Резултати од барањето

 1. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Првиот дел ти е одговорен со вториот дел. Мене ме застанаа на отворено во околина каде буквално немаше никој на 100-200 метри (уште пред новиве "мерки" со 1,5 метри дистанца) и ме малтретираа како најголем криминалец. Кого ќе заразам или од кого ќе се заразам? Ќе пренесам на дрвата или тие мене...
 2. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Страв.Плус се затворено после 23 и така е мртво периодов. Замисли, вчера во кладилница влегувам и само 4 луѓе заедно со вработената.
 3. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Барем едно 50% ги пратат мерките сероизно и се водат по нив.Другите кур ги заболе. Тие другите не се сснкционирами воопшто.Тука е проблемот. Да му зборуваш на еден дел народ дека гомната на другата екипа bad boys уствари се чоколадо.
 4. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Џабе цел реферат.На почитувачите, на тие кои пазат не им е потребен закон.Другите секако ќе го прекршат и нема да одговараат никој. Патем, добар пример од министерот вчера во собрание без маска, а нс некој друг пратеник му продаваше магла за маска неносење. Не му е прв пат, врвен лицемер. Истото...
 5. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  https://dokazm.mk/ohrid-skaj-nachalnik-namesto-vo-izolatsija-na-shetane-lekari-so-39-temperatura-odele-na-rabota-ne-veruvale-vo-korona/ Еве ги :D
 6. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Не викаме дека џабе се носат, секој ден се расправаме со друштво и познати, на работа со колеги и клиенти за начинот на носење прво (пола до носот надвор) и после воопшто носењето (во затворен простор). Ама мислењето на докторите нели го почитуваме исто така?Освен овие два случаи горе во лично...
 7. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Самите доктори велат дека овие маски од "домашно производство" не штитат.Во последниве месец дена двајца доктори (матичен и специјалист) истото ми го кажувале. Плус, колку и да внимаваме, ние тие маски некогаш ги фаќаме со рацете, а не ни се измачкани со антибактериско или слично, па луѓе ги...
 8. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Драги гледачи, Се вклучуваме во директниот пренос меѓу сеоски Јуве и сеоска Барса Уживајте!
 9. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  За кого како...старата добра "Гледај што ти зборувам, не гледај штп правам"
 10. Рудници и

  Влада на РМ

  Во меѓувреме шоу за магарињата бесплатни https://www.ohridnews.com/nefi-useini-na-operaci-a-topaloski-popraval-zabi-sudskiot-proces-povtorno-ne-zapochna/?fbclid=IwAR24RkGshxB3VFgJ293n5tOx559e1QytVuy2MoIDd8mxhP46YyKUYS0Z1IM
 11. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Проблемот е во свеста и пак ние почитувачите на сите мерки (и последици) ќе го кркаме. Среде лето во Охрид навечер дел луѓе си носеа маски низ гужвата, по кејот итн. Тие неносачите тогаш нема да носат ни сега. Од друга страна, полицијата тогаш пола буџет можеа да го наполнат, нели немаше 1,5м...
 12. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Тие 50% изгледа ги сфатиле како пола тргнувања скратени, а не 50% патници. Од друга страна, превозниците велат возиме со 50% капацитет, а сите давачки ги плаќаме (приватните). Ама битно во Скопје само ЈСП биле не знам колку милиони во загуба.Па јавен превоз е бре, субвенционирајте. Во другите...
 13. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Среќа шо Шахтјор не се некоја екипа вау, и им фалат неколку првотимци иначе можAT да напрат чешит денес. Ете, корегирано , според ситуација на терен :D
 14. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Јунајтед со некој сеоски Јувентус дрес. Јувентус со сеоски Шахтјор дрес. 2020 ај ебисиматер!
 15. Рудници и

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Шо би рекле некои навивачки групи "(against) modern football". Продажба, дресови, спонзорства, странски турнеи, промоции по Исток. И не само Јувентус, Италијанците општо покасно го фатија "трендот". И после е и лигата отепана, вложуваш пари ради реда и да продаваш по некој дрес и реквизит, без...
 16. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И после Словенците биле попродуктивни :P Се жалат и дека одат на тестирање во ЦЈз па ги враќале дома - остај седи до ние ќе те контактираме за тестирсање."Имало ред". После ќе велат касно се јавувале по болниците, во развиена фаза од болеста:(
 17. Рудници и

  Охрид

  Кружен тек е она на влезон од Струга или Битола "кај Дулие". Скопје во Влае Овие нашиве се ко макијато.Сакал да напрајт некој еспресо, ама му се истурило млеко внатре, па ај ќе го пиеме да не ојт фира. Кафе јебига.
 18. Рудници и

  Охрид

  Потребен е сега кружен како последна опција, а не најдобра.Семафори имаме кај Автобуска, ама и тие знајме сите како функционират со сабајле работат навечер не.После три месеци еден ден уклучени. И јас ја возам скоро секојдневно. Дека е опасен булевар и проект , јасно е. Ама то стеснувањето од...
 19. Рудници и

  Охрид

  Прајме демек улица за да не се вртит низ центар, камиони, шлепери, автобуси и секој шо немат потреба да не поминвит низ град и лупаме кружни и семафори.До вчера шо се викат секоја втора шахта беше отворена, сега ова. Очеквам и патарина кај да е да поставет, чисто да држет континуитет во...
 20. Рудници и

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ова уште од почетокот им е промашено.
На врв Bottom