Резултати од барањето

 1. Forrest Gump

  Lounge

  Lounge е звук кој некаде уште се нарекува „easylistenig” . Своето име го добил по хотелските простории во кои гостите можат да се опуштат со пријатна музика која оди во позадина. Таква музика, може да се сретне и во пијано баровите, во казината и аеродромските простории во кои патниците се...
 2. Forrest Gump

  You Tube ги брише независните изведувачи

  „Гугл“ најави дека ќе ги блокира содржините на независните изведувачи ако не се согласат со новите правила на пребарувачот „Гугл“ им направи многу проблеми на независните изведувачи кои своите снимени содржини ги објавуваат на „Јутјуб“. Видеосервисот Јутјуб е во сопственост на „Гугл“ од 2006...
 3. Forrest Gump

  Scott Bradlee и другарчињата

  Скот Бредли (роден на 19 септември 1981) е американски музичар и продуцент, кој за озбилно се тантра со џез музиката. „I have long had a love/hate relationship with pop music". Тргнувајќи од тука можеш до некаде да му ја скапираш атмосферата која ја лие со своите другарчиња во проектот/групата...
 4. Forrest Gump

  Најпрепознатлив кадар од музичките спотови

  Најпрепознатлив, најдобар, највпечатлив кадар од музичките спотови. Можете (ако сакате) и да си образложите зо ошто го ампутиравте баш тој кадар (мене ме надвјаса сон и не можам). Radiohead - Lotus Flower Radiohead - Just Chris Isaak - Wicked Game Weapon Of Choice - Fatboy Slim Nine...
 5. Forrest Gump

  Agda Beata слави роденден!

  Ги неќам: - Русите, - Латас и Ивона, - Јуле -то шо неќеше да ми дае (вагинално), - Ана од Кратово шо не ме сакаше, затоа шо куќата не ми беше измалтарена (од надвор), - комшивката Нада шо ме клеветеше на еднаемајка, дека и ги убив цвеќињата со топката, - Македонците кои ќерката ја викаат...
 6. Forrest Gump

  Златко е татко!

  После модераторскиот орден му тргна на нашиот @Zlatikevichius, па се таткоса. Син! Нака е, брат ми! Живо, здраво и убаФо нека е малото маже (така на Фемина викаат ко се раѓа син). Гордост најголема да е ваша, секогаш! Сега конечно ќе имаш кого да го праќаш до продавница и да му викаш...
 7. Forrest Gump

  Устосвир

  ... или свиркање со уста :свиркам:. Но ко посебна музичка дисциплина, без манијакално пастирски сегменти.
 8. Forrest Gump

  Кога би ве осудиле вечно да слушате една песна (мелодија), која би ја избрале?

  Кога би ве осудиле вечно да слушате една песна (мелодија), која би ја избрале? Рецимо: P.s @Io Sono Interista (за да добие на тежина темава) избра:
 9. Forrest Gump

  Проверете колку време од животот сте потрошиле гледајќи серии

  Ако некогаш сте почувствувале дека гледате многу серии, сигурно сте се запрашaле колку време имате потрошено на ова. Сега постои интернет страница што може да ви го пресмета токму тоа. Оваа страница може да ви пресмета колку години, денови, часови сте потрошиле гледајќи телевизиски серии. Сè...
 10. Forrest Gump

  (Пост) апокалиптични песни

  Наместо вовед, еден копи пејст од мое соло десено на профилот кај најголемиот @Io Sono Interista . "Денес бев приморан после милион години да слушам рејдио. Начекав топ листа на Битлси. Не битно то која песна беше на врвот, уствари ај ќе ти кажам: За друго ти пишав. Водителот на крај...
 11. Forrest Gump

  Среќен роденден Грегор

  @Gregor Брат ми шо да ти посакам, шо не сум ти го рекол до сеа? Нов аватар, љубов, радост, надеж, страст, слобода, креативност, растеретеност, инспирација... - Нов аватар, аман со овој више! - Имај љубов, ама никако додека на телевизорот оди цртан. - Имај радост СЕКОГАШ! - Никогаш не губи...
 12. Forrest Gump

  Секула и Ефто Пупиновски

  Секула Пупиновски (1955 -2011) својот живот го посвети на музиката, спортот и фамилијата. Ќе остане запаметен по ведриот дух, топлата насмевка и позитивната енергија. Првите музички чекори ги направи уште во средношколските денови, по што почна активно да ја гради својата музичка кариера. По...
 13. Forrest Gump

  Адам Бен Езра

  Виротуозниот контрабасист (и мултиинструменталист) Адам Бен Езра е роден на 18 декември 1982 година во израелскиот град Тел Авив, каде што живее до ден денешен. Овој млад човек не само што има несекојдневен талент и не само што поседува неверојатна харизма , туку успева да создаде и музика...
 14. Forrest Gump

  Felon

  Felon е бенд од Загреб (Кроејша) чија главна авторска снага е кантавторот Денис Катанец. Нивната музика може да се опише како мешавина од нео американ поп фолк и инди рок со текстови на хрватски јазик. Членови на бендот се Денис Катанец, Иван Шчапец, Тена Рак и Дражен Хижак. Од создавањето на...
 15. Forrest Gump

  John Butler (Trio)

  Бог е на земјата. Вистина е! John Butler не е само млад, мултиталентиран музичар, гитарски виртоуз и „раџачу ти дјецу као колачиче“ мен. Он е најголемиот од кенгурите со незауздана потреба за слобода! Малу Битлси, малу Хендрикс, тук там по некој цитат од Цепелин. Мрази големи корпорации, ја...
 16. Forrest Gump

  Како се однесувате на концерти?

  Големината на еден концерт, според едни се гледа според бројот на лименки пиво кои остануваат на земјата по неговиот завршеток. Според други, големината на еден концерт се гледа според времетраењето на распродажба на билети. Ако распродажбата траела отприлика колку и невиноста на децата кога ќе...
 17. Forrest Gump

  На Малколм ван дам Ич му е роденден

  Ој ти, интелегенцијо во викторијански хаљини! Ој ти, хронична, незауздана, сирова интелегенцијо, среќен ти роденден. Ој ти, вонземска, штиркана, јарка, газирана интелегенцијо, среќен ти роденден. Ој ти, интелегенцијо без бандерола, интелегенцијо без чакал, интелегенцијо без технички ларви...
 18. Forrest Gump

  Со трпелива работа до остварување на сонот?

  Зимата 1955 година невиден снег ја завеал покојна Југославија, блокирајќи ги сите патишта. Во тоа време, во Загреб благодарение на играта на судбината се нашла и Злата Бартл (на сликата), која работела како професорка во средно училиште во Сараево. Заради завеаните патишта, долго време не можела...
 19. Forrest Gump

  Кога публиката пее

  Рајата пее. Некогаш звучат несинхронизирано и знаат да ја искасапат песната, но некогаш звучат толку величествено и единствено во припотомувањето на музиката, што го прават искуството незаборавно и предизвикуваат афектни срцелупања, силни емоции, губење на чувството за реалност. Може сте...
 20. Forrest Gump

  Brushy One String

  Andrew Chin ви ја носи Џ'мејка во вашата дневна соба. Тој плени со своите музички изведби, свирејќи на гитара само на една жица. По тоа го добил и прекарот Brushy One String и иако со музиката се дружи од своето детство, дури пред неколку месеци светот ја имаше честа да се запознае со неговата...
На врв Bottom