Резултати од барањето

 1. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Хорхе ја спасил Македонија? ХОРХЕ? Оној хорхе претседател шо е? Оној Иванов? Хорхе без глас? Безгласниот Хорхе? НИШТО НЕ ТИ МОЖАТ ХОРХЕ НА ОВОЈ БЕЛИ СВЕТ. Ме немаше скоро месец, добра дискусија сте воделе. Никако вмровскиот чип за замислена одбарана од замислен агресор на Македонија да излезе.
 2. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ве боли вистината? Имам аргументи куп. Но на перени мозоци џабе им се. Цела криминална банда се плаши од сјо, затоа пробуваше да го расури.
 3. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јас незнам зашто се замарате уште со вмровчињава. Чипувани луѓе се бре, имаат 2 карти за играње национализам и историја. Во тие две полиња не се способни за подлабока дебата. Не ја чуваат татковината ги чуваат работните места, затоа што се скроз неспособни за такво некое место да влезат без...
 4. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ќе подржувам криминалци, убијци и премиер кој оди на гатачки затоа што сигурно со него државава ќе има иднина и веднаш ќе влеземе во ЕУ и Нато. Ќе подржувам криминалец кој на денешното свое обраќање беше скроз загубен и му намигнуваат големи политичари. Ќе подржувам партиски неспособни...
 5. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Евн ти се закануваат пред нова година со исклучок?? :D:D
 6. R

  ПЕТИЦИЈА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ

  Тетово дали си го видел сега брзо? На место каде што имало куќи се згради сега. Нема место воздухот нормално да струи. Нема место кола кај да оставиш. Депонијата ја горат на самиот влез. Катастрофа. Нема ниедна зелена површина. Се искасапиле.
 7. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Како прво неможе мене никој да ме избрка од партија, како второ ништо не си осетил на своја кожа. Затоа нема повеќе моабет со глава затупена како твојата. Се надевам дека убаво ти е тебе. Реалонст е дека вмро победи само во руралните средини каде глас кошташе 1000 денари или зејтин, брашно, 2-3...
 8. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Да, знам. Да им помогне уште повеќе на граѓаните на Струмица. Секако е цар на Струмица. Не му треба прогласување, народот го прогласи.
 9. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Пола политичари сум ги гледал низ Систина кога дедо ми се испитуваше нешто. Таа е под надлежност на министерство за здравство. Поради ваквите причини Заев бараше децентрализација на Струмица но нормално не му одобрија. Нинче добри се тие апаратите ко видеоигри шо се?
 10. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ах таа била работата, лапала ќерка му нешто више од работно место. Човек кој исмејува некој којшто го заработува парчето леб на поштен и чесен начин е дефиниција за нечовек. Државна болница има повеќе инсекти од луѓе. Бебиња спијат тамо, може да се инфицираат. Ете до кај ни е државата. Него...
 11. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Важи. Не паѓам на ваквоо ниско ниво не се секирај. Остани ниско бистри ниска политика. Македонија никогаш не била независна, секогаш зависи од големите сили. Од 1991 година, зависи од Америка. Сакаш прифати сакаш не, тоа е реалноста. САД и Германија имаат многу добри односи па од една страна им...
 12. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Заради вакви ко тебе стоиме во место. Се плашиме од полиција инспекција царина итн. иако сме регуларни скроз. Секоја чест, брани си убијци, криминалци, рекетари но еден ден ќе ти се одрази на тебе самиот. Многу глупости прочитав, имам контра коментар на секој но што? И да те ебат паќ ќе останеш...
 13. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Читам и се чудам. Овде ми оправаш криви дрини како ние да незнаеме што е бизнис и од што зависи. Владата која ја збориш дека е добра секоја година ми праќа добра инспекција за поврат на ДДВ, што ми следува со закон а нејќат да ми го исплатат. После секое тресење и чешлање ми наговестуваат да им...
 14. R

  Македонија - Социјална држава (Откажан дочекот на Новата 2017 на плоштад Македонија)

  На тие дрва немаше чекан ставено, ниту пластика за ознака. Тоа е кривично дело. Ама ок за дпмне може, ние ќе се плашиме и ако паднала пластиката од инспекција а гледаат дека има чекан. Чисто копирање на Србите.
 15. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ете кај ве боли... во Центар. АХАХХААХ и 10 прегласувања нема да добиете таму. Во центар живеам, поточно капиштец и не работам државна работа, никој од мојте не работеле. Од срце давам по некоја пара за партија, свесен сум во какви гомна сме заглавени.
 16. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ако си партиски запослен на неадекватно место за тебе, тоа значи дека задаваш ниски удари на сите други способни за твоја работа без партиска книшка од твојата партија кој седат дома а некој друг им го јаде лебот. Мисли малце реално.
 17. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  До сега не се жалам од животот мој. Се надевам и дека нема да се пожалам. Тоа дали некој ќе ме носи мене некаде и ќе ме прави будала, незнам, преиспитајте се во штаб вие следбениците на пастирот.
 18. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па победи во Теарце, но тоа не донесе промена на мандати за жал. За влада ќе состави, но незнам колку ти се тресат гаќите, ќе се тресат ако си пикнат со незнаење на некое работно место.
 19. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Знам за паторот, него чудни ми се овие „членовите“ кои сигурно нивните гласале за сдсм до завчера а сега незнаат ништо да пофалат што направил пастирот нивни за добро на стадото. Знаат како би било кад би био Зоки. Ал биче.
 20. R

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па според бројот на гласови освоени во Теарце, не е патетична изјавата на Заев. Овие од вмро незнаат ништо да кажат добро за нив, гледам цело време знаат само контра Заев и контра СДСМ да одат. Толку ли ве плаши ЗАЕВ?
На врв Bottom