Резултати од барањето

 1. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Nemij da odite vo ponedelnik i vtornik, mn e guzva so avtobusi od albanija, moldavija i ukraina ida za sofija. Najdobro e sreda i cetvrtok. Jas bev vo ponedelnik i se iznacekva i izmaltretirav za da zemam drzavjanstvo. I seuste sum vo sofija cekam mat. broj da mi izleze i denes se slikam
 2. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Од денешното искуство во Софија: Стигнав вчеа по сите прописи се сместиво едно хотелче и утринава во 6 по бг време пред МП. А таму гужва крај нема, два автобуси од албанија по еден од молдавија и украина, плус македонци во доста голем број и нешто срби. Не се знаеше кој јади кој пија. После...
 3. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Deneska Ukaz 89 Polozitelno od 07.10.2020 Intervju 01.02.2018 Fala bogu se izdrza so sreka na site.
 4. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да споделам, 3 години од интервју во Софија, од 06.10.2020 сум на положително. Хм, како брзо лета времето ‍ и уште ќе си чекам.
 5. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  So potvrda i koga bev staven na dopolnitelna dostaviv orginali i plus star dokument od dedo mi
 6. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Deneska na polozitelno!!!! Intervju 01.02.2018 Od 16.08.2019 na dopolnitelna do 01.09.2020, eden mesec na finalna i od deneska polozitelno.
 7. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Koga bevte na intervju? 01.02 01.02 2018 vo Sogija na intervju, na dopolnitelna bev staven na 01.06.2019 godina i dostaveni se dokumenti ucenicka kniska na dedomi na bugarski i potvrda od zdruzenie i izvodi od pradedo, dedo po majka. 1598986797 Da se nadvame, samo trpelivost i se ke se sredi...
 8. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Конечно по 14 месеци сменето од дополнителна во финална, кај мене и кај други двајца другари, се надвам позитивно од советот и дека нема да чекаме долго.
 9. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas sum 14 meseci i uste si cekam, ne znam do koga taka da ne se brzaj.
 10. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas isto taka imav somnez deka ne se odneseni dokumentite od strana na posrednikot i vo noemvri minatata godina bev i proveriv vo minosterstvoto. Ako ne si siguren odi vo ministerstvoto kazi mu za so si i mislam ke zavrsis rabota osven ako ima problen nesto so koronava
 11. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  E eve veke 2,5 godini posle intervju, a veke 1 hodina na dopolnitelna ama ke si cekame samo ne znam do koga.
 12. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Dali na nekoj koj sto e staven na dopolnitelna mu se smeni statusot ili nema takov. Kaj mene veke 1 godina nisto..... ke si cakam :(
 13. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ili ako veke ne mozite da gi odnesete licno, mozi i da si proverite licno, jas posle od so ne bev siguren idev za sofija po eden mesec i proveriv za sreka se bese OK
 14. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  I mene istiot status dopolna do 08/2019. Uzas!
 15. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Dve godini i dve nedeli posle intervju, uste na dopolnitelna. Cestit prasnik Sv.Trifun!
 16. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ne sum na polozitelno, na dopolnitelna sum.... uzas ne mi se zboruva!
 17. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Kolku vreme bese na dopolnitelna i dali dostavi i nekoj star dokument. Pozz
 18. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Nekoj so bil na dopolnitelna da mu se smenil statusot vo 2020!?
 19. K

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Здраво на сите, сакам да прашам дали можи нешто да направам, да проверам дали ми е се во ред со документите, по што посредникот ми вика дека се доставени во рок и дека сега треба да чекам, а статусот што ми е „Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна...
На врв Bottom