Резултати од барањето

 1. VanCliffe

  Од каде да купам делови?

  Заинтересиран сум да купам делови за да склопам нов гејминг компјутер. Дали некој знае некоја компанија или веб сајт што испорачува во Македонија?
 2. VanCliffe

  MKGaming.net - Гејминг заедница! - Од гејмери, за гејмери!

  Значи, линкот е www.MKGaming.net. Па ќе има некој пријателски натпревари. Кога ќе стигнеме повеќе од 50 членови ќе се одржи првиот натпревар. Мислиме дека на секој 50 членови ќе има натпревари.
 3. VanCliffe

  MKGaming.net - Гејминг заедница! - Од гејмери, за гејмери!

  Поздрав Јас и другаров отворивме нов форум за гејмери, на македонски јазик се разбира. Значи, ќе го преведуваме целиот форум со тек на време, затоа не избувнувајте "на македонски, а англиски пишуе?!?!?!" Ќе има теми за кажи речи сите игри, почнувајќи од Dota, CS 1.6, CS:S, GTA, NFS па се до...
 4. VanCliffe

  Steam: Официјална дискусија

  Не, немора да го кажуем тоа. Пола свет го знае :) Сеа ќе ја земам ДотA 2 :)
 5. VanCliffe

  Steam: Официјална дискусија

  Јас само користам 1.6 на стим, друго стриктно забрането :)
 6. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Известување: Значи, старата машина што беше хостирана во германија беше прилично добра, но како што знаете лагот рипаше дури до 80. Се договарав со инел хостингот, да ја закупам машината каде што се хостирани табу серверите, добив цена добив и место каде да уплатам. За 2-3 дена кајгана серверите...
 7. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Значи успешно дигнавме Hiden'Seek сервер. Ајпи адресата е: 188.138.90.138:27020 Вечер ќе се потрудам да го дигнам и клавар серверот за да се игра миксови и такви ствари. Има некој да ми даде солидна меч скрипта и server.cfg за на кланвар сервер?
 8. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Значи, сега го инсталирам одново кајгана хајд ен сик серверот, и го ре-инсталирам паблик серверот. Бидејќи имаше бугови во претходната инсталација, со новата не би требало да паѓа серверот. Дај ако има некој некоја скрипта или плагин што го дига серверот ако е паднат?
 9. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Значи како што најави алаК, новата машина е успешно купена и серверот е префрлен значи ранк не сте изгубиле не се плашете :) Сеа за сеа додека да се наполни само паблик 1 ќе има, ќе гледам утре да го инсталирам и кланвар серверот и можеби детмечот.
 10. VanCliffe

  Crysis 2

  Во март месец ќе излезе играта, 2втори или 2трети!
 11. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Добри вести, од 15ти до 20ти ќе се зима нова машина. Тоа значи дека ке имаме повеќе од 4 сервери. Планирани сервери: 1. kGn Public Server #1 2. kGn Public Server #2 3. kGn Clanwar Server 4. kGn Deathmatch Server 5. kGn Deathrun Server 6. kGn Hide'n'Seek Server Листата не е официјална, тоа е во...
 12. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Јас сум kgn.VanCliffe.wOw. Имам едно прашање. Дали би играле на серверот со sXe анти-чит?
 13. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  По пат на Приватна Порака, бамаобама.
 14. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Ајде :) Ќе следуваат награди за оние играчи кои ќе повикат 12 играчи да играат редовно.
 15. VanCliffe

  Помош околу Counter-Strike (општо)

  Се фака на Widescreen али не е исто со 640x480.
 16. VanCliffe

  Помош околу Counter-Strike (општо)

  Тој мисли тие правоаголниците од двете страни, И јас го имам тоа. Гет јуст ту ит.
 17. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Ќе ставиме, вие само играјте :)
 18. VanCliffe

  Пријавување за админи на Кајгана Серверот

  Добро де, грешки се дешаваат. Фала иначе :)
 19. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Сеа не е фул, али за најмалце 1 месец ќе се тепате да влезете :)
 20. VanCliffe

  kGn Servers - BACK! 188.138.90.138:27015

  Ајде ајде влегувајте, кајгана е фул :)
На врв Bottom