Резултати од барањето

 1. ~Bunny

  Хит на денот

 2. ~Bunny

  :* :)

  :* :)
 3. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Драга, Нешто не ми се допаѓаа коинциденциите. Не дека не се случуваат ама ете... Не е случајно ова што го чуствувам. Туку изгледа сум се заљубила во црвенава боја:cautious: Повеќето од работите што си ги купувам во последно време ми се црвени. Нема да ме чуди ако почнат да ме викаат "црвенкапа...
 4. ~Bunny

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Те знам премногу добро самиот кажа, а уште подобро се познавам себе си. Затоа што знам дека си тип кој ја носи својата гордост како неиспеглана кошуља но сепак одлично ти стои. Затоа што сме исти карактери, тешки карактери. Затоа што заради сопственото его ќе дозволиме да згасне страста. Затоа...
 5. ~Bunny

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  "Ејми ја нема " Џилијан Флин Одамна некоја книга не ми оставила толку голем впечаток. Се зборува за еден навидум совршен брак, кој наеднаш почнува да оди во надолна линија. На 5 годишнината од нивниот брак Ејми ја снемува од куќата. Сите докази водат дека нејзиниот сопруг Ник е тој што стои...
 6. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Д.К Рани утра, жолти лисја и црвени штикли. Бои драга, да го разбијат сивилото. Што дека? Не сум некое друштво извесен период, имам некој извештачен осмех, кој претпоставувам дека останал од деновите кога ми идеше по цели денови да се смешкам онака од срце искрено. И тоа што постојано сум...
 7. ~Bunny

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Појма немаш колку ми е криво... А допрва и дупло повеќе ќе ми биде:facepalm:
 8. ~Bunny

  Хит на денот

 9. ~Bunny

  Драга Кајгана

  "Со текот на годините ќе разбереш дека порано или покасно,ќе настапи момент,во кој сите работи за кои си се борел -кариера,власт,пари..ќе го изгубат своето значење и најважно ќе ти биде да имаш топол дом,вкусна вечера и човек до тебе,кој што знае во студените зимски вечери со колку лажички шеќер...
 10. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Драга, Во колку наврати ти споменав дека љубопитноста ќе ја убие мачката? М? Покрај мачката и јас ќе настрадам. Да да. Море ако така ми треба. И кришка со ајвар ми треба:D
 11. ~Bunny

  Тука коментираме книги

  Мене ми е од библиотека, ама сигурно и низ книжарнициве ја има провери си.:)
 12. ~Bunny

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  Страв од најлошото - Линвуд Баркли Мистериозен трилер кој ве држи во неизвесност со до последната страница. Се работи за тинејџерката Сидни која наеднаш без збор исчезнува. Колку повеќе нејзиниот татко пробува да ја најде толку повќе сваќа дека воопшто не ја познава сопствената ќерка.
 13. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Шоља топол чај и ладни дланки обвиени околу неа... :) Соништа кајги соништа ме држат будна, но не лоши туку оние за кои жалиш што не се јаве:pipi:
 14. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Добра си ми? Септември, мило ми е што пристигна. Го сакам месецот, а есента секогаш ми била посебна. И ете официјално ти изјавив љубов септември, биди и ти добар спрема мене, изненадиме позитивно ми треба тоа:pipi:
 15. ~Bunny

  Хит на денот

  Цел ден ми се мотка низ глава песнава:cautious:
 16. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Драга, Се е релативно. Се е минливо. И ова грдо чувство од мене ќе си замине нели? Под итно.
 17. ~Bunny

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Од оние часови по глума на кој одев пред неколку години, совршено сум ја совладала техниката на глумење рамнодушност. А ме чини скапо ме чини глумата. И не си ти крив што сум емоционално з*****а извесен период. :нинџ:
 18. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Драга, Лошо ми паѓа кога ќе видам преку се што е спремен да оди човек за личен интерес. Очигледно е дека треба да престане да ми паѓа лошо, и не само што треба да се навикнам на сето тоа туку треба да почнам и да го применувам. Зошто човек спрема човек е волк. Е така!
 19. ~Bunny

  Хит на денот

 20. ~Bunny

  Драга Кајгана

  Кафе и книга. Премногу размислував неколку дена, премногу анализарав и дојдов до тој степен да направм проблем таму каде што го нема. Затоа моментално не размислувам многу многу... Кога веќе ја споменав книгата морам да кажам дека сум воодушевена од " Ако го дочекам утрото " И факт е...
На врв Bottom