Резултати од барањето

 1. Sinisa

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Еден од моите омилени актери и филмски сцени ... RIP
 2. Sinisa

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Македонците се поотпорни отколку што многумина мислат. Дали во Македонија имаше навистина добар период во историјата? Не сум сигурен. Имаше уште потешки времиња? Секако да.
 3. Sinisa

  Протести во Србија

  Протестите се добри затоа што е здраво да се оди. Но, за да се промени нешто, само пенкало и гласачкa кабина може да помогне.
 4. Sinisa

  Странски јазици

  И TOEFL и IELTS имаат свои официјални соработници, треба да провериш на интернетот за ситуацијата во Македонија. TOEFL е за тебе само ако планираш да студираш во странство. IELTS има две верзии, академска за образование и општа за други цели, како што е имиграцијата. Двата теста се општи тестови...
 5. Sinisa

  Колекционери на стари пари

  Оваа монета е изработена од сребро и има две верзии. Едниот е малку почест и има пониска чистота на сребро .750, а другиот е ако се сетам точно, чистота .900. или .925 разликата се гледа во начинот на ковање, поскапа верзија је полирана плоча. За жал, монетите не се голема реткост, поскапа...
 6. Sinisa

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  Биће и код нас убрзо нека организована акција за Македонију али бих хтео одмах да помогнем ако могу...
 7. Sinisa

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  Moже ли и из иностранства (Србије) да се зове на тај број?
 8. Sinisa

  ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

  Честитки Македонци на мирен протест и убава слика од Скопје. Имам лично мислење за политичката ситуација во Македонија ама тоа си е ваша работа, само не се тепајте помеѓу себе. Сепак, начинот на кој владата треба да се менува е само избори и ако има притисокот тој треба да оди во тај правац ...
 9. Sinisa

  ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

  Здраво долго време не бев во форумот .... Само неколку зборови Гледам дека неки луѓе не разбирав зошто ова се случи и која е крајната цел, иако мени ми се чини како прилично едноставна работа? знаемо дека актуелната политичка ситуација во Македонија е сензитивна во монент ама знаете ли дека...
 10. Sinisa

  Охридската архиепископија укината со грчка измама

  Тоа секогаш е така. Уште од античките времиња, a и во иднина ќе биде истo. Политика користи црква, црква користи политика и така натаму.
 11. Sinisa

  Србија практикува да употребува "БЈРМ" наместо Македонија

  Нашиот сосед е Македонија а не Грција, и ние во прв план треба да сакаме добри односи со нашите соседи, исто така најблиските народи, Македонци, Хрвати, Бугари. За мене лично најважниот и најомилен од сите соседи е Македонија. Црквата се уште да се реши и да биде се ОК. Не ми е гајле за...
 12. Sinisa

  "Божиќно примирје" - Вистинит настан од WWI

  Некаде прочитав дека Србите и Бугарите имале иста приказна. Тие ги напуштија своите ровови за Божиќ и се состана во ничија земја, време на Првата светска војна, Солунски фронт. Малку познатa приказна и не знам детали.
 13. Sinisa

  Почеток на крајот на кризата во Грција (шутирање пенали!)

  Грција не може да тражи задолжување, целиот свет знае дека сега на Грција може само да се поклони пари или отпише долгот. Поволните задолжување нека го забораве Грците во следните неколку децении. Сепак, ситуацијата во светот на финансиите и политиката е флуидна и се е можно. Да се ​​потсетиме...
 14. Sinisa

  Границата Србија-Македонија ќе се минува со лична карта

  Mora da nisu iscitali druge vesti na tom sajtu, na primer .... http://www.njuz.net/oblak-zaprske-iz-guce-ide-ka-severu-evrope-ekolozi-u-panici/ :D
 15. Sinisa

  Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

  ma je li ovo moguce??!? :D :D :D CESTITKI IDEMO DALJE
 16. Sinisa

  СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

  Јел можеш да преведеш том блогеру Грку једну поруку из Србије? Ево порука: "Пичка ти материна усранко, то ти је за 1995. у Атини кад сте нас пљували и мрзели али смо вас и тада тукли и увек ћемо да вас бијемо као стоку кад год вас видимо." Благодарам.
 17. Sinisa

  Diablo 2 - Lord of Destruction

  hahaha isto i ja, zaraza. Jedina igra kojoj se stalno vracam :D A sto se grafike tice i tada kada se pojavila igra, spadala je u prosek, i mnogi ljudi su govorili da je losa grafika (a to je bilo pre 11 godina :D)
 18. Sinisa

  СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Toooooooooooooooooooooooooooooooo glupi grci pushite ga.
 19. Sinisa

  Прага, Чешка

  Убав приказ, јас обожавам Прага, и се е точно освен: Опште познато е дека многумина Пражани мразат странци и туристи :helou: (нису агресивни и лоши само их боли к...)
 20. Sinisa

  Втора светска војна (1939-1945) - генерална дискусија!

  Много битан фактор је чистка коју је Стаљин спровео 1936 до 1938. Ту је почистио врх комунистичке партије, све које су могли да га угрозе, а оно што је битно за ову тему је да је почистио и војни врх. Стаљин је нарочито мрзео популарне маршале и генерале, врхунске војнике који су ратовали у 1...
На врв Bottom