Резултати од барањето

 1. m.i.n.a

  Најдобрите универзални апликации за Windows 10

  Здраво дечки, Бидејќи сум хардкор Windows Apps корисник, сакам да ја споделам мојата листа на најдобри универзални апликации за Windows 10. Се надевам дека апликациите ќе ви бидат од корист ;) Најдобрите универзални апликации за Windows 10
 2. m.i.n.a

  Upgrade од i5 750 + GTS 250 на AMD FX-6100 + GTX 950

  Здраво дечки, потребен ми е совет од вас. Решив да го апгрејдувам PC-то кое е старо цели 5 години и изгледа вака: CPU: Core i5 750 2.67GHz MB: Asus P7H55 RAM: 2 x 4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX Blu (спуштенo на 1333МHz) HDD: WD Caviar Blue 1TB, 7200rpm, 64MB SATA-III (работи на SATA-II) VGA...
 3. m.i.n.a

  WP Македонија - фејсбук група

  Бидејќи дечките од Windows Phone Македонија не се многу активни, јас и уште неколку die-hard WP фанови креиравме група на фејсбук со цел да си помагаме едни со други. Кој сака може да се придружи во групата :) Линк од групата: WP Македонија
 4. m.i.n.a

  Рецензија: Quart QT450 Smartphone

  Здраво на сите, Сакам само да ја споделам мојата рецензија за Quart QT450 телефонот. Во глобала телефонот е супер за парите, јас сум лично задоволен. Телефонот е фабрички рутиран. За подетално читнете: Рецензија: Quart QT450 Smartphone
 5. m.i.n.a

  Корисни "Metro" апликации за Windows 8

  Гледам дека има Windows 8 корисници на форумов, па морав да ја креирам темава. Поради тоа што 8-ца има свој маркет за апликации, сметам дека темава ќе помогне за секој корисник, особено кога некој не знае што да инсталира или бара препорака за добри/корисни апликации. Веќе долго време сум...
 6. m.i.n.a

  Microsoft Office 2013

  Тука дискутираме за најновиот пакет, Microsoft Office 2013! ............................................................................................................................... Што е ново? Touch Mode along with touch enhancements. Flatter look of the Ribbon interface Microsoft...
 7. m.i.n.a

  Листа на бесплатни програми

  Листа на Бесплатни Програми за Windows XP, Vista, 7 Некои важни работи при користење на оваа листа: Некои програми се бесплатни "само за лична употреба". Пазете се од програми кои се обидуваат да инсталираат adware. Некои од овие програми можат да се "ограничени". Некои програми не водат до...
 8. m.i.n.a

  GARAGE REVIVAL

  GARAGE REVIVAL Конечно во Македонија! Пријавувањето започна Оживување на гаражните рок бендови! GARAGE REVIVAL ПРИЈАВЕТЕ СЕ И БИДЕТЕ НАЈДОБРИОТ GARAGE REVIVAL РОК БЕНД ВО МАКЕДОНИJA Право на пријавување имаат сире рок бендови. Досега официјално се пријавени следните бендови...
 9. m.i.n.a

  WayIDo - Social Media Network

  Некако по фб ми стаса приватна порака. Пораката беше за новиот сајт (како Facebook) именуван WayIDo Многу подобар сајт за разлика од фејзбук. Chat-от има CALL опција, SMS и.т.н. Како сето ова изгледа: Мени: CHAT Опции: Регистирајте се слободно и уживајте :)
 10. m.i.n.a

  МОРАТОРИУМ 4 - 08.05.2009

  Се наближува Мораториум 4 (4-та година по ред)! Претставува концерт на гаражни бендови од македонија со цел делумно да се одоговори на проблемот за нивното афирмирање. Оваа година освен тоа што има 2 бендови од македонија, на концертот учестуваат Cilice (Холандија - мат метал) и Disdained...
 11. m.i.n.a

  Brutal Death Metal

  Дали ви е најомилен метал жанр? Што мислите за овој жанр? Кои се ваши омилени бендови и албуми? Дали откривате бендови и кои се тие? Имате ли нешто што можете да го препорачате? Кој бенд го лушате моментално? Како автор на темава јас ќе кажам свое мислење....... Започнав да го слушам пред...
 12. m.i.n.a

  Wind-Flow Thermal Design

  Што мислите за ова ново ладење на процесорот? Веќе асус го имаат на неколку матични плочи со сокет LGA 1366
 13. m.i.n.a

  SLI vs CROSSFIRE

  Што мислите според вас, која технологија e подобра? Јас сум дефинитивно за SLI:helou:
 14. m.i.n.a

  Најдобар производител на матични плочи?

  Според вас кој производител на матични плочи е најдобар?
 15. m.i.n.a

  Chuck Schuldiner - "The Father of Death Metal"

  Во оваа тема ќе се зборува само за таткото на дет металот, кој никогаш нема да се заборави - Chuck Schuldiner:music3: "SUPPORT MUSIC, NOT RUMORS" - Chuck Schuldiner Како за почеток можам да кажам дека никогаш нема да се роди ваков човек, кој ни недостасува на нас фановите и во нашата и во...
 16. m.i.n.a

  Windows 7

  Сакајќи да ги прекрати разните шпекулации и нагаѓања за новиот Windows 7, на овогодинешната Professional Developers конференција, Микрософт презентираше рана верзија од новиот оперативен систем кој треба да излезе некаде во средината на 2009 година. Секако дека ова не е конечна верзија но од...
На врв Bottom