Резултати од барањето

 1. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Ај со среќа нека ни е Бенитез.. Инаку денес ми е роденден, сега ќе ви се пофалам со изненадувањето кое ми го приредија домашните.. Мојата роденденска торта..
 2. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Не се расправаме де.. Сфативме.. Важно биле 6.. Некогаш и негде.. :pipi:
 3. Ibracadabra

  Квалитетот на горивата во РМ

  Незнам дали јас бев нејасен... Значи 50 кила бензин, без нити едно излегување од град.. релацијата скоро иста.. Работа, дома, чаршија, работа, дома, чаршија, за викенд чаршија, дома.. Значи 700 км со бензин од Лукоил.. Еве веќе 450 км, не сум излезен на отворен пат.. од Макпетрол турен.. Ај...
 4. Ibracadabra

  Квалитетот на горивата во РМ

  Македонски бензин.. упс нафта.. Што ли беше тоа?! Абе незнам дали има ваква тема.. т.с. за истава работа ме мрзи да барам.. Ако има нека го префрлат постов модераторите.. Абе си купив јас нова кола, кај ноември месец.. и си турам бензин на станиците на Лукоил.. 98 откани.. Моментално колава...
 5. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Ако и самиот знаеш што кажа човече.. Како тоа под дифолт? Се знае една сезона што е.. Од Септември до Мај месец.. Нема тука години, или векови.. Ко сега јас да ти речам Интер има освоено 6 титули.. 3 оваа година, 1 суперкуп лани, а лига на шампиони и светски куп во 65! Ај размисли уште еднаш...
 6. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Да те поправам, имаш неколку печатни грешки.. 1. Секој оној тим кој почнува нова сезона има можност да освои максиум 4 титули (Супер Куп, Куп, Првенство и ЛШ/Куп УЕФА) 2. Оној тим кој минатата сезона ја освоил Лигата на Шампиони има можност да освои 6 титули ( Светско Клубско и Европски Супер...
 7. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Бенитез а? Не се жалам.. Што и да е.. Полна ми е душата.. :pipi: Како и секој странски тренер, кој заминал во друга земја, така и Бенитез ќе си донесе најмалку еден Шпанец.. Додека ги вртите овие трансфер имиња кои веќе одамна се врзуваат со Интер, мене баш ме интересира кој ќе биде тој...
 8. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Да не се заборави..
 9. Ibracadabra

  Франција организатор на ЕП 2016

  Полесен избор УЕФА немала никогаш.. Не дека е Платини претседател.. Турција.. Земја во која во последното коло сопствените навивачи си го запалија стадионот.. Италија.. Земја во која можеш да слушнеш расистички извици.. И не само тоа.. Кон фудбалер кој настапува за Италија.. Среќа што ги...
 10. Ibracadabra

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Абе најдими ти мене трофеј кој се доделува за освојување на 100 поени... Оти не можам да ја сфатам изјавава на Пелегрини... Само човек кој знае дека ќе биде избркан, кој сака да постави некоја цел (која нема врска со примарната) пред новиот тренер на клубот, може да даде таква изјава...
 11. Ibracadabra

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Перез и Валдано се премногу големи за да паднат со Пелегрини. А тое што тие викаат дека Пелегрини не е крив е само онака како маска за во медиуми колку да не се извалка името негово.. Демек Пелегрини направи се што можеше.. А директен виновник е токму Пелегрини.. Ги доби најдобрите играчи во...
 12. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Да збира прашина.. :pipi:
 13. Ibracadabra

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  @armin06 http://www.goal.com/en/news/12/spain/2010/05/27/1944697/real-madrid-general-manager-jorge-valdano-lauds-qualities-of Зборувавме за продолжување на проект или започнување нов? :smir:
 14. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Јас сум за Меси, а ти? :pos: Мислам дали си со мене да го бараме низ МИлано.. :pipi:
 15. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Море дај слики ваму.. не треси зелени.. Или го заборави во Скопје апаратот.. :pipi:
 16. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/05/23/n100523111174.html Инаку овие умрениве Барселона, од што незнаат што да прават, сега на нивната веб страна направиле една табела во која се екиите кои освоиле тројна круна и што освоиле потоа тие екипи наредната...
 17. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  http://www.eurotopfoot.com/clubgb2.php3 Од 9 место се искачивме на 4..
 18. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  @duman 1. Мурињо не е клошар, остави го ти Чомбе.. 2. Михајлович ако дојде во Интер оваа година јас ќе се обесам.. Човекот вчера почна да тренира.. Катанија и Болоња му се досега во неговото CV.. А ти тука лобираш за него.. Дај не зезај.. Дај да направиме и ние потег како Реал барем еднаш.. Да...
 19. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Мене некако најмонотоно ми делува изминативе 10 год Шпанија, а тебе? И погрешив за едно, само 3 пати не биле Барса и Реал.. Извини што се умешувам, ама Златан никогаш не беше најдобар :pipi: Шала на страна.. Лани беше друга приказна.. Си замина најдобриот, ама го имавме Мурињо.. Тоа му...
 20. Ibracadabra

  Фан Клуб: Интер

  Што убаво вака си ни ги напишал третиве места.. Алал да ти е.. И викаш нема разлика а? Па и ние тоа ти викаме бе другарче.. Нема разлика меѓу третите места во Англија, Италија и Шпанија. Сите се во размер од 5 бодови како што гледам. И кога малку подобро ќе погледнеш, ќе видиш дека ние ти ја...
На врв Bottom