Резултати од барањето

 1. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мис Реално насекаде на тв искачаше со тие скапите маски N95 од по 200ден :D Ако овој со цела таа опрема и демек чување и пак го фатил тогаш ние нормалните што работиме со илјадници луѓе и носиме платнени маски што ги переме секој ден сме го прележале минимум трипати :)
 2. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Сум кажал и пак ке кажам многу наивно е да се прави компарација со други држави околу старосната граница на умрените.Со оглед на квалитетот на нашиот живот и просекот од околу 70 год живот кај нас,реално нема човек кај нас што е над 40 години а да не пие апчиња за нешто дали е притисак или срце...
 3. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Црна недела: Десет починати и 428 новозаболени од ковид-19, речиси половина во Скопје Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 во Скопје-200, Куманово-16, Дебар-2, Штип-9, Прилеп-29, Тетово-30...
 4. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Скопје си еба мајката иако ништо чудно сепак више од пола држава е во Скопје Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје): • Чаир – 109 • Гази Баба – 256 • Аеродром - 505 • Карпош – 417 • Центар –...
 5. Mr.Deni

  Lycamobile Македонија

  Гарант изгорена ти е картичката.Земи празна картичка и јави се од нејзе на 1212 и ке ти го префрлат стариот број на новата картичка.
 6. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Отиде денот а нови информации за денес нема?Или може не им се допаѓа многу бројката и тактизираат некако.
 7. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  На повеќето артикли кој ги имам прочитано најмногу викаат дека 2 дека пред покажување на симптоми и едно 5 дена мислам од првиот ден на симптомите си најзаразен за околината.Некој вика до 2 недели па дури имам читано дека до месец дена иако ова ми е многу сомнително.Ке помине година дена уште...
 8. Mr.Deni

  Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

  Не е лошо да го разгледаш и Xiaomi POCO X3 NFC.Моментално мислам дека најдобриот телефон сооднос цена-перформанси.Да беше само екранот АМОЛЕД ке беше перфектен али и овака екранот е топ иако е ЛЦД.Јака батерија,добар процесор со 6гб рам и многу добри стерео звучници со екран со 120 рефреш рејт и...
 9. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ова е реално очекувано и за жал медиумите многу лошо ги кажуваат вестите дали ради аматеризам или нешто друго не ме ни интересира.Уште кога се отвори муабетот за отварање на границите мора да потенцирам дека НИКАДЕ немаше вест дека другите освен Косово ке не пуштаат без тестови туку нашата...
 10. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  The only time we believe a lockdown is justified is to buy you time to reorganize, regroup, rebalance your resources, protect your health workers who are exhausted, but by and large, we’d rather not do it.” Оваа статија од СЗО важи за нормални земји каде здраството си е генерално во ред и каде...
 11. Mr.Deni

  Македонска фудбалска репрезентација

  https://www.gol.mk/fudbal/emotivna-poraka-na-elmas-igravte-za-bate-goran-za-cela-makedonija
 12. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Мислам дека треба да престанеме веќе со тие национални поделби зошто остај што е старо па и нема фајде човек за тоа да се фаќа.Вирусот се шири јако опасно во сите региони, е сега некаде повеќе се тестираат на друго место кријат итн итн.Мене искрено ми е побитен коефициентот на репродукција и со...
 13. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Во пресрет на најголемите бројки најбитно границите ке се отворат зошто сепак сам не се живее и мора да шетаме наваму натаму али по препорака на Заев само хитно ако имаме потреба.А похитна ситуација него шопинг во Сити мол или te pim cafe ne Prishtine ( да пиеме кафе во Приштина) нема.Си еба...
 14. Mr.Deni

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга вообичаено не пишувам тука али морав да ја споделам оваа жногу важна вест.Принцот Хари изгледа фатил сексуално пренослива болест такозвана Кламидија и тоа од кој wait for it од неговата СОПРУГА Меган.Мислам вау која вест врв на новинарството.Ама фала богу жената смирена сталожена реагирала...
 15. Mr.Deni

  LCD телевизори

  Братучед ми работи во Нептун и реално вика после ЛГ најмногу зимале Грундиг и доста биле задоволни од нив.
 16. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Според анализите, во моментов нема индикација, односно нема висок број на импортирани случаи во земјава со ковид-19 од овие земји. Согласно тоа, нема ризик и безбедно е отворањето на границите. Овие толку глупави се или се прават со сила.Па нормално дека нема висок број на импортирани кога не...
 17. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Немај гајле за него.Ке му ја прочистат крвта на него и други третмани,нема да остане ни К од корона уште денеска да го тестираат ке излезе негативен.Што да правиме ние што ни на преглед не не примаат без пари или врски. Ке помине две недели дома и ке се курчи после дека вирусот е пичкин дим...
 18. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Чим Трамп го фати ова а го чуваат како бубрег во лој тогаш што останало за нас обичниот народ.Мислам дека додека не ги фати поголмиот број на населението ова нема да си отиде.Е сега кој ке покаже симптоми кој не, кој ке се тестира кој по дома ке го прележе без да каже само Господ знае.
 19. Mr.Deni

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  И да се вистина 260 стандард ке ја прикријат таа бројка или ке ја делат за други денови што нема да им биде првпат.Особено сега ден пред школо и пред пуштање на границите.Ке ја нашминкаат ситуацијата.
 20. Mr.Deni

  Викенд без ДДВ

  И ова ке биде како тие црни петок денови ке напумпаат цени до плафон и демек ке спуштат после демек попуст невиден.Или ке има попусти само за крш работи.Немаме ние култура и менталитет за овакви работи за жал.
На врв Bottom