Резултати од барањето

 1. Pakovic

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Не се разбравме изгледа убаво, Јас дадов акцент на тоа дека луѓето кој одат на тој програм ги зезнуваат работите за новите како нас бидејќи бегаат во големите градови како за подобри услови, а со тоа ни ги намалуваат шансите на сите нас кој сакаме да отидеме таму. Јас ја расчитав страната и...
 2. Pakovic

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  На листата има брат 117 струки ама на страната за огласи едвај тук таму по некој оглас за тој дел, а плус уште министрите и градоначалниците се тегават зошто мн емигранти ццим добијат документи бегаат во големите градови и тоа шансите ги намалува за новите што сакаат да аплицираат
 3. Pakovic

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Здраво СРЕЌНА НОВА 2019 ГОД. НА СИТЕ ФОРУМЏИИ :ајнапиво: Дали агенцијата преку која заминал вашиот син посредува документи за работна виза?
 4. Pakovic

  ,, бидејќи во МК никој не посредува за работна виза, само за студентска и никој во МК не помага...

  ,, бидејќи во МК никој не посредува за работна виза, само за студентска и никој во МК не помага околу JOB OFFER.Бидејќи имаш мн совети дадено се надевам дека живееш таму па имас инфо од прва рака. Ти благодарам однапред за секој даден совет и помош.
 5. Pakovic

  Кано Здраво, пред се среќна нова 2019 година и се најубаво во неа саммо здравје.среќа и успеси...

  Кано Здраво, пред се среќна нова 2019 година и се најубаво во неа саммо здравје.среќа и успеси. Јас имам 31 година имам завршено механицар електричар во струката имам доста познавање и можам лесно да ја работам работата, имам солидно познавање на англиски јазик може да се каже B1-B2 ниво, па...
 6. Pakovic

  Кико Здраво ,пред се среќна нова 2019 год. Те следев некое време на форумов со твојот проблем...

  Кико Здраво ,пред се среќна нова 2019 год. Те следев некое време на форумов со твојот проблем околу визата, што направи се снајде ли? Јас сакам да се обидам исто имам 31 год имам завршено автомеханицар електричар имам познавање од струката доста а исто така и со англиски сум солиден. секој...
 7. Pakovic

  Инвестициски БУМ во Македонија

  А како се искачува биткоинтот тешко дека веќе Кина ке има шанса да го достигне тоа што го сака. И да не заборавиме кој е Ватикан, од каде потекнуваат Масоните,Илуминатите, Јуазитите и т.н и т.н Така да инвестициски бум во МК ке има кога ке почнат да не сакаат Големите, а тоа нема да се случи се...
 8. Pakovic

  Добитници на лотарија за САД

  Абе луѓе и ова не е едноставен процес како некогаш што било.Сега веќе ако немаш пријател или роднина во УСА тешко дека ке успееш. Најпрво за I-134 формуларот, второ во УСА неможеш да земеш стан под кирија ако немаш социјален број, трето за работа да се снајдеш... не е како порано порано ништо од...
 9. Pakovic

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Поздрав дечки до сите! Сакам да ви дадам една идеја за размислување. Колку што Доналд Трамп ке го направи својот зид со Мексико толку и во Македонија ќе има промени!!! Зарем не сте размислиле дека ние балканциве сме оставени како претходница да газиме во овој живот од странците, масоните...
 10. Pakovic

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  хахаххаа јако кажано и вистинито хахахха
 11. Pakovic

  Криминалци и криминални групи во МК

  Тони Денковски нити зел пари од ркулот нити имал потреба да земе, него си имале мака и нерасчистени сметки за територија во Германија, и се се решавало додека не се замешало семејството, кога се замешало семејството тигаш никој не размислува против што би се борел па така и тоа на Тони...
 12. Pakovic

  Криминалци и криминални групи во МК

  Убаво ја следам темава и гледам кој се нешто пишува кој нешто знае кој нешто ич незнае, ама за Мартин Гроздановски морам да ви кажам дека дечкото е далеку од овие води кој ги водите и пишувате тука. Накратко Мартин потекнува од просечно семејство да не кажам сиромашно, беше скинер на времето и...
 13. Pakovic

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Имаше една ама додека ти пишеш она тргна да те бара хахаххаха
 14. Pakovic

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  и уште боље да имал и шлиц на гаќите хахаххахахаххахаха
 15. Pakovic

  Добитници на лотарија за САД

  Најпрво до сите што се извлечени честитки,следно гледајте колку можете да не комплицирате. Ѕие шти сакаат да се венчаат со партнерот најдобро е тоа да го направат пред да пополнат ДС-260, секако ке мора да се докаже таа врска од претходно при што следело со брак со (слики,принтани разгобори од...
 16. Pakovic

  Малини - најпрофитабилен бизнис

  Неможам сеуште да кажам ништо бо врска со откупот бидејки јас сум почетник со насадато.Од турскиот орев како напредува стеблото сум многу позадоволен одколку од лешникот но ке ги видимр крајните резултати за две до три години.Инаку несакам да садам сорти каде пласманот е загарантиран а вената не...
 17. Pakovic

  Малини - најпрофитабилен бизнис

  Јас имав голема желба за малини развивав обемен проект но од сето тоа ништо.... Земјитето ми е на убаво место но мошне тешко е за аргати да најдам тоа ми беше еден од главните проблеми. Па посадив лешник римски, старо италијански и турски ореви. Инаку за малините препорачувам да се набават по...
 18. Pakovic

  Добитници на лотарија за САД

  Се сложувам со @STEALTH бидејќи ова може и да е само една напумпана фарса бидејќи колку јас сватив на Трамп му сметаат илегалците кој што немаат никаков документ,работат на црно,не плаќаат даноци и сл. , а емигрантите преку лотаријава емигрираат со сите можни податоци и не претставуваат никаков...
 19. Pakovic

  Добитници на лотарија за САД

  Точно никогаш нема да можеш да добиеш легални документи бидејќи не си влезен на легален начин,зошто пасошот твој ти го земаат на самиот брод кога ке се качиш и ти кога ке избегаш од бродот фактички бегаш без никаков документ.ЗАТОА НА ТОЈ НАЧИН НЕМА НИКОГАШ ДА ДОБИЕШ ЛЕГАЛНИ ДОКУМЕНТИ!!! ЕДИТ: ВЕ...
 20. Pakovic

  Добитници на лотарија за САД

  www.zelenalutrija.com www.forum.hr
На врв Bottom