Резултати од барањето

 1. Erich Zann

  Денов звучи како...

 2. Erich Zann

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Верувале или не ќе идев во темава само да постирам дека веќе половина час го слушам ова Васко Јабата...од постот над мене. Универзумот има некој чуден начин на функционирање. Тоа што е Линч во филмот, ова е во музиката.
 3. Erich Zann

  Денов звучи како...

 4. Erich Zann

  Хорор филмови

  На тапет ми е ставен и тој во некое идно време. Инаку пресвртот ми беше добар во филмот. Не она класично рс рс колење од сам старт. Туку пополека градење атмосфера.
 5. Erich Zann

  Хорор филмови

  https://www.imdb.com/title/tt13560574/ Добар ми беше, моја препорака. Ми имаше некој шмек на 80-ти, приказната не е којзнае колку оригинал, ама се на се ми остави ок впечаток ко за хорор и тоа нов.
 6. Erich Zann

  Film Club - трета среќа! (КРУГ 2) (153. Withnail & I: 04.07-17.07.2022)

  Случајно видов дека филмов е на тапет. Заљубен сум во истиот. Гледан ми е можеби 5 пати во животов и секогаш ми бил топ :D Не е за секој (иако ова звучи клише) ама навистина не е за секој. Хуморот знам дека ми беше одличен. Целата таа пригушена англиска атмосфера исто. Впрочем секогаш сум имал...
 7. Erich Zann

  Прилеп и Мариово

  Мене ми беше ок овој пивофест. Културна програма со наши изведувачи, нешто рокче, без некои тралалајки за вени сечење ко Таирович, Амар Гилевци и што ти знам. Впрочем и затоа изостануваа тепачките, генерално беше културен народ дојден за забава и уживање.
 8. Erich Zann

  Денов звучи како...

 9. Erich Zann

  Денов звучи како...

 10. Erich Zann

  Си купив книга

  80 книги зедов. Некои ги имам дупликат на македонски, ама како што одеа топтан ги грабнав. А ако ви кажам по која смешна цена го зедов цел пакет..........500-ки, ете толку. Некој си ги чистеше визбите, јас си ја збогатив библиотеката со мали ремек дела :) Тоа што не знам кај да ги сместам сега в...
 11. Erich Zann

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Да те дополнам. Обично чуваат како миленичиња гаврани кои научени им се да гракаат ГРАнт, ГРАнт, ГРАнт.
 12. Erich Zann

  The Office

  Гледај понатаму :)
 13. Erich Zann

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Можно е, две страни за Кен прајте муабет?!:confused: Го изгледав The Northman и добро ми легна. Камера, глума, приказна, ок филмче.
 14. Erich Zann

  FILMOVISION CHALLENGE - Запознај ја филмска Европа (ЛЕТЕН РАСПУСТ)

  https://www.imdb.com/title/tt0063278/ Овој тогаш :D Епик филм, го гледав пред некои 10-тина години, Бела Тар, Тарковски, Бергман, три во едно уживање. Нешто ко Јад, само чешки и така тро позабеган.
 15. Erich Zann

  FILMOVISION CHALLENGE - Запознај ја филмска Европа (ЛЕТЕН РАСПУСТ)

  Иако немам време периодов, би предложил ако не ви е гледан Јад од 75-та на Ценевски да си го пуштите. По мое страшен филм, би го рангирал во топ 3 од Македонија. Страшна екипа, глума и добра приказна. Не толку познат и искомерцијализиран, го имам и друг пат предлагано на форумов, ама ретко кој...
 16. Erich Zann

  Cedevita vs Cevitana

  Една од најштетните работи, шеќери колку сакаш. Едино тука негде по штетност се 2бона и Релја, со таа разлика што вториве маваат на слухот.
 17. Erich Zann

  Денов звучи како...

 18. Erich Zann

  Хит на денот

 19. Erich Zann

  Правна помош и совети

  Ако е даден на нотар пробуваат ваљда со нотарски платен налог и треба да примиш решение од нотар, па потоа имаш право на приговор против истото решение во рок од 8 дена од денот на приемот, во спротивно ќе стане правосилно и извршно ако не приговараш, па потоа ќе те дадат директ на извршител...
На врв Bottom