Резултати од барањето

 1. devojka87

  Патување во бременост?

  Ајде девојки некој со вакво искуство? Дали сте патувале во бременоста, кој период од бременоста (прв, втор, трет триместар), каде? Дали би оделе на одмор? Мислите ли дека тоа може да наштети на плодот? Баш ме интересираат мислења
 2. devojka87

  Бриж - белгисјката Венеција

  Доколку не сте знаеле времеплов постои, и се вика Бриж. Со боја од чоколада, а мирис на квалитетно сирење и добро белгијско пиво. Неговата автентична средновековна архитектура, тесните калдрмски улици, тишината која е нарушена само од тропотот на коњските кочии, цветните плоштади и чипкани...
 3. devojka87

  Ad block

  Луѓе дај кажете како да не ми излегуваат овие рекламиве на страниве зошто ужасно ми го блокираат комп и кој броусер да го користим зошто мозила не сака да ми се спушти а гугл хром се кочи ептен од ова рекламиве. Има помош некаква???
 4. devojka87

  Кундалини и нејзино будење - опасно или не?

  Не знаев каде да ја ставам темава дали во психологија или тука, па се одлучива за овде поради тоа што мислам дека овие работи на многу луѓе им се нејасни. Побарав но не најдов ваква тема доколку има администраторите нека реагираат ;) Кундалини претставува енергија која се верува дека е...
 5. devojka87

  Канарски острови: Тенерифе, Ланзароте, Гранд Канариа

  Da ne raspravam mnogu po temata "kade ova leto" bi sakala da otvorim nova za Kanarskite ostrovi. Dali nekoj bil da podeli iskustva, kako mu se dopadnalo, kako se plazite, prirodata. Jas se iznacitav sesto od toa deka ima preubavi plazi do toa deka nema ubavi plazi i deka bile so crn (vulkanski)...
 6. devojka87

  CS GLOBAL - искуства?

  Znaci me interesira dali nekoj ima iskustva so ovaa kompanija? se raboti 9a kompanija koja posreduva za rabota vo stranstvo,glavno za hotelski persona vo Dubai,no ima i dr. ponudi na pr. za doktori i medicinski personal za Katar i Libija. Me interesira dali nekoj ima aplicirano i kako...
 7. devojka87

  Забавни паркови во Европа

  I pokraj nasiroko poznatiot Disneyland vo Paris vo Evropapostojat uste mnogu drugi zabavni parkovi kade adrenalinot vi se kacuva na najvisokoto nivo.:nesvest: Dajte predlozi kade ste bile i ako znaete ponudi od Makedonija kazete. Eve jas licno sum bila vo PortAventura-Barcelona, Spanija i toplo...
На врв Bottom