Резултати од барањето

 1. akcioner

  Македонска ракометна репрезентација - (жени)

  Мислам дека им заврши суспензијата заради допингот, и повеќето ракометарки веќе најдоа нови клубови, но за Нолевска не сум прочитал дека е во друг клуб. Иначе без клуб е и голманката Драгана Петковска, а не сум сигурен за Митова со која заедно играа во Данска. Како и повеќето тука и јас се...
 2. akcioner

  Фан клуб: ЖРК Вардар

  Да, Нолевска направи добар трансфер, но прашање е колку добива шанса, а и прочитав дека на крај на сезона ќе си оди. Митова од друга страна изгледа добро се снаоѓа во својот клуб. Друга ракометарка која што ветуваше е Симона Стојановска, но се чини дека и таа во моментов е без клуб, направи...
 3. akcioner

  Фан клуб: ЖРК Вардар

  Прашање до некој што ги следи состојбите околу ЖРК Вардар, што се случи со Нина Ладева, каде се изгуби девојчето?
 4. akcioner

  Фамилијата Марковски

  Немаш ништо против оваа популација, како тогаш серијава пробува да ти го смени мислењето?! Очигледно дека имаме уште долг пат да поминеме на оваа тема...
 5. akcioner

  Фан клуб - РК Вардар

  Ја имаат поставено на сајтот на Вардар.
 6. akcioner

  Економски факултет (reloaded)

  Кире уште е асистент? Ако е он оди кај него, фин е.
 7. akcioner

  Економски факултет (reloaded)

  Колеги, околу есејот англиски 2 некој да пренесе што кажала професорката?
 8. akcioner

  ЕП 2016- Група 2 (Втора фаза) Вроцлав

  Од европското првенство има три места за олимписки игри, шампионот директно и две во квалификации. Ако освои Норвешка, тогаш Русија и Шведска ќе одат во квалификации. Доколку освои Шпанија / Полска / Германија / Данска тогаш оди директно на ОИ, Норвешка оди како втора од Европа, а подобро...
 9. akcioner

  Економски факултет (reloaded)

  Некој да каже СЈС како е на испит, што да се учи? Ги врти истите прашања, дали навлегува во ситници и ако некој има прашања нека прати.
 10. akcioner

  Економски факултет (reloaded)

  Банкарство е кај Гоцков, најтежок релативно од овие три. Пожелно е да се оди на предавања и да се фаќаат белешки, кажува доста работи кои потенцијално може да се паднат на колоквиум и убаво предава. Прашањата се такви да треба логика и поврзување на работите. Околу материјалот за учење имаше...
 11. akcioner

  Фан клуб: ЖРК Вардар

  Можеби не е на ниво на унгарската или данската лига, но e веднаш зад нив. Плус како што прочитав тренерот на Ростов и бил тренер додека играла во Данска, па тоа и било причина да го избере. А кога сме веќе кај руската лига, Кузнецова би била сосема солидна замена.
 12. akcioner

  Фан клуб: ЖРК Вардар

  Во француските медиуми има информација дека Дембеле има понуда од Ростов, а Лејно од Ѓер.
 13. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Ете ја Неагу :icon_lol:
 14. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Холанѓанките се налутија дека не ги ставив во анкетата :D Ама стварно се многу симпатичен тим и допрва иде нивното време. И Полска се налути :icon_lol: Хаха Русија, како почнаа и каков тим имаат, ама кога најмногу требаше потфрлија, голманките катастрофа.
 15. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Полска пак прави чуда :aplauz: Баш ми е мило што испаднаа унгаркиве, ич не ги сакам :icon_mrgr: Значи засега 1/4 финални двојки: Данска - Романија Франција - Холандија
 16. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  1/8 финале: Црна Гора - Ангола Норвешка - Германија Данска - Шведска Бразил - Романија Русија - Ј.Кореа Унгарија - Полска Холандија - Србија Шпанија - Франција
 17. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Русија!!! Нека следат од управата на Вардар и нека соберат некое девојче :icon_lol:
 18. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Црногоркиве баш ништо не изиграа, во однос на очекувањата. Браво Србија! Интересни натпревари денес, Бразил-Кореа и Русија-Норвешка.
 19. akcioner

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Данска ќе биде домаќин на 22то Светско првенство за ракометарки, во терминот од 5ти до 20ти декември 2015 година. На првенството ќе учествуваат 24 репрезентации, а бранител на титулата е Бразил. Градови домаќини ќе бидат Хернинг, Колдинг, Нествед и Фредериксхавн. Системот на натпреварување е ист...
На врв Bottom