Резултати од барањето

 1. Принцезичка

  Дали Токио ќе се евакуира ради радијацијата ?

  Почнуваат да се јавуваат првите симптоми на труење од радијација кај децата, добар дел родители и бремени жени заминуваат, оние кои мерат радијација во почвата наоѓаат опасни hot spots од радијација насекаде по градот и луѓе кои се справувале со Чернобил викаат дека јапонската влада го прави...
 2. Принцезичка

  Драматични предвидувања за Македонија од МКГ

  Мкг- меѓународна кризна група :D На македонски http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=C1EF1AB64B1E874E95F00E2488656151 Извадоци ( ако ве мрзи да читате) На англиски извештајот е овде ...
 3. Принцезичка

  БАРАМ СРЕЌЕН БРАЧЕН ПАР!

  Барам среќен брачен пар , кои се заедно повеќе од една година ... за да се уверам дека постои такво нешто ! не озбилно постои такво нешто? :cautious: Пошто денеска се обидував од петни жили да се сетам на некој среќен исполнет и функционален брак... до мене ли е? Пошто јети и неси поверојатно...
 4. Принцезичка

  KIss goodbye your pensions -Се изгореа нашите пензиски фондови

  Поточно приватните пензиски фондови, а пошто држава има рејтинг едвај над junk статус прашање е на време додека го добие тој статус .... па ќе нема ни државни пензии.... Купувале обврзници од Грција, Ирска и од Португалија! Друштвата што управуваат со двата приватни пензиски фондови „КБ прв...
 5. Принцезичка

  „Умри машки“ по болниците

  На количка се туркаат пациентите од интерните клиники што требаше да се снимаат на хируршките клиники Како е да си болен на плус 40? Ужасно е да си болен на скопскиве горештини и да чекаш за преглед во задушливите чекалници по болниците или клиниките. Уште полошо е да си хоспитализиран во соба...
 6. Принцезичка

  Нов кинески ѕид ќе се гради во Градскиот парк

  Кога градоначалникот ќе се пресели под Кале, бараките ќе „пораснат“ за неколку метри Нова катна гаража со најмалку 15 отсто простор за хотелско сместување во објектот е планирана со новиот детален урбанистички план „Централно зеленило покрај реката Вардар - јужен дел“. Гаражата ќе се изгради на...
 7. Принцезичка

  OMG жена се соочува со затворска казна за раснење зеленчук!

  Julie, Julie, how does your garden grow? Ask around Julie Bass’ Oak Park, Michigan neighborhood and you’ll hear an array of opinions. Some love it, some hate it and some don’t care. The city’s government, however, completely detests her organic vegetable garden. Now the city is considering...
 8. Принцезичка

  Каков туризам имаме ние !

  Нема сончање без 150 денари за лежалка Речиси сите 18 охридски плажи што се издадени под концесија се прекриени со пластични лежалки и чадори за сонце, па за летувалците што сакаат да лежат на пешкири нема место Туристите што летово ќе одмораат на охридското крајбрежје ќе мора да закупат...
 9. Принцезичка

  Во средните училишта има уште 20 328 слободни места

  :eek: Од 25 150 осмоодделенци, речиси 15 илјади се запишале во средно училиште во првото пријавување. Како што објави Алфа, уписот е завршен во 3 скопски гимназии – Корчагин, Никола Карев и Орце Николов. Ист е случајот и со училиштето Јане Сандански во Битола. И на годинешните уписи, според...
 10. Принцезичка

  Луѓето кои дале отказ отсега ќе можат да се пријават како невработени

  Луѓето кои своеволно дале отказ на работните места отсега ќе можат да се пријават како невработени и да добиваат здравствена заштита. Уставниот суд укина еден член од Законот за вработување и осигурување во случај на невработеност, потенцијално засега десетици илјади луѓе во Македонија. Од...
 11. Принцезичка

  Верувале или не! Во бахраин апсат доктори зошто лечеле повредени демонстранти

  Bahrain has begun the trials of 48 medical professionals accused of attempting to topple the monarchy. Those on trial include some of the country's top surgeons, accused of supporting weeks of pro-democracy protests in the country. It is the latest trial at a special security tribunal set up by...
 12. Принцезичка

  Згрозен сум од нечовечноста !

  Темава веќе стига до 100 та страна има над 1000 мислења и секое од нив го имам прочитано со се тие што биле избришани . Можам само едно да кажам : ЗГРОЗЕН СУМ! Од нивото на емпатија и човечност некои членови што го поседуваат, кое е 0. Се обидоа првин да го обојат политички демек опозицијата е...
 13. Принцезичка

  Буш и Чејни заедно со Бин Ладен и Хитлер како најлоши историски фигури...

  Се пукнав од смеа на интернет анкета спроведена во Арканзас се избрани петте woши луѓе во историјата меѓу кои Бин Ладен, Хитлер , Чарлс Менсон, Чејни и Буш. Предизвика ненормални реакции со оглед дека е затуцана јужна држава во САД која едвај ја натераа да ги третира црнците еднакво со белците...
 14. Принцезичка

  Авторатативна Америка - coming in your neighborhood

  тепање на човек зошто танцувал во еден од музеите Патем кинезите танцуваат редовно на Тјенамен плоштадот и се бацуваат па никому ништо speechless
 15. Принцезичка

  Скопје 2014 (Генерална дискусија)

  Ја отворам темава бидејќи никаде не најдов анкета и можност за да се види реалното расположение спрема проектотв скопје 2014 Луѓе што мислите го одобрувате или не .
 16. Принцезичка

  Не е доволно што си имаш мака па сега ќе те казнат за тоа !

  Доколку делото е сторено од користољубие, се предлага казна од најмалку осум години затвор. Вакви мерки предвидуваат надлежните во земјава, по информациите дека поради зголемениот број неосновани барања за азил е можно повторно да се воведат визите за македонските граѓани. Министерството за...
 17. Принцезичка

  За кого ќе гласате на 5 јуни ? (ЧДА)

  Океј дечки инспирано од еуфоријата партиска за кого ќе гласате?
 18. Принцезичка

  Дали Каиро конечно ќе ги прекине врските со Израел?

  Малце каснам со веста .Ама сепак. Народот на Египет на 8 април денот на масакарот на египетски деца од страна на израелската војска кој се случил пред 40 години ја стави под опсада израелската амбасада. Ова говори дека било кој политичар во Египет мора да вети прекинување на договорите и...
 19. Принцезичка

  Скандалозно Британија ставила во гулаг 1.5 милиони луѓе во 50 тите во Кенија ...

  Пред некое време конечно еден од историчарите на Британија Каролин Енкинс која конечно решила да го истражи случајот од Кениските архиви . Најскандалозниот дел е дека вшусност британските историчари знаеле секој од нив за гулазите кои се отворале за времето на Pax Brittanica но никој јавно не...
 20. Принцезичка

  Меѓувреме во Ирак ...

  Шиитскиот оџа ал- Садр се закани дека повторно ќе почне да војува против американските војници. Ал Садр е водачот на Мехди армијата која го контролира шиитскиот дел од Ирак . Мехди армијата освен што води борби во мирни времиња помагаат на луѓето во Ирак, но исто така се лудаци кои го чекаат...
На врв Bottom