Резултати од барањето

 1. kazioX

  Kajgana Song Contest (KSC) #99

  Тема: Eric Clapton Редно беше пак да победам и јас. Некое време не учествував во изборите, ама не барав предвремени како Заев, па така и сега, се` ќе си биде регуларно. Последното издание со двоцифрен број решив да му го посветам на еден од моите омилени музичари, Ерик Клептон. Неколку пати...
 2. kazioX

  Kajgana Song Contest #25

  После првата победа во било кој натпревар на Кајгана, ја имам честа да ја отворам темата за јубилејниот 25ти Kajgana Song Contest. :cool: Овој пат ќе биде малку поширок изборот на песни, мислам дека не видов ваков, затоа темата на ова издание е „Песна што ме прави среќен“. Гласањето ќе биде...
 3. kazioX

  Интервју на Младен Ничиќ во Фаци

  Македонскиот Икс Фактор ни го покажува неговиот д’рти денс. :pos:
 4. kazioX

  UEFA Тим на годината

  Како и ланската, така и оваа година има гласање за тим на годината на официјалниот веб сајт на УЕФА. Се што треба да направите е да се логирате преку УЕФА акаунт или Фејсбук и секако да го составите својот тим. http://en.toty.uefa.com/
 5. kazioX

  "From One Second To The Next" Documentary - It Can Wait

  Краток документарен филм на Вернер Херцог за последиците од пишување смс пораки додека возиме. Овој филм е проширена верзија на 30-секундното видео "It Can Wait" режирано исто така од Херцог. Филмот ќе биде прикажан во 40.000 средни училишта, во повеќе земји, како дел од кампањата која покажува...
 6. kazioX

  Коце Трајановски за зелениот бран на Партизанска :)

  Вака градоначалникот на Скопје им се обраќа на надлежните при претставувањето на зелениот бран.
На врв Bottom