1. .Sky.

  Музиката која ви го одбележа Лето '16...

  Како што е и редот, летово го испративме денеска, се надевам сите си го поминавте убаво ова лето а верувам дека и ви останаа во глава некои летни хитчиња кои некаде сте го слушнале и едноставно ви го одбележаа ова лето '16 година. Да не должам многу еве дел од моите: :rolleyes: Sia - Cheap...
 2. .Sky.

  Забрана за емитување на македонска музика во Македонија

  На глупоста и нема крај... Уште еден удар врз Македонската музичка сцена а тоа е забраната за емитување на Македонска музика во Р.Македонија. Е сеа моабетов е што некои 100тина души - автори се собрале и решиле дека во име на 5,500 други автори и сл. да се забрани да се емитува македонската...
 3. .Sky.

  Како најчесто го започнувате вашиот ден?

  Секој си има своја рутина при започнување на денот. Најчесто одговорот е со кафе и мал појадок но исто така претпоставувам дека има луѓе со поинакво започнување на денот. Јасно е дека на повеќето кога ќе станеме се што сакаме е полесно да се расониме и едноставно брзаме за се и што попрво да...
 4. .Sky.

  Alfa Romeo - 164

  Алфа Ромео 164 е автомобил од висока класа, кој за прв пат е преставен во франкфурт во далечна 1987 год. како наследник на моделите: Алфа 6, 90 и Алфета, се произведуваше во различни верзии се до 1998 кога престана да се произведува и како наследник на 164 беше 166ката. Од 1983 како што...
 5. .Sky.

  Танго

  Тангото претставува еден од најубавите, елегантни и сензуални танцови во денешницата, симболизирајќи ја страста и љубовта во една врска. Тангото е повеќе од танц, не учи како да пораснеме како личности, индивидуално и во љубовта. Знаете ли да играте аргентинско танго? Знаете? Браво! Е, па...
 6. .Sky.

  Дали сте задоволни од изборот на пејачи/ки кои беа дел од новогодишната журка на плоштад?

  Среќна нова година на сите вам, ви посакувам многу здравје пред се и среќа во оваа 2016. Се надевам дека веќе се отрезнивте и барем колку толку се наспавте после лудата ноќ а за оние кои тераат и 2ра вечер нека си поминат убаво. :pijani: Инаку сакам да подискутираме на темата: Дали сте...
 7. .Sky.

  Најспорното претекнување: По правилата е или не?

  На секој возач со добра километража му се има случено ваква ситуација, кога ќе започнете да претекнувате камион на испрекината линија, но додека да го претекнете, почнува полната линија, но возачот не знае за тоа затоа што знакот е покриен од камионот, како што е прикажано на сликите. И како...
 8. .Sky.

  Трап

  Трап музика која моментално ја раздрмува Америка и пополека се насочува кон Европа не е ништо ново но сепак кај нас сеуште не е во подем едноставно кај нас нема толку многу љубители на овој дел од музика. Дали е тој нов дел од Дастеп? не, едноставно не, но секако е едно огромно освежување за...
 9. .Sky.

  Омилени музички стихови од: Џорџе Балашевиќ

  Нема да пишам најдобри бидејќи сепак во секоја песна си има посебни стихови кој за секој нас си има некое значење кога слушаме некоја песна. Во темава освен бендови ќе има и пејачи/ки од секаков вид значи нема да станува збор само за одреден жанр на музика да бидат опфатени сите музички...
 10. .Sky.

  Дали е потребна македонска музичка телевизија?

  Седејќи и размислувајќи за телевизија порано каде што ги пратев новите песни - албуми и ми текна ау да чекај малку ние немаме музичка телевизија? :facepalm: Реално сите наши соседи поседуваат своја музичка телевизија каде што пејачи од нивната држава си ги промовираат своите нови песни,албуми и...
 11. .Sky.

  Македонски звучи подобро (Финале)

  :oeoeoe::jeeee::oeoeoe: Прво и основно голема благодарност до сите кои беа дел од Македонски звучи подобро и за екипата која исто така се потруди околу него: @Crazy in Love @ЏинЏер @BiG_kIsS @.Sky. @Zlatikevichius @Forrest Gump @turvior Кругот не е тркалезен. Се глеаме на крајот од...
 12. .Sky.

  Дали поддржувате доење во јавност?

  Општеството не е подготвено да го смени мислењето во однос на доењето. Сепак, се надевам дека младите мајки, заедно со помладите баби, ќе се изборат, рече баба што го шеташе своето внуче низ Градскиот парк. Бебето не знае за време и за место, па кога има потреба тоа си бара храна. Мајката е таа...
 13. .Sky.

  Песни за слушање со тоалетна хартија

  Буквално! ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Пред да ja пуштите песната или пак го погледнете видео спотот направете ги следниве работи: 1. Паузирајте го видеото 2. Земете една чаша, тоалетна хартија и вреќа за бокс 3. Направете лекарско 0:11: Сега сте подготвени пуштете ја песната и веќе го добивате нагонот...
 14. .Sky.

  Сааб - Автомобили

  Историја околу започнување на првиот автомобил на Сааб Сааб компанијата е основа во 1937 година како фабрика на авиони и особено наменета за војната индустрија. Како што се доаѓаше крајот на 2 светка војна Швеѓаните видоа дека ќе дојде до намалување на побарувачката за овој вид. Управниот...
 15. .Sky.

  НАТПРЕВАР #33 - тема: Љубов [пријавување]

  Љубовта е порив за живот, порив за творештво. Таа им била инспирација и на многумина писатели, уметници, теартарџии, филмаџии да создадат безвременска уметност посветена на ова незаменливо и исконско човечко чуство. Бидејќи прв пат јас победив на кајгана натпревар се одлучив темата да биде...
 16. .Sky.

  American truck simulator

  Ако до сега возевме низ Европа од сега па натака ќе возиме во Америка, ќе си спремите пиво, чипс и на возење во американски стил. Од SCS најавија дека ќе има повеќе од 100 градови. За почеток кога ќе излезе играта ќе возиме само во Калифорнија. Понатака ќе бидат додадени следните градови: Los...
 17. .Sky.

  Македонски звучи подобро (втор круг)

  После навистина голема пауза конечно го враќаме од сонот Македонски звучи подобро. :aplauz: Овој пат Македонски звучи подобро ќе биде водено од драгата членка @ЏинЏер и секако јас @.Sky. Во овој втор круг на листата имаме вкупно 512 песни за гласање со тоа што секој ден ќе имаме по два дуели...
 18. .Sky.

  Најдобри албуми за 2014 година

  Оваа 2014та година излегоа навистина добри албумчиња но и покрај добрите албуми кои излегоа имаше и такви хејтани албуми помеѓу нив најмногу беше хејтан албумот на U2 - Songs of Innosence. Според Rolling Stone е албум на годината е Songs of Innosence - U2 во секоја смисла на значењето, но исто...
 19. .Sky.

  Вашиот најдобар хит од 1980 година?

  Да не пишувам голем вовед и онака има многу членови кои ги мрзи да читаат долги постови затоа ќе ја скратам приказната. Во тамава ќе постираме наш хит од одредена година на пример како почетна година ја ставив 1980 год. и на секои три дена ќе се менува годината напред со тоа што ќе ги...
 20. .Sky.

  Јубилеј 50г рок&рол во РМ мкд - Скопје, среда - 10.12.2014

  Со мала помош на пријателите мултимеди - ретроспект - журка Рокерска ноќ Убавина и младост во едно е сплела ритуален танец во жесток ритам, од ласерски топови сцената гори секој миг за експлозија се спрема. Принцот на Рокенролот раце крева свири гитара и магично вика... "Љубов, љубов...
На врв Bottom