Резултати од барањето

 1. E

  Woocommerce dropshipping

  Zdravo imam nekolku pitanja okolu dropshippingot kaj nas vo Makedonija. Imam poznavanje so grafickiot dizaj i web dizaj i imam veke kreirana webstrana so moj brand name so produkti od aliexpress (pretezno consumer electronics ) Stranata e recisi spremna no posto nikogas ne sum rabotil so...
 2. E

  Графички таблети

  Дали некој знае каде може да се најде графички таблет wacom или било кој друг бренд, претражував на страните кај нас амц,сетек,нептун, нема никаде, па ако може некој да препорача или совет од каде може да се набави ?
 3. E

  Gateway За Македонија

  Здраво, имам woocommerce веб сите направено со продукти лого, грфички дизајни и други слични работи, сега знам дека кај нас не е дозволено да примаш пари преку paypal, пошто треба да имас business paypal account а тоа не е достапно за нас, и сакам да прашам некој друг начин на примање gateway...
 4. E

  Payoneer verifikacija

  Pozz dobiv mail od Payoneer so tekst : Thank you for providing us with your address but it is still incomplete. Please provide your best description to your home (e.g. name of village or estate, street names, or landmarks) within the below format • Street Address Line 1 (limit to 30...
 5. E

  MoneyGram

  Pozz, ako moze nekoj na kratko da napise kako raboti moneygram so primanje pari kaj nas vo MK. Treba da mi prati eden covek od stranstvo pari preku money gram. Pa ne mi e jasno kako idat rabotite so moneygram, kako jas ke gi primam i kade ke gi primam. Jas sum od Kocani. So skrill i paypal sum...
 6. E

  Freelancer - withdraw

  Zdr, imam osvoeno kontest na stranata freelancer i mi stignaa parite. Vo opcii za withdraw od stranata ima Express Withdrawal - direktno vo banka Pay Pal i Skril. Na stranata na freelancer parite mi se vo USD i CAD. Pa me interesira nekoj ako moze da mi kaze kako bi mozel da gi podignam parite...
На врв Bottom