Резултати од барањето

 1. Vinnetou

  Купувам Canon 50mm f1.8

  Како што стои и во насловот, Купувам Canon 50mm f1.8. Понуди во ПП. Grazie!
 2. Vinnetou

  Продавам Canon 550D

  Се продава скоро нов Канон 550Д со околу 4000 окинувања. Камерата е во фантастична „како нова“ состојба без никакви траги од користење. Made in Japan. Доаѓа заедно со: Кит објектив EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Нова Lowepro торбичка UV Filter CPL Filter 8GB Kingston Class10 мемориска картичка...
 3. Vinnetou

  Продавам Canon T2i (550D)

  Се продава скоро нов Канон 550Д со околу 3500 окинувања. Камерата е во фантастична „како нова“ состојба без никакви траги од користење. Доаѓа заедно со: Кит објектив EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II Нова Lowepro торбичка UV Filter CPL Filter 8GB Kingston Class10 мемориска картичка Lens Hood...
 4. Vinnetou

  Derby D'Italia: Јувентус 2-1 Интер

  VS. Средба помеѓу најголемите италијански екипи во моментов. Контроверзи претходат на целиот настан, од скандирањата на навивачите на Јуве против Балотели, до можна санкција и одигрување на неутрален терен (иако е малку веројатно). Проблеми со составот на Јувентус, посебно напаѓачката...
 5. Vinnetou

  Кретен камионџија

  http://gle.to/index.php?pg=2&show=5&id=52879&videoid=1408 мора да се види, клипчево ми е во топ 5 фејворитс! :vozbud: хинт: бел чарап! :pos:
 6. Vinnetou

  Аман бе Марк бе што направи...

  Aман бе Марк бе! обавезно гледај го до крај! :pos:
 7. Vinnetou

  Ќерка си ги труела таткото и бабата

  Ќерка си ги труела таткото и бабата Под туторство на мајка си, единаесетгодишна кумановка со апчиња ги труела татка си и баба си, се обидела да им го запали станот, па завршила во дом за деца без родители Кумановец ја избркал ќерка си од дома оти одржувала контакти со неговата поранешна...
 8. Vinnetou

  Уапсени педофили!

  Велешанец и битолчанец, кој во повеќе наврати имале сексуални односи со малолетни девојчиња, се уапсени. Полицијата против нив поднесе кривични пријави за полов напад врз дете. Според информациите на гостиварската полиција, велешанецот З.З. (22) во два наврати силувал 12-годишна гостиварчанка...
 9. Vinnetou

  Мail адресата на Сител!

  Ова го сликнав вчера на NBA All-Star преносот:tapp:
 10. Vinnetou

  Најдобра журка

  Гласајте за најдобра журка на која сте присуствувале на територијата на МК
На врв Bottom