Резултати од барањето

 1. rossonerka

  Трето полувреме

  Не, Катарина глуми УЖАСНО лошо. Ја нема онаа харизма, онаа сплотеност со ликот, мислам дека глуми аматерски со напамет научен дијалог и изрецитиран само. Ама затоа совршено се поклопува надворешно со Ребека. Девојка од 40сетите, богата убава, учена, со таа костимографијата која е одлична. А и...
 2. rossonerka

  Македонија - Шведска (7.4.2012, 16:00 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

  Рагби, рагби тим имаат швеѓаните. Многу многу неферски, многу брутална груба игра. Срам да им е. Ние треба да си најдеме прво НОВ ТРЕНЕР. Тренер кој кога ќе види дека Кире е прочитан како буквар и дека нема убав ден ќе го смени, сеедно што е капитен. Кој кога ќе види дека противнички...
 3. rossonerka

  Предлог за филм со кратка рецензија

  Одамна не сум пишала на темава, но филмов што го гледав вечерва едноставно заслужува свој пост тука Incendies Oооо мааај гад! Каков филм. Не ми се верува сеуште. Ова е еден од филмовите кои ме оставиле без збор, да зјапам во екранот уште неколку минути во неверување. Филмов е доказ што може...
 4. rossonerka

  Македонија-Унгарија (6.4.2012, 14:45 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

  Одбраната ни е полоша, ко неорганизирана. Немаме цврста одбрана, а и не ми е јасно зашто преретко се игра фластер. Го гледаш Перез шутира ко луд, абе фластер бе, ФЛАСТЕР! Штета што на крај свативме дека имаме и крила, кои на почетокот не ги уигравме воопшто, а на крај тие ги дадоа последните...
 5. rossonerka

  Sherlock

  И сега пак 1 година ќе се чека за новата сезона? Како што слушнав 2013та ќе чекаме. Ако доживееме 2013 мислам :icon_lol: Мене ми се допаѓа, не ми е меѓу најомилените, ама ете 8че послабо. Има моменти на too much ама па ептен ми се допаѓа филмскиот пар Шерлок и Џон. Фини преказни, некогаш...
 6. rossonerka

  Македонска ракометна репрезентација - (жени)

  Колку е точно дека ја имало на страниве за кладење Македонија-Франција и Франција-Македонија ? Барем мене другар ми кажа да не се палам на победата во Скопје, бидејки веќе пишувало на интернет странициве дека изненадно Македонија со неколку гола ќе ја тепа Франција, но во реваншот ќе изгубиме...
 7. rossonerka

  Фан клуб - РК Металург

  Беше ли повреден Ванчо Димовски? Без класичен пикер ние каде каде полошо играме. Ова беше натпревар каде 3ца само си ги подаваа топките. Крилата 60 минути дремеа, имаа нерколку промашувања првите 10тина минути а потоа ни им беа подавани топки ни беа вклучени во игра. Али неможам да ги прежалам...
 8. rossonerka

  Да му помогнеме на нашиот форумџија Димитар (Хуманитарна забава, 10.06.2012, Temple caffe)

  Донирано од мене и сите виповци околу мене. Да си жив и здрав Димитар па да се оди на Сан Сиро да навиваме на некое дерби ;)
 9. rossonerka

  Ветеринарно катче

  Беше синојка на инфузија, се јавувавме во дежурство, мислам ние настојувавме да го освежат со инфузија, докториве велеа дека е доволно инекции бидејки настинат бил сеа од намален имунитет. И денес беше повторно на инекции, утре пак. Со тоа што станува збор за самојед, а навикнат е пред се надвор...
 10. rossonerka

  Ветеринарно катче

  Ajде помош мала. Дали некој има искуство со затруено кученце? Каков е периодот на заздравување? Многу ми се штури во давање информации ветеринариве. Го спасивме нашиов Рики, се затру од каснување на нешто, среќа за 20 минути беше во амбуланта, после 100 инекции и инфузии се спаси, уште вечерта...
 11. rossonerka

  Лига на шампиони 2011/12

  Не е лошо од таму сум гледала кошарка, фино се гледа кога нападот е од таа страна но не е најсјајно кога ќе бидат на другиот гол во случајов, нема голема прегледност дека доле е, од повисоките места во горниот блог подобро се гледа. И има мрежа нели па се надевам само дека нема да пречи таа...
 12. rossonerka

  Шангајско Рангирање - УКИМ прв?

  Има нова официјална табела од шангајскиот универзитет http://www.shanghairanking.com/Macedonian_HEIs_Ranking/index.html
 13. rossonerka

  Шангајско Рангирање - УКИМ прв?

  A да прашам зошто кога е завршено на 27 јануари официјално рангирањето дури после 20 дена објавува нашето министерство резултати? И да, зошто не нема на официјалната страна на шангајскиов универзитет дека вршат рангирање и во Македонија?http://www.shanghairanking.com И што е со оваа табела...
 14. rossonerka

  А1 Македонија (VIP)

  Moже продолжување на договорот 6 месеци пред истекот, порано јок. А може да се продолжи по старата промоција или да се промени во нова, ваша желба. А доколку ти истече договорот се продолжува автоматски самиот со истата претплата на неопределено, тоа неопределено може да е додека ти не...
 15. rossonerka

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Го има во Македонија во продажба Аlcatel ONE TOUCH 918D? Го бива ли?
 16. rossonerka

  Среќна Нова Година!

  Среќна ви нова година, многу здравје радост среќа љубов и успешна нека ви е 2012та. Живејте ја како да е последна :)
 17. rossonerka

  Ненад, чудото од Македонија

  Се согласувам јас со тебе, јас не реков мора да стане некој, реков времето ќе покаже, а секој родител ќе се потруди да направи се за своето дете. Сеедно дал е Нено, дал е Трајко, дал Кристијан нема да го земе странски тим ако не е добар, ама контактот со странство е полесен на родители со врски...
 18. rossonerka

  Ненад, чудото од Македонија

  A да ве прашам вие да сте сопственик на клуб и имате син кој е супер кошаркарче, ќе ги форсирате другите деца, за нив прво ќе гледате трансфер да направите? Ќе го ставите синот позади другите? Па и ќорко да е секогаш прво за синот ќе гледате, потоа за другите. Секој родител така постапува...
 19. rossonerka

  Ненад, чудото од Македонија

  Уф извини експерту, стварно извини :vozbud: Да бе дете ми е Нено затоа вака зборам, побогу. A oд такви мрчала ко тебе и навредувачи не ни влагам повеќе во дискусија, не вреди. Изгледа сите ние имаме проблем психички што подржуваме младо дете и ние и шпанците и телевизиите и новинарите и многу...
 20. rossonerka

  Ненад, чудото од Македонија

  Добро фала јас си немам врска само ти се разбираш секако. Ок очигледно е не го цениш ова медиумско внимание и ок е. Нено е форсиран ок. Тоа не значи дека некои луѓе нема да се радуваат на успеси на млади таленти. И да бе имам право и така сакам да го викам талент. Не само него, туку децата кои...
На врв Bottom