Резултати од барањето

 1. Црноризец Храбар

  Работа како Собар/ка на туристички места

  Кајганџии ако има ваква или слична тема слободно пријавувајте и нека спојуваат, Ме интересираат огласи, понуди за работа како собар, за сезонска работа на локации на Балкан: Бугарија, Грција, Црна Гора за во лето и по можност на туристичките места, Секакви инфо, искуства и совети се...
 2. Црноризец Храбар

  Jack Manley TV - Џек Менли ТВ

  Џек Менли ТВ е јутјуб канал на еден дечко на некој 19, 20 години кој прави видеа на теми поврзани со врски, флертување, секс, љубов итн. Детето има флерт левел мастер а видеата ги прават скоро по правило на средношколски американски забави, скоро во секоја епизода Џек еве жаргонски "лапа" :D по...
 3. Црноризец Храбар

  Неостварени Љубови

  Сите ги имаме некој една, некој неколу битно речиси секој човек го имал тоа искуство на неостварена љубов без разлика дали е машко или женско. Сексуална привлечност (му го/и го имам меракот) е сосема друго, зборувам за љубов што воопшто не се остварила или пак траела некое време ама не...
 4. Црноризец Храбар

  Дали би војувале за нашата земја ?

  Сретнав еден интересен пост низ порталите што ми крена мотив да ја отворам темава. Табелава што следи е процентуалната волност на народите во Европа да војуваат за својата држава, не има и нас Македонците овде а на линковите од порталите има и информации на светско ниво не само за Европа, темата...
 5. Црноризец Храбар

  Што после GTA серијалите

  Се двоумев, се троумев околу насловот и решив вака да го ставам, Другари идејата на темава е нашите фантазии околу тоа што после мисиите на ГТА серијаите, пишувајте слободно за сите серијали од ГТА 1 оние со камера од птичја перспектива па се до ГТА 5 :D Редот е да бидам прв па штом прв и со...
 6. Црноризец Храбар

  Ross Kemp / Рос Кемп

  Рос ни е добро познат на поголемиот дел од нас, неговите емисии ги даваа на по познатите телевизии како што се Sky, Discovery и сл. И нивната тематика е безбедност, криминал, опасни места и градови, полициски воени и единици, криминалци и криминални банди. Најпознати негови емисии се Ultimate...
 7. Црноризец Храбар

  Триатлон

  Триатлон или тробој е спортски натпрвар во издржливот во која се застапени дисциплините пливање,велосипедизам и трчање. Триатлонот води потекло од Калифорнија од 1970 година, а во 2000 година станал составна дисциплина во рамките на Олимписките игри. Олимписките и светските шампионати во...
 8. Црноризец Храбар

  Курсеви по Масажа

  Заинтересиран сум за курсеви по масажа, во другите градови немам слушнато да се организираат вакви курсеви освен во Скопје. Ме интересираат информации за секаков вид масажа (шведска масажа, шиацу масажа, релакс масажа). За почеток ме интересира колку коштаат курсевите, колку траат и како по...
 9. Црноризец Храбар

  Avatar Maker (Аватар креатори)

  Се сетив на моето старо хоби видов нема ваква тема па еве другари, Порано ми беше хоби на ниво на терапија :D немаше ден а да не губам време на ова, сега многу ретко се рекреирам со правење Аватари. За тие што не разбраа или се немаат сретнато досега се работи за веб страници за правење...
 10. Црноризец Храбар

  Престој во Манастири

  Колку што пребарав нема ако има ваква или слична тема спојувајте слободно. Не ме интересира престој во Манастирски конаци (соби) каде се плаќа за престојот и немаш ништо со црковниот ред ! Прашувам за престој од типот каде живееш во манастирот исто како калуѓерите, имаш своја задача, во ист ред...
 11. Црноризец Храбар

  Сајтови и контакти за посредништво за работа во странство

  Работа, бизнис, профит на Иван Стефковски до пред неколку години беше најголем и најуспешен сајт за посредништво со работа, повеке не постои и ми се чини после тој нема друг сериозен, Емигрико се повеке за иселеничка тематика а освен со вработувања и за други работи известуваат. Значи генерална...
 12. Црноризец Храбар

  Мит или Вистина брендовите успешни на трки најквалитетни

  Подолго време ја имам оваа дилема :) Едни тврдат дека правиот доказ за квалитет на брендот е на стаза (успех во трките, мотоспортот) А други викаат дека тоа е релативно, односно дека постојат брендови кои се повеке комерцијално ориентирани и се фокусирани на моделите и нивното усовршување и...
 13. Црноризец Храбар

  Пози и идеи за добра фотографија

  Не сме сите исто фотогенични а сите сакаме да се сликаме, не само што сакаме туку понекогаш имаме и потреба да се сликаме без разлика на желбата пр. во друштво групно или кога некој ке побара да се слика со нас. Надвор од моментиве каде без прашање на волјата треба да се сликаме, некогаш и сами...
 14. Црноризец Храбар

  Високо платени професии без високо образование

  Темава е за сите професии кои можат да се работат без факултет а платите за нив се високи. За жал овие професии кај нас ги нема. Идејата е секакви информации од овие професии, огласи, лични искуства, лични мислења и ставови итн. За почеток овие, слободно допишувајте и други! : 1. Ловење туна...
 15. Црноризец Храбар

  Духовна музика

  Секоја музика има своја вредност поголема или помала, повистинска или помалку вистинска ама духовнава музика има посебна вредност. Темава нека е општа дискусија за секаква духовна музика од секој интерпретатор а и да не е стриктно духовен изведувачот и само една песна да има од овој тип слободно...
 16. Црноризец Храбар

  Евтин туризам и патувања

  Драги кајганџии со оглед на македонската плата од која поголемиот дел од населението јадеме леб знаеме колку можеме да патуваме... Него интересна тема е каде можеме да патуваме со малку буџет. Па од таму идејата за темава. Значи другари и другарки секаква дискусија за евтини начини, локации...
 17. Црноризец Храбар

  Ласерска депилација

  Не сум сигурен дали има ваква тема ако има се извинувам и спојувајте... Се интересирам за ласерски депилатор. Кажете ваши лични искуства, за почеток ме интересира дали вистина е безболно, колку кошта еден ваков депилатор, каде ги има, дали е мит или вистина дека ласерот со неговото зрачење е...
 18. Црноризец Храбар

  Комерцијални рекламни фотографии

  Commercial photography или ADS на гугл. :) Го обожавам овој тип на фотографии и ми е меѓу омилените. Пред се ради одличната чистина и доработка а главно ради што се премногу штосни и речиси секоја е засебна приказна. Еве неколку колку да го разбиеме мразот. ;) Еколошка :D Ова во...
 19. Црноризец Храбар

  Муамер ал Гадафи

  Досадно е да се тупи со биографијата негова всушност тоа не е ни целта на темава интересно е да се каже околу неговата биографија само дека студирал неколку години во Белград и дека првата жена му е од балканот поточно од Босна. Делото на Гадафи врз неговата Либија е фасцинирачко и тоа е тоа...
 20. Црноризец Храбар

  Како да ја подигнеме свеста во општеството

  Кажете како ? Несакам бла бла еден рецитал и леле колку сум паметен. Сите сакам да сме на темава и од сите по некој лек, зошто мака е ниската свест товар на грбот ни е на тие што гледаме повеке. Рибата смрди од главата а главата на рибата е народот. Како да им објаснам на народов на луѓето што...
На врв Bottom