Резултати од барањето

  1. akcioner

    Светско првенство за жени - Данска 2015

    Данска ќе биде домаќин на 22то Светско првенство за ракометарки, во терминот од 5ти до 20ти декември 2015 година. На првенството ќе учествуваат 24 репрезентации, а бранител на титулата е Бразил. Градови домаќини ќе бидат Хернинг, Колдинг, Нествед и Фредериксхавн. Системот на натпреварување е ист...
На врв Bottom