Резултати од барањето

 1. СпаЈдеР

  Курсеви за странски јазици

  Некој да не е заинтересиран за да изучува Португалски? Малку е тежок процесот на пронаоѓање на група од 4ца луѓе коишто се заинтересирани за истиот.
 2. СпаЈдеР

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Moи времиња претходниве три години: 2012 - 1:44:42 2013 - 1:48:22 2014 - 1:55:12 Бар не идеш назад >.< П.С. Новиот чоколаден бар од ванила го пробав, и ми беше одвратен.
 3. СпаЈдеР

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  1:55:12 Релативно тапа поминав у споредба со лани (1:48:22), уше потапа у споредба со полани (1:44:42). Слабо вежбање последниве две и пол недели со вкупно два тренинга од по пет километри. Не ме свиѓа шо скоро секад имам релативно добар старт и до 7,5 километри 3та година по ред вадам 33...
 4. СпаЈдеР

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Ја имам искуство. Лани заборави дека одржал колоквиум. Го чекавме 5 души месец дена за резултати, пред да и текне на една умна глава да му пише mail прашувајќи го кај се резултатите.
 5. СпаЈдеР

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Каснев со пријавата за полумаратон годинава, меѓутоа преку mail успеав некако да ги убедам и изнајдам начин да учевствувам валидно, само чекам да ми потврдат бројче. Не сум нешо поспремен од лани, меѓутоа лани истегнав лигамент, не се откажав од завршување на трката, но и идев после 3 недели на...
 6. СпаЈдеР

  Сијамска мачка

  .... Знае некој кај би можел да најдам/колку пари би биле/колку стари би биле сијамски мачки да купам сеа?
 7. СпаЈдеР

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Значи не се нормални со проективе у четврт семестар. Лабораториски за дома, домашни вештачка до ден пред колоквиумска, визуелно семинарска, криптографија семинарска, графика ужасно преголеми лабораториски, бази цела апликација. Луѓево немаат време да ги завршат проективе, не па да почнат да...
 8. СпаЈдеР

  Евросонг 2013 - Шведска, 14-18 мај (Генерална дискусија)

  Надградена? :confused: Малу од поише уназадена да не се.
 9. СпаЈдеР

  Дневна доза сеир!

  Не знам дали работава е изгубени у преводот, ама :pos:
 10. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Не се замарај, кајгана тимот му требаат кратење уше некои 20 минути за да се помести на 7мо место :P Им пишав порака по facebook, ваљда ќе бидам додаден у список, само шо нема да ми бидат нешо превише прецизни секундите на check-инзите.... --- надополнето: 13 мај 2013 во 00:17 --- Ја не дека...
 11. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Излегоа сликиците од финишот :)) #Proof https://www.dropbox.com/sh/l0moc8bhot7s0de/TuLol45K61/3DSC_0797_resize.JPG https://www.dropbox.com/sh/l0moc8bhot7s0de/0wGIyIdnTL/3DSC_0799_resize.JPG
 12. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  За тепање си :))) П.С. Зашо немам официјални резултати. I feel left out :cautious:
 13. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Па, мака ми е шо не се најдов со останативе на крај (и да искористам момент да се сликам со Катето :rolleyes:) , ама знаев дека двајцава (Миле и Виктор) пред мене веројатно завршиле поприлично со ист резултат дека уше на 7миот километар при претицување увидов дека си тераат константна брзина...
 14. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Ah well, медал имам, сликите доаѓаат. Утка голема у организација, ме нема ни у стартниот пакет дека уопште ќе учевствувам, ни пак во резултатите мерено време дека сум учевствувал. Им кажав пред да отпочне трката дека ме нема, име, презиме и бројче (515), овие као, ќе те стаиме у база. Кур...
 15. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  За какви слики станува збор? :)) Аcid, ова на facebook profile, или...?
 16. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090701115424AA3HQ6c Fairly common thing. Чудно ми чудо :))
 17. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Значи само знам дека кога завршив имав ужасна болка и нон стоп блуската ја делев од телото дека се прилепуваше од вода (поише истурав одошо се потев, ама морав такви освежувања да прам). И шо се деси, се пресоблакам и идеме на јадење со друштво шо ме чека, и овие онака прашуваат, абе зашо...
 18. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  1:48 ~ Колку шо успеав да видам на крајот. За степен послабо од лани (1:45), поприлично иронична работа кога лани акаше сонцето со 27 степени. Се запознав со кајганџии некои, сите си беа на местата кај прометеј и до пред трката се измешавме нагоре-надолу. Добар помин и искуство, се` на се`. Од...
 19. СпаЈдеР

  Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

  Некоја грешка да немаш во бројкиве.... 3:52 на километар = 232 секунди по километар 232 * 21 = 4872 секунди севкупно шо е еднакво на 1: 21 за цела трка (под претпоставка дека ќе ја оддржуваш таа брзина цела трка) ..... Ако тој ти е идеален pace, ти би можел со тој pace и нишо повеќе да си го...
На врв