Резултати од барањето

 1. INDIJANEC123

  Предлог Карго

  Јас нарачав точак за Охрид преку Тотал Логистик Пост Вторникот, вчера ги побарав немало место во Комбето, денес ќе го прателе, денес пак се јавив ми викаат од Понеделник. Е од понеделник ќе ги оставам да си го прошетаат точакот до Охрид и да си го вратат назад. 1588952291 Срамота е во држава 250...
 2. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Во пракса не функционира до сега се расправав со матичниот и вентар за јавно здравје - неќат да ме тестираат.
 3. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Ме немаше една недела морав да одморам од црни вести. Иначе бев во Систина, направив Игм и игг тест заедно со вереницата. Таа е негативна, кај мене Игм антителото е позитивно, му се јавувам на матичниот доктор ми вика ако немаш симптоми нема тест. Немам температура, болка ништо, налце...
 4. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Немањето на колективна свест и индивидуалната себичност не доведоа нас и светов до ова дереџе. Неможат луѓево да сватат дека во странство некој го избркале од кафана, ресторант и нема друг избор освен да се врати назад. Да беше некој од нивната фамилија друг муабет ќе правеа. Дел од тие луѓе...
 5. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Јас од симптоми моментално имам само вондредна кичмоболка, вежбам два пати денот ама џабе. 1585378849 Доналд Трамп - твит. Добро што му текна дека цел свет треба да соработува и не е време за политика и ароганција. Just finished a very good conversation with President Xi of China. Discussed in...
 6. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Негде читав дека една од причините за толкава смртност во Италија била и претераното земање на антибиотици. Италијаните за сенешто земале антибиотици. А тие го паѓаат имунитетот ако се земаат претерано. Иначе за споредба во Германија многу тешко се дава антибиотик, само во итни случаи...
 7. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Епа сеа у матиз колку вода можеш да ставиш?
 8. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  За собири никако ама за прскање нека прскаат секој ден.
 9. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Нас најдобра помош би ни била сега заштитни одела за докторите, и едно 20 тина доктори да ни пушти Кина или Куба.
 10. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Не им се смејте на поповите што прскаат, си има луѓе што веруваат и ги смирува. Бабами 80 год верски фанатик, ама не пие никакво апче, така да подобро крстена вода него апче.
 11. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Едвај чекам да дојде денот да нема активност на темава, Да напишам - Помина зимата, ебати гуната.
 12. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Нормално, и од грип 100% сме заразени во Мк, јас незз некој што не орележал. Само нека се изјасни убаво дека таа бројка години ќе трае. Вака паника ствара.
 13. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Изгледа барем до сега дека вируси што се шират брзо имаат помало разорно дејство од вируси што се шират поспоро. Сарас се појавува 2003 8000 инфицирани 774 жртви. 9% процент на смртност МЕРС се појавува во 2012 2500 заразени 862 мртви. 34% процент на смртност. Значи мерсот е многу позаебан...
 14. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Долг е периодот на заздравување 2-3 недели. Тројца најавија дека ќе ги пуштат, тестовите им биле негативни ама морало по два пати да ги проверат. И да ги излечат симптомите најверојатно тестот и после тоа покажува позитивен или се плашат дека можат да се вратат симптомите пошо има и такви сличаи.
 15. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Ај што се однесуваме како лебарки, барем да бевме отпорни како нив.
 16. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Тој серијалот - Викингс ќе ги сјебе, мислат така е ова.
 17. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Мислев да ти кажам али ги откажаа олимписките, сега барам нова теорија зошто кријат, плејстејшн 5?
 18. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Јас Јапан би ја земал за репер, прегусто населена, најстара популација, може и најлесно помина во свет - барем засега.
 19. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  “Математиката поврзана со пандемијата што секој треба да ја разбере Џејсон С. Варнер од веб-страницата „Медиум“ направи детална математичка анализа поврзана со коронавирусот и неговото ширење. Како што вели тој, важно е секој од нас да ја знае математиката за пандемијата со која се бориме...
 20. INDIJANEC123

  Коронавирус (COVID-19)

  Добро е да има мерки за секој случај, Еве и нешто позитивно од човек што се разбира. “ Ко-основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, во средата ги повика луѓето да останат смирени во пресрет на пандемијата на коронавирусот Во сесијата “Прашај ме нешто“ на форумот за дискусии “Редит“, Бил Гејтс беше...
На врв Bottom