Резултати од барањето

 1. corpz

  HDMI кабел од 15 метри?

  Кај има ова да се купи во Скопјево? Бев во Логинг (Беверли Хилс) ама немаа на лагер а додека дојдат нови количини ќе потрае бааги. Правењето на овој кабел кај нив е исто така прескапо (двојно повеќе од 1.800 денари колку што кошта готовиот кабел).
 2. corpz

  Xbox360 играње на ISO игри

  1) Kupuvam XBox 360 (haknat) 2) Simnuvam .ISO igrica od internet 3) Dali mozham da ja igram igricata direktno od HDD-to na Xbox-ot bez da moram da ja rezham na DVD? 4) Se podrazbira prethodno prefrlanje na igrata preku mrezha od PC na Xbox 360.
 3. corpz

  Искуства со Rapidshare premium account?

  Утре одам во банка да уплатам 55 евра за Rapidshare premium account за цела година (најисплатливо е така) па си реков да прашам за евентуални ваши искуства. Како што читав наоколу, луѓето се ептен задоволни, можеш да си користиш GetRight (или сл.) и цепа со full брзина нон стоп. Торентите ми...
 4. corpz

  Можен ли е неограничен DL od rapidshare?

  Барав на повеќе места на интернет но не успеав да најдам начин како да се заобиколи чекањето на DL помеѓу два фајла на Rapidshare. Инаку сум на Телекабел. Некој да не знае случајно? Фала.
 5. corpz

  Ebay со банка од Македонија?

  Која банка во Македонија издава картички со кои можеме да купуваме на Ebay и каква точно картичка (електрон, дебитна, виза... не се разбирам) за да си извадам? При регистрација на Ebay бара да внесеш и броеви од кредитна картичка од која не наплаќа туку само врши верификација во базата во...
 6. corpz

  eBay (официјална тема)

  Дали некој(а) купувал(а) од Ebay и како го врши плаќањето? Одредени продавачи прифаќаат само Paypal а не банкарски трансфер. Оти, не ми е јасно. Дајте некој кој купил нека каже искуство, како го решил проблемот со продавач што прифаќа само Paypal плаќања. *Забелешка од модератор:* Трошоци при...
 7. corpz

  Дали кажувате во ГР дека сте од Македонија

  Bash me interesira koi se vashite iskustva. ;-) Jas od lugjevo shto gi znam, 80% vikaat deka se od Skopje (!) za da ne im pravele problem. Idioti, glupaci (nashive).
На врв Bottom