Резултати од барањето

 1. roden

  Пресвртница за Украина

  Аjде сега ,ново пет.......Путин им забрани на западните банки и компании да ја напуштат Русија.. Е што така ,нели не му пречат санкциите , и се помоќни стануват. Russia bans Western investors from selling banking, key energy stakes Reuters...
 2. roden

  Пресвртница за Украина

  Годишно Бугарија извезува оружје и муниција меѓу 1,2-1,5 милијарди долари, ама само ти знаеш дека е отпад. :tapp: Комплексирано македонче..
 3. roden

  Пресвртница за Украина

  Турција ќе плаќа дел од рускиот гас во рубли. Turkey to pay for some Russian gas in rubles https://guardian.ng/news/turkey-to-pay-for-some-russian-gas-in-rubles/
 4. roden

  Што готвите во моментов?

  Coq au vin
 5. roden

  Пресвртница за Украина

  Е па радуваj се . Кога ке славиме Победата ? :D
 6. roden

  Пресвртница за Украина

  Уништена е руска фарма за ботови. Пораките што ги ширеле лажните акаунти се во согласност со руската пропаганда, па се верува дека операторите на машината за дезинформации се припадници на руските специјални служби...
 7. roden

  Пресвртница за Украина

  :lolzz: :pos: :):tapp::lolzz: Руските ракети Tornado-S со микрочипове од AliExpres. Исто како руските дронове со фотокамери Canon.:D Guidance units of the newest Russian missiles "Tornado-S" have chips from AliExpress...
 8. roden

  Пресвртница за Украина

  Русија го гори гасот што не се продава на Запад на станицата,, Портоваја,, во близина на финската граница. Огнен факел гори во Русија зад финско-руската граница, а пламенот е толку силен што може да се види и од Финска Согорувањето трае повеќе од еден месец и е контролирано согорување на...
 9. roden

  Пресвртница за Украина

  Во Русија повторно се отвораат валутни продавници , каде што ќе можат да купуваат само дипломати, западни граѓани и луѓе кои поседуваат западни пари . Во времето на комунизмот, продавниците се викале ,,Берјозка,,. В Москве и Петербурге открывајут специальные беспошлинные магазины длја дипломатов...
 10. roden

  Пресвртница за Украина

  :pos: Човече ,да ти ja имам логиката.:D Да се не натпреваруваш со kano за најглупавиот и најинфантилниот пост на форумов,а? Викаш нема потреба русите да измислуват и произведуват квалитетна стока,оти имат нафта, гас и јаглен. Па те исти како црците во Африка ,бре,кој 2000 година не напредували...
 11. roden

  Пресвртница за Украина

  Ете -да ти е срекен денот .Уживаj Русите веќе ги уништили сите химарси и харпуни во Украина. :D
 12. roden

  Пресвртница за Украина

  Така барем сите го нарекуваат. Hitler's Stealth Fighter https://www.natgeotv.com/ca/hitler-s-stealth-fighter/videos/hitlers-stealth-fighter
 13. roden

  Пресвртница за Украина

  Blah blah blah... Катјушите се едноставнo оружја - проектили за одбојкарски систем и ништо повеќе. Концептот и изполнението на балистичка ракета со долг дострел,дури и интерконтинентална, која може да достигне надвор од атмосферата на Земјата е на германците. Исто како и концептот на stealth...
 14. roden

  Пресвртница за Украина

  Изградиа уште во 1942 , FAU се вика.. Во 45 година Русите им ги украдоа документите и цртежите, а Америте ги прибраа инженерите .
 15. roden

  Пресвртница за Украина

  Колку што Русија ја победи и ослободи Украина за 10 дена, толку ќе пропадне ЕУ. Кога Русите ќе произведат квалитетна Лада и модерен компјутер, тогаш ќе пропадне и западниот свет. Дотогаш продолжуваjте со ,,анализите,, оти ми е досадно на форумот.
 16. roden

  Пресвртница за Украина

  И како во повеќето случаи сотвориа уште една руска глупост. Постер за прославата на Денот на руската морнарица со носачот на авиони Џорџ В. Буш. :pos:
 17. roden

  Пресвртница за Украина

  Мислев дека ке бидете пресрекни од новиот ,,србски свет ,, а вие пак незадоволени...
 18. roden

  Пресвртница за Украина

  Карта на новиот ,, рускиј мир ,, - деколонизирана и ослободена од русите Европа. Коментари? Хммм,нема да има коментари..... знаеме зошто. :)
 19. roden

  Пресвртница за Украина

  Putler jugend.... Сите сличности со вистински личности и настани се случајни Руската пропаганда веќе го допре дното
 20. roden

  До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

  И сега што - ми се забрани да пишувам на две теми,затоа што Vanloc i kano се чувствувале лично навредени и мислите дека проблемот е решен.. Малку сталиниски ми доаѓа - има човек - има проблем, нема човек-нема проблем. Мора да го избришам профилот и да направам нов ,и да си играме на мачка и...
На врв Bottom