Резултати од барањето

 1. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ако оди некој на контролната со двојка нека пиши инфо. Со шо дресој играја, дали Емилијан и Павле играја за кецот или двојката итн..
 2. П

  Фан клуб: ЖРК Пелистер

  Викендот 17-18.09 второ коло. Пелистер:Вардар во Битола. Само да најавам... Можи ќе има промена на терминот, ама одма имаме дерби и тука.
 3. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Манасков никој го неќи. Понуден е и кај нас.
 4. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Се преговара со Миљан Пушица од Минден. Истечен му е договорот. До 2021 беше капитен после тоа ги скина лигаментите и лани играше многу малку. Леб бек 2.02м кој игра пред се одбрана. Освен Кукоски немаме уште еден класичен јак дефанзивец, а мора да имаме. Ќе видиме шо ќе се случи конкретно со...
 5. П

  Фан клуб - РК Вардар

  Си игра некој на Википедија или ќе куртули и Ѓукиќ од "топли пречеци" во Битола?
 6. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Со оваа екипа моментално шо ја имаме знак прашалник ќ Со оваа екипа, доколку нема засилувања нема ни групата да ја поминиме во Европа, а камоли да мислиме за нокаут фаза со оваа екипа. Очекувањата беа високи, се најавуваја еден куп играчи ама изгледа се било чамче муабет. Не ни гинат нерви уште...
 7. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  За играчи. Тренерот имал доста добри односи со многу тренери во Европа. Ги контактирал лично. Се стекнува впечаток дека касно потпишавме тренер и ретко се наоѓа слободен играч кој исполнува барања на тренер и управата во склад со буџетот. Контактирани се тренери како Душебаев и слични за играчи...
 8. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  За Домагој Павловиќ од Мелсунген проструи информација. Не знам колку е изводлива можноста да дојди тој на лев бек. А фамозниот десен дански бек од Алборг шо играл две години на позајмица во Елверум никако да потпиши. На крај ќе дојди сосема шести играч шо не го очекуваме. А лево крило без...
 9. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Во кецот би требало млад ефтин голман шо ќе биди трета опција и нема да го оптеретва буџето.
 10. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Не е болест се шо боли..
 11. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Шо се однесва во првиот тим настана интересна ситуација во врска со нови играчи. Со оглед на настаните во Вардар за нас станаа интересни некои играчи особено репрезентативците Талески и Томовски. Наводоно и некои странци имале интерес за Пелистер.(читајте Моралес). Мое мислење е дека доколку...
 12. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Се спомнува дека тренерот ќе донеси неколку засилувања по негова мерка од кои и висок лев бек од Данска, млад и перспективен играч. Не можам да тврдам со сигурност за ова, но за брзо ќе има нови и информации околу играчкиот кадар. 1655971238 Се спомнува дека тренерот ќе донеси неколку засилувања...
 13. П

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ако мислиш на Талески, воспоставена е комуникација со Алкалоид. Ќе видиме шо ќе биди. Во врска со салата мора да се преземи иницијатива шо побрзо, да се прај притисок оти премногу бавно одат работите.
На врв Bottom