Резултати од барањето

 1. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  David De Gea wants Manchester United captaincy after committing his long-term future to the club |
 2. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Па види, десно крило нема, не па да му верува.За одбраната знаеме како стојат работите, за средината малце изненадува ама ок.Очигледно не ги есапи превише МекТоминеј,Фред и Переира. ПС: Пепе 70м + Мегваер 80м + досегашни 60 = 210м фунти. плус Фернандеш цирка околу 50м, тотал 260м потрошени, а...
 3. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ваљда му се заканиле дека ќе му забранат да денса, па затоа трча ко коњ сеа.
 4. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  How Manchester United are getting their players fitter for the new season Compared with the first fortnight of pre-season last year, the total running distance is up 10 per cent and high intensity element has rocketed by 50 per cent. “I don't know how many times Jesse won the ball for us but...
 5. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Чудно како со француско гориво моторот работи ко нов o_O Претпоставката од прееска испаѓа точна, детево е под импресии. :cool::cool:
 6. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Погба во Јуанјтед ти е како да купиш Ферари и да му ставаш уље од 100 денари и гуми што не издржуваат брзина над 180км/х.
 7. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Гринвуд играчиште, ни под разно на позајмница детево е страшно добро, сега ми е јасно зошто толкав хајп имаше околу него. Чонг исто е ѕвер, предобро изигра.Би се коцкал на него и би го чувал у тим, лани добро се покажа у лига. Јанг солиден, Далот исто.Од друга страна Мата е ептен тапа, мислам...
 8. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Висок пресинг, многу трчање и контри ко на времето со САФ, без долги топки и многу држење топка со превише пасови.Тактиката ја има моделирано према САФ и Клоп. Доволно? Гринвуд ѕвер:cool:
 9. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Или погрешно си чул за тики-таката или не знаеш што е тики така.Оле е скроз против тоа.
 10. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Точно, и самиот изјави.Но сепак мислам дека многу меко настапи досега, депај и јанузај покажуваа повеќе дрскост од него.
 11. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Дечки јес да е интер и пресезона, ама ветувачки знаци пружа оле околу играта.Висок и добар пресинг, контри и брза транзиција без многу центаршутеви.100 топки им украдоа на интер. Инаку Џејмс не ми прави мерак за сега во однос на прикажано.Сепак мислам дека ќе биде squad player сезонава, гринвуд...
 12. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не знам дали имате прилика, ама многу ми се интересни како урлаат луѓево на терен коа нашиве ќе направат нешто добро. Имаат Ед и Глејзери жестоки навивачи за купување, у случајн локалните да ги бојкотираат :D
 13. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Дечки не прија лукаку на играта, ама мора и некој да трча у четврток со Карабаг.Толку ни е јак нападот, што дури ни прва тројка не можеме да формираме јер нема десно крило.Минути годинава ќе има буквално за сите, и шуто и рогато, старо и младо, добро и лошо.Ја би му шлапнал 100м цена на Лукаку...
 14. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  У Валенсија играше лево/десно крило, а реално нема дриблинг и брзина за крило.За 10ка, 6ка или класичен ЦМ го бива.Ако подобри дефанзива, може да биде одличен deep lying playmaker, како Крос. За разлика од Јанузај батево тренира и трча по просек од 12км по утакмица.Топ 3 трчачи можда и прв беше...
 15. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Одолговлекувањето на трансферот се надевам се должи на тоа дали Џонс сака или нејке да оди во Лестер
 16. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Сметам дека може да биде главен во ЛЕ натпреварите, а во лига по потреба да влага.
 17. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Дечки што мислите за Переира?Мене ми е страшно задоволство да го гледам со која елеганција и техника игра.Ми се бендисува што трча многу, се труди, технички е можеби најдобро поткован во клубот(дури и пред мата), има страшно добри центаршутеви, пасеви(долги и кратки) и има добар шут од далечина...
 18. Shteff Mathers

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Нема флуидност?Различна утакмица гледаме.Транзицијата е многу добра, без многу ташлање се пенетрира брзо напред. Дефанзивно многу лабилни личиме, баји има панични и лоши чистења, ВанБисака на моменти имаше сумњичав decision making, некако глупи одлуки беа. Гринвуд личи дека ќе биде страшен...
На врв