Резултати од барањето

 1. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки. Во петокот заминав конечно за сликање со посредникот. Поднесено за адреса преку конзулат во Фебруари. На граница бараат ПСР, Сертификат за вакцинација( од втората вакцина најмалку 14 дена да се поминати) и ЕГН. Без тоа не пуштаат на граница. Во Софија поминав ептен брзо...
 2. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки. Подигнат указ на 23.02 Битола. Фалаа:pipi:
 3. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Isto taka podignat ukaz vcera vo Bitola. Ukazot 7/2021 bese objaven na 10 Februari, a potpisan na 22 Januari.
 4. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dobri ljugenca, ako moze sovet. Intervju konzulat Bitola,pri dobivanjeto ukaz vo sistemot avtomatski se smeni deka e praten vo Bitola. Probuvam da gi dobijam po telefon za da mi potvrdat deka e stignat no ne krevaat. Dali nekoj e bil vo slicna situacija i go podignal ukazot bez cekanje?
 5. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво добри луѓе.. Не бев активен член, меѓутоа привремено проверував. Има указ и кај мене 7/2021. Интервју Јули 2018 конзулат Битола,документи преку прадедо. Положително не сум сигурна, ама мислам 25 Јуни. Благодарност до сите членови за нивните совети. Сите да си дочекате :aplauz::pipi:
 6. MockingJayM

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Jas sum obratno, vo konzulat na intervju i dobiv livce so broj na molba i pin
 7. MockingJayM

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Dejan, fala ti premnogu na informaciite!
 8. MockingJayM

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Zdravo ljuge. Moze prasanjevo ne mi e na vistinsko mesto postaveno ama sakam da prasam dali nekoj ima dopatuvano vo skoro vreme vo Makedonija i ima vneseno kuce so niv. Me interesira kako e procedurata na granica,aerodrom, veterinar i kolku vreme odprilika odzema celata procedura.
На врв Bottom