Резултати од барањето

 1. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да бегаш од алфа да, ама не од астра H. Астра е далеку со подобро подвозје, поедноставна предница, поквалитетен ентериер. За повозрасна особа астра х со 3 или со 5 врати е ок. Имаш опција и корса Д 1.3цдти 90кс. Но ако ви е опцијата за појак мотор и малку поголема кола, астра х и нема да...
 2. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  120 ks 280N/m vrtezen moment. Motor bez klapni na usisna grana Edna bregasta 8V 8ventili M32 menjac. E toe ubistvo. Los lezaj na lageri i znaj da mrda rackata od menjacot pri dava je i odzemanje na turaza. Desna poluosovina problem kaj site JTD motori. Koga otpustas turaza ako tropka donea e...
 3. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Vadis star senzor, frlas vo kanta, mestis noviot i vozis i toe to. Nemas nikakvi drugi prepravki.
 4. martin01

  Дежурна Ординација! #2

  Паничен напад со потење, тремот на раце зголемен пулс. Си имал стресна ситуација па сега кога се олабави телото напаѓа анксиозноста. Срцето ниту боли ниту стега. Ако недај боже има некаков проблем, еднаш мава, губи човек свест и ајт на болница. Тие бодежи, такихардии ти се од помислата дека...
 5. martin01

  Opel Club Macedonia

  Nepostoecka e greskata. Odi kaj nekoj diagnosticar da ja stavi na op com Vaka mozi ds e ili egr, MAP, maf senzor, Vakum solenoid, aktuatoro na turbo...
 6. martin01

  Opel Club Macedonia

  Na diagnostika koj problem ti go pokaza?
 7. martin01

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  500денари 1кг го напраја ццц. Овие не се арни со глата. Јајцата 260 денари. Поевтино кошта веј протеин и да не се замараме со готвење.
 8. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Твој избор. Сакаш со пумпа сакаш ќе го испушти од картер. Јас префирам испуштање од картер. Класика си е класика.
 9. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Smenat motoren kompjuter, smeneta sal tabla i nemozis da najdis tocni km. Ako se samo vrateni km a ne e smenat motornio ECU,lesno mozi da se proveri.
 10. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  JTD neunistliv motor. I DCI ne e za potcenvanje. Ovie sega po novite generacii od 2014 pa nagore dosta dobri motori se pokazaja i JTD i DCI. Zemaj so e pozacuvano.
 11. martin01

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Шо се замарате со тие калкулатори. Огледалото ви е најдобар показател.
 12. martin01

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Nemozis od Formotion motor da stavis na kola so pogon samo na predni. Lezajot na motorot ne e ist, menjacot e razlicen, treba da smenis instalacia, nov kompjuter, mnogu rabota ne isplatlivo. Zemi ist motor 131ks pogon na predni komplet sose menjac i stavigo nakola ke nema gajle ili da baras ist...
 13. martin01

  Бодибилдинг суплементи

  Кленбутерол засега е хит во Битола посебно напролет :ojeaa: Иначе помислив и за цитрулинот али аргининот поќе ми го препорачуваја демек подобар бил.
 14. martin01

  Бодибилдинг суплементи

  Друже, спремање за летна сезона. Чистење од телесни масти и да се даде подобра сепарација на мускулите и нормално подобра форма, дефиниција.
 15. martin01

  Бодибилдинг суплементи

  Користите бета аланин или аргинин? Има некој бенифит на подобрување на издржливост или џабе да нефрлам пари. Планирам да се за чистам во наредни 3 месеци па ми треба нешто за подобрување на издржливоста на тренинг пошто и работата ми е во 3 смени.
 16. martin01

  Бодибилдинг суплементи

  Mozis da si zemes whey protein i Pijaj pomejgu obroci ili pred spienje. Vnesuvaj po 2gr protein na 1kg telesna masa i taka ke Znaes tocno kolku ti e potreben dneven vnes na protein.
 17. martin01

  V O L K S W A G E N

  Najdobro e prvo na diagnostika za da se utvrdi tocno kade lezi problemot pa posle ke Znaes sto da smenis oti vaka se treba da vadis da smenvas dur da stignis do glavnata pricina.
 18. martin01

  V O L K S W A G E N

  Na plus temperatura netreba da krevat vrtezi. Mozno da e sauhot aktiven po dolgo pa motornio kompjuter gi kreva vrtezite. Druga varianta bosch pumpata. Treta varianta losi dizni i najcest problem egr. Mada egr e klasicen problem kaj vw taka da ne e nisto strasno.
На врв Bottom