Резултати од барањето

 1. Ibracadabra

  Благодарност до Канал 5, Телма и вистинските спортски работници!

  Ах моја кутра Македонијо! Абе да чита човек и да се изначита колку болна е македонската младина.. Направиле тука тема, а и група на Фејсбук бидејќи ќе одел во етер Пандев, а немало да оди Меси! Алооо! И сега Канал 5 бил крив.. Канал 5 е крив да.. Крив е бидејќи се обидува да не излечи, да ни...
 2. Ibracadabra

  Што би одбрале да купите за цена до 15.000 евра?

  Ме интересира што мислите односно што предлагате за цена до 15.000 евра, пред се мислењата на оние кои веќе имаат таков автомобил, нивните искуства со него, неговите предности и недостатоци.. Инаку повод за темава ми даде тоа што имам намера да купам нова кола до наведената цена, секако ќе...
 3. Ibracadabra

  Јувентус - Интер (Derby d' Italia) 18.04.2009 20.30 ч.

  Вториот меч оваа сезона помеѓу Јувентус и Интер ќе се одигра на 18.04.2009 година, во сабота вечер на олимпискиот стадион во Торино со капацитет од 27.500 гледачи. Тоа ќе биде меч на првопласираниот тим во Италија, Интер, и второпласираниот на табелата, Јувентус. Во моментот Интер има 73...
 4. Ibracadabra

  Политичка битка во Неготинска кладилница!!

  Искрено да ви кажам се двоумев дали темава да ја отворам во Политика или во Спорт таму кај типови.. Ама гледам овде има доста активност и доста сте запалени со политикава, многумина од вас 15 - 16 годишни деца, зборуваат како политиката да се мачка на леб.. но исто така има и доста возрасни кои...
На врв Bottom