Резултати од барањето

 1. rossonerka

  Со љубов од Тоше во сала Борис Трајковски - 25.01.2011

  Меѓународната Фондација Тоше Проески го најави концертот Со љубов од Тоше кој ќе се одржи на 25. јануари во Спортскиот центар Борис Трајковски, во Скопје. Концертот, што по традиција, се одржува во чест на роденденот на македонската легенда Тоше Проески ќе почне во 20 часот. Ќе настапат...
 2. rossonerka

  Спортски оскари 2010

  www.sportskioskar.com.mk Гласајте за најдобрите спортисти за 2010та за наградата Спортски оскар. Во 20 часот на 25ти декември во Универзална сала ќе се одржи доделувањето на наградите. За потсетување во 2009та спортист на годината беше Кире Лазаров, а во 2008 боксерот Вели Мумин...
 3. rossonerka

  Vip Survivor

  Следниот понеделник започнува шоуто Vip Survivor на сител телевизија. Овој пат ќе видиме популарни личности како живеат на пуст остров 32 дена и ќе видиме дали се исти како и обичните луѓе кои учествуваа во предходните 2 сезони. Ќе се борат за награда од 50000 евра. Еве ги учесниците: Од...
 4. rossonerka

  Гумени чизми

  Ахам, апсолутно хит се од лани во странство а почнуваат да се шират и накај нас. Ај што забегуваат странциве по гумениве (рибарски, чизми за на фарма како и да ги речам уште) ама гледам и хрвативе на форум сите ги посакуваат, а и видов неколку и кај нас ги носат низ Скопјево. Мене не ми е јасно...
 5. rossonerka

  „Мајки“ oд Милчо Манчевски

  На 35. Интернационалниот филмски фестивал во Торонто утревечер македонскиот филм „Мајки“ на Милчо Манчевски ќе ја има својата светска премиера. Филмот е ставен во програмата „Специјални презентации“ и ќе има три проекции, покрај премиерата на 12 септември, тој ќе биде прикажан и на 13 и на 18...
 6. rossonerka

  Задолжителна пракса за сите студенти од оваа година!

  Со новите правилници што ги усвои Министерството за образование и наука, студентите на јавните и приватните универзитети низ земјава ќе имаат практична настава во студиите која не може да биде пократка од 30 дена. Министерот за образование и наука, Никола Тодоров рече дека практичната настава...
 7. rossonerka

  Работење во грчка фирма. Понижување? Предавство?

  Во една дискусија со еден член се зачудив на мислењата на луѓево. Хмм предавство било да работиш во грчка фирма, да заработуваш и да го прехрануваш семејството. Подобро било да се моли за леб, него да се работи во грчка фирма. Зар? Понижување е? Предавство? Непатриотизам? Не ми е јасно како...
 8. rossonerka

  Шопинг на попуст или на нова колекција?

  Што повеќе практикувате, да пазарувате облека за време на попустите или да шопингувате облека која е дел од новата колекција? Дел сте од оние кои одвај чекаат да прочитаат на продавниците попуст 50-70% и да го истрошат џепарлакот :). Попустите за вас се шанса за добар шопинг. Но многумина ќе...
 9. rossonerka

  Модни трендови есен/зима 2010/11

  Додека ние се пржиме на сонцево во светот актуелни се колекциите за есен-зима кои дизајнерите веќе ги презентираа на модните недели, а полека стигаат и рано есенските колекции во продавниците (нормално такви продавници кај нас на прсти се бројат). Еве што ќе е актуелно есенва и зимово...
 10. rossonerka

  Онлајн шопинг

  Познато ни е нели купувањето преку интернет. Тука збориме исклучиво за онлајн шопинг за гардароба, чевли, патики, акцесорис... Дали сте шопингувале онлајн или дали сакате така да пазарувате? Колку е добро да се купи чевли од интернет? Поголем избор има да, секако. Но притоа не ги пробуваш...
 11. rossonerka

  Омилени продавници за шопинг

  Речиси сите си имаме омилени продавници за шопинг кои ни се прва мисла кога планираме нешто да си купиме и кои редовно ги посетува да видиме што ново добиле, па да си се подновиме. Па кои се вашите омилени продавници т.е бутици за гардароба, акцесорис, чевли??? Од кај најчесто купувате и...
 12. rossonerka

  Намалена партиципацијата за студирање

  Конечно една добра вест од министерството за образование. Се намали партиципацијата за студирање. :aplauz: „На вчерашната седница на Владата на Република Македонија беше донесена одлука за намалување на сумите за самофинансирањето. Во редовната квота сумата која што ќе треба да ја платат...
 13. rossonerka

  Аутлет продавници

  Аутлет продавници се продавници на брендовите со стари колекции каде може да се најдат одлични и квалитетни парчиња гардароба по многу ниска цена. Но за жал истите кај нас речиси и на прсти можат да се избројат. Ако во странство постојат огромни трговски центри со аутлет продавници, кај нас...
 14. rossonerka

  Неудобна гардероба и чевли

  Сте имале ваков проблем или тоа дури и често ви се случува да имате проблеми со неудобна гардароба и чевли? Чевли убави на изглед, точни се и супер се додека ги пробувате и после мака ви е да ги носите отечени стапала, плускавци итн. А сте ги посакувале долг период и на крај ви создаваат само...
 15. rossonerka

  Тапети

  Во минатото модерни беа тапетите, сепак излегоа од мода. Но денес тапетите повторно се популарни и модерни. Тие се актуелни при уредување на домот, налик на украс на ѕидот. Модерно е тапетите да не се ставаат комплетно на цели ѕидови, него само на дел од ѕидот или на еден ѕид. Како што...
 16. rossonerka

  Бебе-кукла за идни родители

  Еден тренд којшто доаѓа од западот, иако мислам дека сеуште го нема кај нас (според мене за среќа :)) се бебе-куклите. Бебиња кои јадат, плачат, мочкаат, дишат итн. и со тоа идните родители се вежбаат на нив, да увидат дали ќе се добри родители. Јапонците се луди по бебето робот, со кој...
 17. rossonerka

  FWSK - Mоден викенд во Скопје

  По три години пауза во Скопје повторно ќе има модна недела. Модниот викенд-Скопје ќе се одржи од 9 до 14 март во "Мала станица" и во салонот "Ауди, порше". Настанот беше отворен на 9 март во "Мала станица" со изложба на модни фотографии на Дарко Мораитов, Филип Кондовски, Александар...
 18. rossonerka

  Пофалби или критики за туристичките агенции

  На туристичките агенции на секое патување им фрламе убаво туце пари за кои штедиме цела година, така да не е лошо да постои ваква тема каде би пофалиле или би искритикувале некоја туристичка агенција од која сме задоволни т.е. незадоволни. Реклама и антиреклама на некој начин, но на истата таа...
 19. rossonerka

  Oрганизирано или приватно патување?

  Кога одите на патување почесто тоа го правите организирано, преку агенции со организиранo сметување и превоз и однапред позната тура на патување. Сакате сето тоа со водич, преку добра агенција да се организира и сметате дека тоа е подобар начин на патување. Или пак сакате ваш приватен аранжман...
 20. rossonerka

  Какви патувања посакувате?

  Какви патувања посакувате? :trepka: Кога би можеле да одбирате би одбрале егзотика, море, плажа, палми, класичен одмор на место од соништата Малдиви, Куба, Тајланд, Сејшели, Хаваи, Палма де Мајорка, Тенерифе итн. Или пак повеќе сте за посетување на нови градови/држави, знаменитости за кои...
На врв Bottom