Резултати од барањето

 1. Gizmo_x

  ps plus vo mk

  валда воопшто не прифака МК картица на PS store... Нема некој со ps4/5 да потврди пошто безвезе е со gift cards...
 2. Gizmo_x

  Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

  Преку која платформа може или е најдобро да се тргува со странски акции?
 3. Gizmo_x

  xbox live za MK

  Јас немам успеано преку ПЦ за жал... само преку конзола...
 4. Gizmo_x

  xbox live za MK

  Да го користат Гејмпасот. како пример ги играм FH5 Ghost Recon Wildlands Immortals Fenyx rising Halo Infinite (solo campaing) EA Play игрите и многу други како Gunk, Evil Within... и допрва што ќе идат игрите најавени за 2022/3+ Месечно си плаќам преку стор на XBOX автоматски со МК картица.
 5. Gizmo_x

  xbox live za MK

  За ПЦ треба да фрлиш најмалце 60 000+ мкд... за XBOX маџ 35 000мкд ~ или 20 000мкд за series S... ако ти е само за игри попаметное XBOX... Јас лично досега играв сите Battlefield и CoD на ПЦ но последна година се префрлив на XBOX и сум задоволен :) не фрлам многу пари за хардвер а за игри веке...
 6. Gizmo_x

  xbox live za MK

  Јас користам series S и имам Expansion Card od 1TB... зависи од игрите, имаш игра која зафаќа простор од 100ГБ, имаш од 50ГБ моментално јас имам 15 игри инсталирани со се дополнителната меморија и имам слободни 500ГБ... Следните ги имам како најголеми инсталирани: Forza Horizon 5 Battlefield...
 7. Gizmo_x

  Бесплатни игри (промоции и понуди)

  Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
 8. Gizmo_x

  ps plus vo mk

  Да не ја прифака МК картиќка на пс стор? пример да напрам профил со УК регион и нема да ми дозволи да купувам без гифт картици?
 9. Gizmo_x

  ps plus vo mk

  Штета нема опција преку конзола сето тоа да се прави преку официјален стор... без енеба или г2п... пошто на XBOX от само регионо ми е сменат на УК и се официјално купувам дирек...
 10. Gizmo_x

  ps plus vo mk

  а како се купува ПС плус немам купено до сега, во случај ако земам PS5 да си знам унапред :) доволно е преку пс5 да се мени регион и од официјален стор да се купи или ќе треба со Gift Cards?
 11. Gizmo_x

  ps plus vo mk

  Здраво, ме интересира дали ќе може да се купи преку PS5 ps plus extra како што можи на XBOX Series Game Pass Ultimate да се купи со менвање само регион на конзолата пример англија, америка и тн тн...? https://www.playstation.com/en-us/ps-plus/
 12. Gizmo_x

  xbox live za MK

  Xbox Series S e ponov i podobar od Xbox One S... one serijata e prethodna generacija na Series serijata... vo anhch go ima za okolu 22000mkd a niz fb prodavnicite imase nekoja strana so go nudese za 18000mkd ama ne znam dali se sigurni.
 13. Gizmo_x

  5Г интернет во МК

  Здраво, Дали има некој искуство со 5Г од телеком? јас сум на А1 и чекам да активират и тие 5Г мреза но ме интересира искуства од корисници на телеком...
 14. Gizmo_x

  XBOX подршка за Република Македонија

  Нова петиција: https://t.co/UTkg2Aw4rn
 15. Gizmo_x

  PlayStation 5

  никој не коментира дека state of play беше срање оваа година?
 16. Gizmo_x

  Elden Ring

  ќе се проба на xbox :)
 17. Gizmo_x

  Што играте во моментов

  AC Valhalla Hitman 3
 18. Gizmo_x

  XBOX подршка за Република Македонија

  USA регион имаш на microsoft account и дирек од USA регион со наша картица плате? ќе пробам истото баш се надевам ќе работи за Battlefield 2042...
 19. Gizmo_x

  XBOX подршка за Република Македонија

  А игри што не се pre-order можиш да ги купуваш? 1629469514 Регионот ми е турција, одам на store турски и пробвам да купам ми вика сменисиго регионот бла бла...
 20. Gizmo_x

  XBOX подршка за Република Македонија

  јас од store на xbox неможам да купам ништо со мк картица... треба да одговара картицата со држава што ја имаш одбрано ми вади ерор... Само gamepass можи да купам пошто не оди преку store тоа... Ако успеваш ти како во кој регион купуваш игри со МК Картица?
На врв Bottom