Резултати од барањето

 1. HEATHY

  Барселона - Реал Мадрид [ЕЛ КЛАСИКО], четврток, 23.08, 22:30

  Можни состави: БАР: Валдес, Алвес - Пике - Маскерано - Алба, Чави, Бускец, Иниеста, Педро, Алексис, Меси РМ: Касиљас, Коентрао, Албиол, Рамос, Арбелоа - Чаби, Кедира Озил, Ди Мариа, Бензема, Роналдо Фудбалска класика за очи, празник на фудбалот. Секој друг збор е одвише, овде нема фаворит...
 2. HEATHY

  Дали треба да се прогласи вонредна состојба поради високите температури?

  Денес и вчера врти слика сликана во Скопје на која дигиталниот мерач за температура покажува 50 степени. Во Кавадарци во 14:22 минути на плоштадот исто така на дигитален мерач покажуваше 51 степен. Во нашата држава вонредна состојба се прогласува ако температурата е повисока од 42-43 степени...
 3. HEATHY

  Карти за Белград

  Ајде оние што купуваа карти за Ниш нека кажат како дошле до карти, како ги купиле Секој кој што има информација за карти нека пишува овде ОДИМЕ ЗА БЕЛГРАД!!! сабота МАКЕДОНИЈА-Данска 16.15 понеделник МАКЕДОНИЈА-Полска 20.15 среда МАКЕДОНИЈА-Србија 16.15 (тогаш пишува ама би требало да го сменат...
 4. HEATHY

  Почина Гоце Арнаудов

  IN MEMORIAM Почина Гоце Арнаудов, големата македонска музичка легенда, големиот македонски патриот Царе, нека ти е лесна македонската земја Македонија нема да те заборави ОД ФЕЈСБУК!!! Знам дека беше болен нешто.. но нели се излече??? Имате ли некаква информација или е некоја...
 5. HEATHY

  Имот и начин на заработување

  За првиот дел од насловот (имот и имање) се подразбира што поседувате... на пример 2 куќи, 1 кола, 3 камиони, 2 стана, значи тука спаѓаат недвижностите, ниви, плацови и превозни средства. За вториот дел: некој што сака да каже на кој начин заработува, дали приватно работи со производство...
 6. HEATHY

  Среќен празник! 02.02

  Честит празник кајганџии, Ha девојките не им замерувате, може само да завидуваат што нивниот е после 1 месец ;) и врвот... Голем поздрав до сите Скопјани и среќен нека ви е празникот. 02.02 :) но хард филингс... Madrid na vas najsreken da vi bide :)
 7. HEATHY

  МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ

  http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/CESTITO-PANDEV-ZA-IZLEGUVANETO-NA-TEREN-SO-MAKEDONSKO-ZNAME-/125158644170220?ref=ts ГОРАН ПАНДЕВ VS. http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Gordi-sme-na-Betmen-za-izleguvaneto-na-Nou-Kamp-so-makedonsko-zname-3/130196196994288 Бетмен велит ака...
 8. HEATHY

  Фудбалски клуб на декадата

  Помина што помина ова со играчите, голманите, тренерите, редно е за клубовите :) Англија (секако големата четворка) - Челзи, тим кој последните 6-7 години секогаш квотира меѓу првите во Англија. Ја земаа премиер лигата на два пати со Жозе Мурињо. Играа финале со Манчестер во Лига на Шампиони...
 9. HEATHY

  Kobe Bryant ќе го мења полот...

  Најдобриот кошаркар на денешницава Коби Брајант ќе го менува полот. Од северниот пол ќе се сели на јужниот :back:
 10. HEATHY

  Со кого сакате да играте игри од форумот? (Забрането за членови над 18 години)

  И ние како малолетници, се уште летаме на игрите па.. со кого сакате да играте игри? Ник и образложение да почнам прв, со crazy4something, nogu jaka gejmerka e :pipi: http://www.funny-boobs.com/game/let-s-splunk mi se sviga igrcikata :) :smir:
 11. HEATHY

  my work/gaming place

  Забележав дека нема ваква тема... Не можев да најдам соодветен наслов а уште пак и посоодветно место и ја ставив овде.. Значи, се работи за тема на која ќе ставаме слики од местото каде што ви стои вашиот компјутер, бирото на кое ви стое и сл. Мислам дека доволно се разбравме.. Се извинувам...
 12. HEATHY

  Генерацијата на компјутерите

  Генерација на компјутерите Во историјата на компјутерскиот развој често се појавувале нови и различни генерации на компјутерски уреди. Секоја генерација на компјутери се карактеризира со голем технолошки развој, во кој во основа се променил начинот на работа на компјутерите...
 13. HEATHY

  Тиквешки Гроздобер

  Тиквешкиот гроздобер претставува еден вид продолжение на една долга и богата традиција, која на овие простори се одржувала во времето на античка Македонија, кога во чест на богот на грозјето и на виното Дионис, биле одржувани т.н. "Дионисови денови". На овие свечености на кои присуствувало...
 14. HEATHY

  Зошто музиката го прави имиџот/стилот на човекот

  Знаеме дека долгите коси се симбол за рокери и металци... нулариците т.е. кратките коси (не секогаш) се симбол за рапери Зошто секогаш мора да имате обетка, маица, пирс како што има вашиот омилен пеач... зошто мора да се правите Емо, да сечите вени едно или друго како што прави вашиот пеач...
 15. HEATHY

  Помен за Тоше на плоштад Македонија - 05.10.2009

  Концертот за Тоше, сепак, на Филип Втори! Подготовките за вториот хуманитарен концерт во спомен на Тоше Проески се во тек и иако локацијата на неговото одржување не е конечно дефинирана, Дневник неофицијално дознава дека концертот ќе се случи на 5. октомври на Градски стадион во Скопје, или по...
 16. HEATHY

  Илинден - 2ри aвгуст

  Честит Илинден
 17. HEATHY

  Петровден

  Денеска е Св. апостоли Петар и Павле - Петровден. Со овој празник завршува еден од четирите повеќедневни пости во годината, кој е врзан за празникот на Апостолите. Денес црквата ги слави двајцата врховни апостоли Петар и Павле. А и историски нивниот празник се утврди пред празникот посветен на...
 18. HEATHY

  Укинување на визите = иселување

  Како што се зборува, и да бидеме оптимисти за тоа, ќе има визна либерализација. На Македонија ќе и се отвори патот кон Европа. Пола Македонија ќе си отиде, најважно МЛАДИТЕ ЌЕ СИ ОТИДАТ... визите укинати а не сме во Нато и ЕУ, нема кој да не заштити, немаме инвестиции и вработувања. Точно е дека...
На врв Bottom