Резултати од барањето

 1. Aleksandar91

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Топка немаат фатено. Прв гол во 10то коло ќе им биди спрема играва. Овај Наумовски мали, КАМЕН.
 2. Aleksandar91

  Шах

  https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/olympiad-chennai-2022-open/7/28/1 Во моментов играат македонскиот велемајстор Станојоски и светскиот шампион М. Карлсен
 3. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Ти менува нешто ако има?
 4. Aleksandar91

  Охрид

  Абе го боли К газдата да мисли на долг рок. Може ќе му ја земат плажата по некоја год. Може и ќе нема туристи по 10 год, ама тој веќе ќе го има натоварено магарето. Тоа е цел проблем.
 5. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Уште ова ви го немаа направено и и тоа се случи. Мн убав ден вчерашниот. Се газев од смеење. Тоа што се хејташе пред 5 год (сендвичи и за уши во автобуси) доби нова димензија. Да се мафта како во С. Кореа.
 6. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  @lazar31 Како помина на Мечкин Камен вчера? Не те гледам на снимкава. :свиркам:
 7. Aleksandar91

  Охрид

  @Ninja12 Во право си. И ти и @Darklady Kапитализам е. Не знам дали ми го сфати муабетов, па ајде да го поупростам уште повеќе. Имаш 20 години и одиш Охрид, традиционално секоја година со друштво или парови. А како млад претежно на едно од горенаведените места одеш, таму одат младите. И одиш...
 8. Aleksandar91

  Охрид

  Епа ако немаш ќар, тогаш биди среќна на ова што се случува. Како иде време ќе бегаат туристите и нема да го трпиш зијанот како сеа.
 9. Aleksandar91

  Охрид

  Eпа од вакви коментари/ставови пропаѓа Охридот. Курчот коштал :facepalm: Ти дали читаш дека ПОМАЛЦЕ ТУРИСТИ има од претходно? Еве ако си од Охрид, не си сфесна за тоа? Празни стојат еден куп маси, оти КУРЧОТ е побитен. Еве кажи ми ако е без ваучер (или некој помал 1000ден-2000ден макс) дали...
 10. Aleksandar91

  Охрид

  Па не појдов специјално да ручам таму, туку таму бев на плажа. Без разлика дали јас ќе го одбегнам местото или не, голем дел од туристите одат на ваков тип на локации.Бев Трпејца на пример и ок беше, ама не може да одиш само на истите места. Ете во градиште претежно одат средношколци. Имаш...
 11. Aleksandar91

  Охрид

  Цениве се надвор од здравиот памет. Пиво 0.33- 220 ден. :vozbud:Во Парк ова. А и секаде по кафичите околу 200 е цената. Кога ќе споредиш со др места во Грција да речеме, не е скапо, ама не сме па ни на островите за ваква преценка. Колку пива може да си дозволи ПРОСЕЧЕН македонец? Бев да ручам...
 12. Aleksandar91

  Навивачки групи во Македонија!

  Како е тоа по мајчин? :D
 13. Aleksandar91

  НБА сезона 2021/22

  Од каде знаеш дека ќе се игра по тогашни правила, а не по сегашни? :D
 14. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Абе што бладаш. Со грција немаме 300 000 пасоши да приложат пред ЕУ, па не поздравија со името. Или пратен си од партија да ги правдаш?
 15. Aleksandar91

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Не ни сакаат да се спасат. Ќе го товарат магарето со местенки и по некоја година пак ''европска победа'', ''нови спонзори'', итн.
 16. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Tие со бугарските пасоши се криви, ти кажа лазе.
 17. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не туку филозофирај бе капен. Си имаше попис и видовме колку од нив беа бугари.
 18. Aleksandar91

  Фан Клуб: Интер

  Тие немаше да го земат Бремер/Миленкович за резерва. Ќе се стопеше еден од Шкриниар/Бастони при евентуален трансфер на Бремер. Не е дека Марота е издуван, такви наредби добива сиг од жолтиве.
 19. Aleksandar91

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Ќе не бугаризираат тебе и мене, не и тенеке. Тој од другиве е.
На врв Bottom