Резултати од барањето

 1. Leo Bonnie

  Дали читањето книги е луксуз?

  Ме мотивира темата за Хари Потер и саемот па да отвориме една дискусија, дали мислите дека читањето книги кај нас претставува луксуз? Колку можиме да си дозволиме да купуваме книги? Како да ги мотивираме децата да читаат повеќе? Тие што се фамилијарни дали можат да купуваат нешто редовно за себе...
 2. Leo Bonnie

  Најави за репрезентации

  Основни информации: Селектор: Оскар Табарез Настапи на СП: 13 Освоени титули: 2 (1930, 1950) Пласман 2014: 1/8 финале Шанси за први во група А: 50% Шанси да ја поминат групата: 81% Шанси за шампион: 2.9% После 12 години на кормилото на Урувај, стигнавме до крајот на ерата на Оскар...
 3. Leo Bonnie

  Студентска пракса

  Завршив прва година комјутерски науки во Битола и сега бараат задолжителна праска од еден месец. Имате искуство со некои компании од Битола? Слушнав од минатите години дека оделе на пракса и во банка, ама не знам што би ми дале да работам таму.
 4. Leo Bonnie

  Derby d'Italia, Juventus - Inter, 03.11.2012

  Дерби на Италија, Јувентус - Интер Оваа сабота во Торино се игра првото сезонава Дерби на Италија. Актуелниот шампион Јувентус и лидер на табелета против второпласираниот тим и смртен непријател Интер. Сезонава за прв во последните 4-5 сезони свете екипи се наоѓаат на врвот од табелата. Во...
На врв Bottom