Резултати од барањето

 1. old_School_mk

  Најдобра РС игра за 2012-та година

  Со мало потсетување од @wot, ја отворам темава и за оваа година. Искрено, заборавив на ова затоа што годинава имаше малку добри игри за РС, а повеќето од нив беа просечни или лоши. Мене само 2 игри ме импресионираа годинава: Max Payne 3 и Hitman: Absolution. Во план ми е да ја изиграм и Far Cry...
 2. old_School_mk

  Hitman Absolution

  Бидејќи веќе излезе и крак и сите можеме да ја играме, редно е да има и тема за неа. Ете јас како човек што израсна со серијалот ќе пишам први впечатоци. На почетокот ќе ве пречека едно мини филмче кое ја објаснува позадината на играта. Значи новост во серијалов. Откако ќе влезете во менито ќе...
 3. old_School_mk

  Данок за купен хардвер од странство

  Ме интересира ова. Моментално сум во Германија и планирам да си купам одредени работи од маркетиве (значи на ново). Дали кога ќе се вратам во Македонија кога ќе преминувам граница ќе ми ги вратат парите што сум ги платил за данок на производот ако им ја приложам фискалната сметка?
 4. old_School_mk

  Max Payne 3

  После 2 недели дополнително чекање, РС гејмерите конечно ја добија играта што ја чекаат веќе 9 години. Max Payne 3 излезе со своите 27 гига станувајќи најголемата игра досега, направена од Rockstar наместо од претходните Remedy, а дали целово чекање и нејзина големина е оправдана? Сега ќе...
 5. old_School_mk

  Најдобра PC игра за 2011та година

  Абе замина годината, ние уште не избравме GoTY :pos: Ајде да видиме вие што мислите. Ја стандард си гласам за Portal 2, играта си е перфекција. За втора најдобра би ја ставил Battlefield 3. По-епик FPS Multiplayer немало до сега, а прашање е и дали ќе има. Skyrim... Хмм... Ја играв само околу...
 6. Џои

  Гејминг војна

  Една од најкометираните теми по интернетот секој "гејмер" ова прашање си го поставил барем по еднаш ШТО Е ПОДОБРО. Барав на интернет и најидов на мал серијал од youtube видеа (6 се моментално по 10 минути) и дечкото објаснува НАЈДЕТАЛНО што може. Верувајте толку добро се...
 7. old_School_mk

  Дали префрлувањето на Xenforo беше правилен избор, или требаше форумот да остане на vBulletin

  Бидејќи поминаа 3 месеци и мислам дека секој подетално се запозна со новиот форум, мислам дека е време за ваква анкета. Мое мислење е дека требаше форумот да остане на vBulletin. Xenforo е некако премлад и иако има доста интересни опции, повеќето од нив не се корисни. Има премногу багови кои за...
 8. old_School_mk

  YouTube забрани логирање без Google Account

  Си пуштив денес YouTube да ѕирнам некои нови видеа од subscriptions, пуштам едно и ми вика: "Please log in to verify your password". Си викам, ај у пм, да не ми го хакнале акаунтот? Пуштам друго - истото. Правам log off и пробувам одпочеток да се логирам, си пишувам username & password и ме носи...
 9. old_School_mk

  Пикник во Косово

  Ова е 10 пати бетер од тие 4цата турци што играат оро на свадба и пукаат со пиштоли.
 10. old_School_mk

  Talamasca Live + DJ Set @ club Colosseum - 25.09.2010

  Епа луѓе, на точно 1 месец пред журкава редно е да се отвори тема :). Сите веќе го знаете човеков. Има многу пати доаѓано во Македонија и секогаш прави партали. Очекувајте и овојпат да биде така. Засега нема детално инфо за настанов, ама бидејќи Digital Dance се организатори, очекувајте да биде...
 11. old_School_mk

  Глуво-нем купувач задавен од обезбедувањето поради наводно крадење

  Мене видеово ме потресе. Ваква бруталност не треба да се употребува ни на убиец, а не па на наводни "крадци", кои всушност биле глуво-неми. И кај нас има вакви имбецили кои мислат дека се семоќни. Само тужба за нив. Ништо друго. Можеби и не е за во ЧДА, ама па мислам дека и не е баш за во "Свет...
 12. old_School_mk

  АЛАРМ за природата во Љубаниште, Охрид од 25-27.06.2010

  Случајно си шетав низ myspace-овиве на транс артистиве и го најдов ова: Atriohm, Egorythmia & Archaic го имаат означено 26ти јуни за Upcoming Show: Alarm Festival Ohrid Се надевам ќе се оствари ова. Плус, ако има и некои други артисти ќе биде РАЈ.
 13. old_School_mk

  Skazi @ Skopje Fair - 12.09.2009

  Digital Dance presents: Skazi Local support: Bushava Azbuka Navigator Satellite NRG Start: 23.00 Entrance: Presale: 300 MKD Све си е кажано. На последната журка имаше околу 8.000 луѓе, така да - бујрум пак (и пак, и пак, и пак) :smir:
На врв Bottom