Резултати од барањето

 1. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Документи од родител, интервју 01.11.2017, положително 06.08.2019
 2. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  конечно и кај мене денес после 4 години, указ 108. Со среќа на сите, кој чека ќе дочека :D
 3. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  А потпишување на укази ќе има ли, или воопшто ништо нема да работи?
 4. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ние што сме на положително од почетоко на август 2019, дали во скоро време да очекуваме указ или ке се бави уште месец дена? Пошто веќе историски испаднаа овие бугарски државијанства :D особено ние што сме со документи преку родител нај ја загазивме
 5. T

  Аliexpress (официјална тема)

  Не нема да имаш никаков проблем
 6. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  И јас сум на положително од 06.08.2019 со документи од родител, може да ме додадеш во списокот
 7. T

  Android Box - Достапни канали, проблеми и совети

  Здраво, зедов андроид бокс работи супер но имам еден проблем, пред 2 дена кога го зедов птеку IPTV SERBIA некои канали не ги читаше па пробав преку Balkan Green апликацијата и таму ги читаше програмите што сакам да ги гледам, но од синоќа и таму некои програми не се достапни на пример како...
 8. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Јас чекав 19 месеци да ми се смени од задолжителна на финален преглед, денеска ми се смени статусот, а бев на интервју 01.11.2017 со документи од родител А од образувана преписка во задолжителна мислам оти околу 2-3 месеци чекав
 9. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  I jas i sestra mi bevme isto na 1.11.2017 na intervju i uste ni pisuvai kaj dvajcata prepiskata se namira po procedura na zadolzitelno saglasuvanje nikakov status ne se meni, zosto taka sto e mozno da e rabotata, a sme so dokumenti od roditel
 10. T

  Аliexpress (официјална тема)

  Da, no ako treba da platam.jas posto nadminuvam 22 evra za 30centi kade treba da se obratam ili dodeka neplatam nema da mi go dadat proizvodot, ili od koga go podignes imas rok i mesro kade treba da go platis stvarno ne mi e jasno
 11. T

  Аliexpress (официјална тема)

  Досега сум порачувал многу од аликапрес, цо последните 3-4 години имаѓ премнофу наоравено нарачки и се ми стасало без царина или ДДВ, сега направув нарачка на производ поточно микрофон кој е спакуван во кутија, и плариц вкупно 26,31 долар или еднакво на 22,34 евра. Знаев дека за производи над 45...
 12. T

  А1 Македонија (VIP)

  Jas se zafrknav pred 1 mesec se staviv na pretplata istata pobuda samo so 10gb net togas bese dvojno poveke net i bese promotivno, demek ke se vratelo povtorno na 5gb, a sega gledam istata so 15gb :D
 13. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Pa eve i pogore eden clen pisal deka mu e smenet statusot, a e sredina na noemvri, eve i uste eden primer znam poznanik sto bil na 22 noemvri na intervju i mu e smenet statusot, a kaj mene uste stoi istiot
 14. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas bev na intervju 1vi noemvri 2017, uste mi pisuva status prepiskata se namira po procedura na zadolzitelbo saglasuvanje, a gledam kaj nekoi sto se i pri krajot na noemvri im e smeneto statusot, kaj moj drugar 20 dena bese pred mene kaj nego dvapati do sega se smeni. Ima li nekoj sto e blizu...
 15. T

  Работа во Германија

  Да прашам, дипломирав пред некој месец, но пред да диоломирам извадив документи за Германија што се за ZAV, е сега прашањето ми е дали можам да идам за Германија и дали нема да имам некои проблеми бидејки јас имам документи од факултетот но тоа дека сум дипломирал, можам да аплицирам али нз дали...
 16. T

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Не те разбрав
 17. T

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Возев во маселемо место некаде 55 а мислам дека е 40 или 50 незнам и имаше полиција со радар што снима не ме сопреа, сега неззнам дали ако сум направил прекршок за брзо возење ке ме сопрат или одпосле ке ми стигне казна?
 18. T

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Вчера ја оставув колата надвор, и врнало дожд ја измокрило целата кола,а потоа ја помрзнало, ги помрзнало бравите на сите 4 врати не сакаа да се отворат едвај влегов во кола ја отворив некако вратата од кај возачот, сега кога огреа сонце се е ок сите се отвараат без проблем, но прашањето ми е...
 19. T

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво, да прашам во што може да биде проблемот, кога свртам полн десен на волан, осеќам ми дува ладно некаде околу просторот од мењач и колку исто кога фаќам кривини на раскрсница и има угорнина тогаш кога свртам и додам ма гаста исто дува колку поголема е брзината толку повеќе дува фала однапред
На врв Bottom