Резултати од барањето

 1. BlackArrow

  [Купувам - Продавам] Спортска, фитнес и бодибилдинг опрема

  Здраво дечки, Доколку некој е заинтерсиран за ова нека ме контактира. Цена е 2700. Купено е пред скоро 3 години. Како сколопено така и расклопено и некористено 3 години.
 2. BlackArrow

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Зошто?
 3. BlackArrow

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Дечки, запознаени сте со овие градители / инвеститори (https://craneng.wordpress.com/) Кран Инженеринг / ММ Марковски? Гледам имат слободни станови во Кисела Вода. Ја имам видено зградата при крај се изгледа и сум заинтересиран за купување али прв пат слушам за нив.
 4. BlackArrow

  Нибиру, Сумериjци и Анунаки

  Еве добра музика со опис на сумериските записи :D На португалски али вреди да се слушне за музиката
 5. BlackArrow

  Штрајкување на операторите со исклучување на сите домашни и странски тв канали

  Нека прекинат, барем ќе можам да раскинам договор без пенали и да се префрлам на друг оператор.
 6. BlackArrow

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  Тооо, конечно.. Ццц Мелани да :D Благодарам
 7. BlackArrow

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  Од пред некој ден ми се врте една песна во главата, македонска и заборавив како се вика типката што ја пее. Ја имам слушано порано али ептен изумив името на типката, а насловот е мислам „Бомба„ али не можам да ја најдам. Текстот е: Ко бомба е ко бомба бомба е....( и нешто натаму) срце чука ќе...
 8. BlackArrow

  Фриленсер (Freelancer)

  Зашо да намалуваш? Јас би зголемил. Ова $10 е малку. Колку искуство имаш и од која земја ти е клиентот?
 9. BlackArrow

  Знае ли некој кои се тие магацини на големо од каде земаат роба интернет продавници по фејсбук

  А како е со царина и достава ако се зима на големо од Кина или таму слични земји?
 10. BlackArrow

  Фриленсер (Freelancer)

  Уф, не знам тоа, но може да прочиташ на страницата на ФЗО. Ова го пишува: Најдобро би ти било да одиш дирек таму и да прашаш. Ќе ти објаснат се.
 11. BlackArrow

  Фриленсер (Freelancer)

  Јас сега од август сум на доборволно осигурање. Одиш во ФЗО ти дават обрасци, пополнуваш. Поплнуваш во која категорина на примања спаѓаш. Одиш на шалтер ти дават Декларации за прием, си ги плаќаш и тоа. Ако имаш примања над 216000 ќе плаќаш 1333 денари месечно.
 12. BlackArrow

  НБА сезона 2019/2020

  Кај може да се гледат натпреварите од МК?
 13. BlackArrow

  Како до Филипините?

  Јас сега во Декември ќе одам Филипините. За виза можеш во конзулатот во Тирана да аплицираш. Праќаш скенирани копии од документите и за 1 недела ти враќат одговор со термин за кога да одеш да ја подигнеш визата ако е се во ред. Пиши емаил до конзулатот во Тирана ќе ти пратат што трбеа и како...
 14. BlackArrow

  Dopolnitelna rabota-izmama

  Пфф, да не те лажат. Ќе ти земат само парите. Што дополнителни сакаш да работиш?
 15. BlackArrow

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  Можеби е Мадела ефект :D
 16. BlackArrow

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Јас од пред 2 месеци почнав full freelance и се пријавив во фонд за здравствено. Ти пресметуваат според приходите од минатата година. Јас имав над 200 000 приход минатата година и плаќам волунтерско здравствено осигурање, така го викат, 1333 денари месечно.
 17. BlackArrow

  Истражување социјални медиуми

  Пополнето
 18. BlackArrow

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Во други приходи спаѓа заработката од интернет. Како друг доход се смета и доходот остварен од продажба на корисен цврст отпад, доходот остварен со електронска трговија преку интернет, доходот од интернет маркетинг услуги, износот на неискористените донирани финансиски средства од членот 12...
 19. BlackArrow

  Астрономија факултет

  Го имам посетувано тој курс во 2009. Колку што видов нема ништо ново воведено во однос на програмата. Онака кога имат некои предавања ги посетувам.
 20. BlackArrow

  Данокот за работа преку интернет е 15%

  Па мислам дека ако те фатат дека немаш пријавено ќе ти земат 70% од заработката. Сега имат увид во сметките во банките така да не би ти препорачил да не пријавиш.
На врв Bottom