Резултати од барањето

 1. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  https://www.fakulteti.mk/news/21112019/ujp-gragjanite-da-gi-proverat-podatocite-od-transakciskata-smetka-zaradi-povratot-na-ddv?fbclid=IwAR1Iy4NHSLywAI2MbNcrQygj_-Fb2FwFM6oM3cWnyZ2XZ5cRwSq3s_Wqs-g Ќе направат некоја заебанција и голем дел од граѓаните ќе ги лизнат со повратокот. Каде треба да...
 2. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Незнам колку е ова вистина, од друга страна во коментари најдов и задоволни корисници на к20, можеби овие од ми македонија шират вакви муабети зошто го немаат на лагер. Безразлика, фала ви на помошта на сите, ги разгледав сите опции и нај ефтино ми идат да земам а70 од телеком зошто имам бонус...
 3. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Каква разлика во софтвер ајде нешто повеќе околу тоа кажетеми, колку што гледам иста верзија на андроид користат.
 4. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Камера сакам солидна, најбитна ми е брзината, префлање од една на друга апликација, 30 таба на интернет и слично.
 5. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Па за тие пари најдобар според тоа што го видов е А70. Во нептун е 23400, а во ледиком 19690 само шо кога и да спомнам ледиком се јавува некој и вика немој од таму.
 6. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Што предлагаш за тие пари?
 7. DRACARYS

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Негативности кај Xiaomi Redmi K20 Pro, и кај го има кај нас да се купи?
 8. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  https://e-pdd.ujp.gov.mk/ppf/home.seam На оваа страна кај податоци за поднесител треба да пополнам полето за трансакциска за да го добијам повратокот или веќе негде е внесено до сега? Инаку имам до денес за поврат 1105 денари.
 9. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Му зедов и конзервирана храна за мачево за промена од сувата, се надевам дека е добра?
 10. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Така ми рекоа на ветринар еве го и апчето можеби е поголемо?
 11. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Учено е, му дадов и салама, и нејзе ја пецна и ја остај. Сега го заприметив ко какаше во гомцето имаше глисти, веројатно го болит стмак и затоа, вчера му ја дадов првата четвртина од четвртината апче, колку време му треба за да се исчисти?
 12. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Дечки мачето е дома веќе 3 дена и за 3 дена има изедено само 50 60 грама сува храна и цело време мјаука.. Од ветринар ми дадоа и апче за глисти една четвртина ми рекоја да ја поделам на 4 и да му давам 4 дена по едно парче. Исто и раствор за спреј протоив болви, веќе го испрскав и после 30м го...
 13. DRACARYS

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Истово ќе го пишев, еве ме мене со истиот пакет, и нормално телеком си стојт на зборот
 14. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Eпа супер и мене ми е полесно така да си има стално. Фала ви.
 15. DRACARYS

  Мачки (општи дискусии)

  Ќе земам маче месец и нешто е старо, се хранело со сува храна и млеко од мајката, е сега дај кажете по колку храна да му давам дневно и каква, исто дали да му давам некој додатоци и млеко и кога треба да го носам на ветринар за вакцина?
 16. DRACARYS

  Охрид

  Podobro vi e vo albanija i grcka da jadete pasteti, a ohrid ko ke dojte sakate vo najskapite restorani da ste glavni i so vas da se ponasaat kako so pocesni gosti, koga ke ste fini kako sto znaete da bidite nadvor togas i ohrigjani ke se fer sprema vas, dotogas samo bric za vas poso i drugo ne...
 17. DRACARYS

  Охрид

  Namesto sami da se podrzime nie podrzuvame stranci, zato nemame drzava nitu pak ke imame nekogas, jas ziveam blisku do pestani, znam mnogu pestanci, go znam kafanceto, ubeden sum deka ne se ukradeni, interesni mi se samo likojte so se socustvuvaat so strancite a dve cisti nemaat... A ako ne...
 18. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Ако мојт да се скенират фискална од плаќање месечна рата за телефон и притоа тоа да ти донесит глоба, тоа ќе е катастрофално и мизерно од страна на нашата марионетска влада шо би рекол Грујо.
 19. DRACARYS

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Јас скенирав сметка од телеком за купен припејт број, па ако има глоба ќе ве известам
На врв Bottom