Резултати од барањето

 1. B

  Фондацијата Рамковски, шо фундира!?

  Дијарејата на оној торбешот предавнички, таа капиталистичка свиња еве денес јадеше говна за Бранко во Битола. Каква Фондација, какви прекрасни цели. Поблагородни беа пароперачките активности на Благовестие него оваа шугава што го контролира добар дел од македонскиот медиумски простор. Кој е...
 2. B

  Библискиот потоп

  Не поентата е дека приказната има дупки ко швајцарско сирење кое од после е пукано со шмајзер. Нормално дека е така, приказната ја смислиле евреите додека седела во нивното мало парче земја со низок степен вегетација и животни. Јасно е зошто вакви басни нема кај племињата од прашумите...
 3. B

  Дали оргијашење е понижување?

  Според мене се разбира дека не е. Мислам ало зашо да ме ограничува морал и као мишлење на другите све е ок, да се журкаме, забава е сега ако те перне некој во газ јебеш се иде пијан ипак мора да се збришат некои мемории!!! Па и свингерај се поштува зашто да не, не бидете рисјанИ!!!
 4. B

  KKK: The messages

  Цитати од сајтот на ККК, пардон што се на англиски ме мрзеше да ги преведувам. Anti-Smoking Hidden Agenda / gun control perhaps?I don't smoke. Never have! And I don't particularly like being closed in a room with someone who does smoke. It makes my eyes water and I feel like I am being...
 5. B

  Вооружан грабеж на возило на Комерцијална

  ____________________ Едно лице е убиено, а двајца се повредени при грабеж на возило на Комерцијална банка, кое утрината околу 07:30 часот се движело спроти Скопски Саем, пренесувајќи пари и други банковни вредности за банката. Инцидентот, како што за Макфакс соопштија од МВР, се...
 6. B

  КАМИНГ СУН! ФИЛМСКИ ПОСТЕРИ!

  Конечно живна македонската (ко)продукција. :pipi:
 7. B

  Летни блокбастери

  ОК, не е толку филмска темава, затоа што и летните блокбастери не се некоја уметност, но сакам да позборуваме на менталитетот за чекање лоши филмови во тој период. Значи ги чекаме со години (Спајдермени, вакви мени такви мени, Умри Машки...) иако знаеме ќе бидат крајно едноставни, ќе се прават...
 8. B

  Какви луѓе ве привлекуваат и зошто мислите е тоа? Совршен партнер? Имате?

  Значи тема за мажи и жени. Има мислам тема за мажи но тука сакам да ги вклучам и девојките? Генерално, каков е вашиот тип? Ја кај себе гледам pattern на привлекување кон некои си паметни девојки шо ме третираат ко гомно или евентуално глупи девојки шо ме третираат ко гомно, кога сум очаен...
 9. B

  Мајко Бугарска порака за нашата дезориентираност

  На Сител само што гледав; на некој канал во Бугарија имале документарец во кој кажуваат за нашата илузија за идентитет и лаги што ни ги сервираат српските струи тука. Исечокот почнуваше со спор зум на таблата за улица Маршал Тито. :vozbud:ЗЛОТО!!! БЕГАЈТЕ ОД ТИТОООО!!! Не прекорија дека треба...
 10. B

  Бритни Спирс = анти феминизам и слични ствари во музиката

  Бритни Спирс познатата американска поп пејачка која кариерата ја започна со хитот Baby One More Time се претпоставува дека била/е купена од женомрзечката муслиманска група од Атлана САД и работела/работи за нивни сврхи. Љубениците на заговор нудат повеќе причини. една од поголемите се и самите...
 11. B

  Зошто гледате филмови?

  За некои гледањето претставува релаксација. Дали гледате затоа што сакате да се чуствувате подобро за себе, животот? Дали гледате (хорор на пример:ija:) за после се чуствувате безбедно во светот кој на моменти ве разочарува? Неколку часовно бегство? Можеби гледате поради естетиката на седмата...
 12. B

  Лудило

  Наместо преводи од википедија и учебник по биологија - една приказна. Потрагата По Бога и На Него Слични Работи Почетокот на минатото лето бев без сон пет дена. Беше прилично спонтана одлука донесена после месеци нередовен сон и несоница, одлука со која сакав да дојдам до Поголемите...
 13. B

  Смрт

  Еден од најголемите закани за здравјето, знаеме, е смртта. Смртта претставува прекинување на животните функии. Кој не е жив - е мртов. Едноставен факт на светов со кој сакале-нејќеле мораме да живееме (додека не умреме ха!) и да се помириме. Филозофи, алхемичари, научници се обидувале од антички...
 14. B

  Анатомија на перверзијата

  Добре дојдовте во мојот свет. Секој ден го започнувам со ритуал - станување од кревет (блах), телесно чистење (блах), облекување (блах) и излегување од дома (блах). Да, спремен сум тој момент да се впуштам во убав општествен однос, во кој треба да касам и кубам за да успеам. За да биде погнасно...
 15. B

  The 100 Worst Porn Movie Titles ;)

  Клик ТУКА Дел од насловите: FELANALINGUS, ACID SEX :wink: , FAT THE BALD AND THE UGLY :aplauz: TITALLICA - MASTER OF PUPPIES :nesvest: ADVENTURES OF THE FART BITCHES :nesum: WILLIE WANKER AND THE FUDGE PACKING FACTORY:pos2: WHAT'S THE LESBIAN DOING IN MY PIRATE MOVIE ? :tapp: DUDE, WHERE'S...
 16. B

  Фото манипулации...

  Сега ќе ви покажам еден сајт кој покажува што прават модните магазини на фотографиите.... http://www.fluideffect.com/ -Click on portfolio on the left and say Agree -Then go to Before/After and later go to Composite/Manipulation -Click where it says "click to see before" and you'll see what...
На врв Bottom