Резултати од барањето

 1. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Нека гледаат сегашните и идните "ѕвезди" како достоен шампион се однесува на највисоко ниво. Поради неговиот став и почит, ќе остане запамтен како најдоминантен непоразен шампион во историјата на ММА! Фала ти за цела инспирација сите овие години.
 2. choker

  Планинарење

  Имам одено од Трпејца, добро маркирана стаза, саат ипол пешки.
 3. choker

  Препорака за велосипед

  На фб имаш група "sporty sale", секој ден ставаат точаци, јас таму го најдов мојот.
 4. choker

  Препорака за велосипед

  За тие пари имаш Cube Attention SL на старо 2016/17.
 5. choker

  Непочитување на полициски час

  Јас редовно го кршам полицискиов час.
 6. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Изминатиов викенд ја остварив мојата петта професионална победа на SBC 26.
 7. choker

  Си купив книга

  Од каде ја купи "The body"?
 8. choker

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Скоро 2 години :)
 9. choker

  Стивен Кинг

  Моментално на IT :)
 10. choker

  Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

  Добро бе кој ве лаже со ова? 10 пати ја бришат до сега. И 100 пати да ја избришат пак нова ќе се направи. Кој сака и кога сака може да направи група. Сега ова стана актуелно и му нема крај.
 11. choker

  Клише реченици кои сите ги мразиме

  За "Нова" каде?
 12. choker

  Минимализам

  Практикувам кога одам на планина.
 13. choker

  Планинарење

 14. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  За ваша информација оваа организација полека ја враќа ММА сцената во Македонија. Предвидени се повеќе настани годишно, од кои следниот ќе биде во Скопје некаде во Февруари.
 15. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Велтер -77. Одам на 80-82 кг. BJJ се борам -82 IBJJF, -77 AJP pro.
 16. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  https://www.youtube.com/watch?v=-LjJkPchfec 1574626039 Ова ми беше моја петта професионална борба (4 победи и 1 нерешена).
 17. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Да ама не тренира кај нас.
 18. choker

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Вчера на ММА турнирот во Гостивар, ММА клубот "Д стронгест" оствари 6 победи од 6 борби. Стефан Пецевски ТКО 1 рунда Михаил Поповиќ Rear naked choke 1 рунда Марко Петровски Rear naked choke 1 рунда Дино Страчевич Guilotine choke 1 рунда Теодор Стојковски ТКО 2 рунда Виктор Лазов ТКО 1 рунда
На врв Bottom