Резултати од барањето

 1. Gogi-ManUtd

  Група А (Фра, Гер, Рус, Срб, Бра, Кор)

  А групата е можеби и најквалитетната група на ова Светско првенство, барем според имињата на репрезентациите кои ќе се во неа. Германците кои се домаќини, заедно со Французите се сигурно во четирите репрезентации фаворити за освојување на златото, заедно со Шпанија и Данска. Натпреварите од...
 2. Gogi-ManUtd

  HaxBall

  HaxBall e онлајн мултиплеер игра, што е како микс помеѓу фудбал и хокеј. Најдобрите натпревари се 2-vs-2 или 3-vs-3, но нема лимит колку играчи може да играат за еден тим. Одете на www.haxball.com Си одбирате име и влегувате во некоја соба, или може вие да си направите соба. Си бирате тим со...
 3. Gogi-ManUtd

  Шокантно: Фудбалерот Endurance Idahor почина среде натпревар

  Не знам што да кажам. Се повеќе и повеќе се случуваат вакви трагични случки. Нека почива во мир, R.I.P Idahor :(
 4. Gogi-ManUtd

  Африкански Куп на нации Ангола 2010

  Значи утре т.е. денес започнува Африкански Куп на нации кој ќе се одржи во Ангола. Првиот натпревар е денес во 20:00 часот кој ќе се одигра помеѓу домаќинот Ангола против репрезентацијата на Мали. Инаку на него учествуваат 16 држави кои се сместени по 4 во група. Еве ги групите: GROUP...
 5. Gogi-ManUtd

  ’Ајде пијај!’

  Типично македонско сеирџиско видео, неколку деца се мајтапат со некој локален алкохољубец. Последната голтка беше кобна. :) Инаку,да се пофалам видеово е моја креација,јас веќе го имав објавено на Јутуб,па сега гледам веќе е на таратур.ком..:vozbud: Инаку го имам и целото видео од ова,бидејќи...
На врв Bottom