Резултати од барањето

 1. dwa

  Летување во Грција

  Како би хо дпоредиле Торони и Неа Пори? Како што го опишувате Торони премногу пензионерски ми изгледа. Важно ми е да има ресторанчиња во околина, да има кај да се прошета, и да има песочни плажи. Да не биде монотоно Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. dwa

  Летување во Грција

  Препорака за мирно местенце што би било соодветно и за мало дете (1 год.) Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. dwa

  Payoneer (официјална тема)

  Затоа прашав уште во претходните коментари дали има можност Sent from my iPhone using Tapatalk
 4. dwa

  Payoneer (официјална тема)

  Е па ако има можност за такво нешто а и ти секако сакаш да плаќаш данок која е поентата со пајонер? Sent from my iPhone using Tapatalk
 5. dwa

  Payoneer (официјална тема)

  Ако се тие од пајонер, тогаш да те плаќаат директно на девизна сметка во мк ќе ги избегнеш Sent from my iPhone using Tapatalk
 6. dwa

  Payoneer (официјална тема)

  Не се исплати и до грција за помали суми Ако веќе плаќаш данок, не е подобро директно на девизна да ти плаќаат, така би ги избегнал тие 2%, или нема можност за такво нешто? Sent from my iPhone using Tapatalk
 7. dwa

  Payoneer (официјална тема)

  Мора да биде од европска унија ако е за евро. Пример ако отидеш во Косово или Црна гора ќе извадиш евра меѓутоа провизијата ќе биде иста како во Македонија. Затоа тркни си до Грција и мирна глава без провизии Sent from my iPhone using Tapatalk
 8. dwa

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  бугарскиот документ што го имам како доказ што ќе го приложам, мора да биде оригинал?
 9. dwa

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали има листа на документи кои ми се потребни за во амбасада? Sent from my iPhone using Tapatalk
 10. dwa

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали има разлика ако се почне процедурата преку амбасадата во Скопје или препорачливо е да се отиде во Софија? Имам закажано за во амбасада за 10 денови, за во Софија најверојатно ќе треба да биде Февруари 2023. Попаметно е да не отидам во амбасада а да закажам за во Софија? Sent from my...
 11. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  За храната може да е тука некаде, горе имаше примери со ѓевреци и јогурти, да земеме во предвид за доручек/ручек 4цата членови ќе си купат нешто од блиска пекара/сендивачара/маркет тоа би му дошло 150ден по човек само за еден оброк додека се надвор од дома или 14400ден месечно надвор од дома...
 12. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  120000 кредит + камата треба да рачунаш, со моменталниве камати испод 530еу рата нема да имаш на 120к кредит Sent from my iPhone using Tapatalk
 13. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Градинката не ми е блиску, докторите не ми се блиску за детето на преглед кога го носам. Викендицата ми е прилично далеку за такси или било каков друг превоз. Пре би да имам комфорт и слобода да можам да отидам каде сакам и кога сакам. Дали математиките што ги правите се за заштедите повеќе...
 14. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  За тебе се победници, ама за мене не се. Гледам да го извадам максимумот од мене. Работам од дома за фирма, и не би работел за пола плата/пола работно време. Очигледно тежнееш да имаш повеќе слободно време на сметка на пониска плата и пониски трошоци, не ми е мене тос целта во животот, барем не...
 15. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Вие сте двајца, темата е за семејство од 4 члена, еве јас имам едно дете 7 месеци, без кола во Скопје проблем е. Се сложувам со тоа дека нема потреба од кој знае каква кола за во град плус и ако работиш од дома ... Sent from my iPhone using Tapatalk
 16. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Премногу си негативен за да дискутираш во ваква или било која друга тема каде што суштината е перспектива. Sent from my iPhone using Tapatalk
 17. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Би рекол луѓето што мислат дека не треба одмор се идиоти. Која е потребата да дремеш дома цела година, без да се наградиш самиот себе и семејството со одмор кај што ќе се олабавите психофизички? Зошто имаме 20 денови одмор од работа? Мораш да разбереш дека ние луѓето сме материјални суштества...
 18. dwa

  Колку примања се потребни во Македонија за да една фамилија има пристоен живот

  Би рекол 1200-1500, за 3 члено семејство сме иделе од 900/1000 па до кај 2500 со трошоци, ама се случувало ете во еден месец да имаме одмор, регистрација и сервис на кола. Инаку живееме под кирија. Sent from my iPhone using Tapatalk
 19. dwa

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  90еу е лимитот мислам дека од почеток на годинава го сменија Sent from my iPhone using Tapatalk
 20. dwa

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Ги имаш помешано работите, и мене од ихерб ми имаат такви потешки пратки "фаќано" меѓутоа царина и ддв плаќаш на цената Sent from my iPhone using Tapatalk
На врв Bottom