Резултати од барањето

 1. P

  Работа на брод

  Здраво на сите морнари :D Ме интересира колку сертификати се добиваат по положувањето на STCW? Дали може некој да ги наброи по име? Благодарам.
 2. P

  Договор за вработување

  Здраво на сите, Потребна ми е мала помош. Веќе 10 дена работам во продавница... Газдите ме пријавија во труд како вработен, а дури денеска стигна договорот за работа кој е малку матен. Потребнен ми е совет дали имам право да НЕ го потпишам договорот и да излезам од фирмата, иако веке 7 дена...
 3. P

  Medium Format

  Zdravo na site, Dali nekoj znae kade vo Skopje moze da se razvie medium format negativ? Fala,
На врв Bottom