Резултати од барањето

 1. S

  Помош, совети, размена на искуства...

  Здраво,едно прашање,сакам да купам Canon DSLR апарат. Дали има разлика во квалитет на апаратот ако се купи од тука во Македонија или Србија(за балкански пазар) или пак во Грција(за европски пазар)?
 2. S

  Windows Phone Apps/Games

  Дали Комерцијална банка има aпликација (E-banking) за Windows phone??
 3. S

  Филм кој го ОБОЖАВАТЕ?

  Seven Pounds The Pursuit of Happyness
 4. S

  Nokia Lumia Windows Phone 8 телефони (генерална дискусија)

  Некој да сподели искуство со W10 ?? Вреди да се дава aпдeјт преку Windows insider??
 5. S

  Со каква видео опрема располагате?

  PanasonicAG-AC90A AVCCAM http://www.bhphotovideo.com/c/product/1061099-REG/panasonic_ag_ac90apj_ag_ac90a_avccam_camcorder.html Идеална за снимање,лесна и практична
 6. S

  Креативни и мотивациски видеа

  https://www.youtube.com/watch?v=y_JAlTxc1k4
 7. S

  Филмови што сте ги оцениле со 10 на IMDB

  The Pursuit of Happyness Saving Private Ryan Memento
 8. S

  Препорака за нов PC за работа со видео

  Благодарам многу за помошта,разгледувам цел ден ценовници тука и еден пријател ми предложи да видам во Грција и најдов нешто во Рlaisio слично: CPU: Intel Core i7 2600K MB: Gigabyte Z68X-UD3 RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB DDR3-1600 Dimm (1x4GB, PC3-12800) GPU: Gigabyte GTX470 HDD: Western Digital...
 9. S

  Препорака за нов PC за работа со видео

  Да да ми треба за работа со After effects,Premiere i Encore претежно значи за обработка на видео материјали и нешто видео дизајн,
 10. S

  Препорака за нов PC за работа со видео

  Фала за предлозите. Па да ке ми треба и монитор.Ги погледнав и Proview и Dell и Benq... ама прво за конфигурацијата да видам ... MasteR_#0 ,Mandrak дали ке може да се направи добра конфигурација од едно продажно место на пример само од SET или Anhoch, или која и да е ... п.с дали може да...
 11. S

  Препорака за нов PC за работа со видео

  буџет па до 60000 ден.
 12. S

  Препорака за нов PC за работа со видео

  Здраво ми треба препорака за конфигурација за компјутер за работа со видео и видео дизајн, сакав да земам Dell precision T100 http://www.dell.com/us/business/p/precision-t1600/pd?oc=bwcy2b&model_id=precision-t1600 ама во Ланком www.lancom.com.mk го немат на лагер и треба да се чека еден...
 13. S

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Потребна помош По грешка сум дал формат на D партиција и сега имам два windows-a XP , и на стартување ми бара да одберам кој windows да стартува.Како да го одстранам стариот windows??? Ако некој има решение ке ве молам за помош Благодарам
 14. S

  Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

  Здраво Почнав да учам Flash и Dreamwawer од туторијале од Lynda, сега работам една веб страна, на другарска база како проба и би сакал да знам, за да ја закачиме на интернет што ни треба? хост и што се добива со хостингот(сервер,username,pass), не сум добро упатен во тие работи. фала
 15. S

  Графички карти

  помош за избор на графичка карта Здраво сакам да ја сменам старата графичка која е 8600 gt, имам матична ASUS P5K,процесор Core 2 Duo E6750 @ 2.66 Ghz и 6 гига Ram memory. некој предлог графичка??? п.с потребна ми е за рендирање на видео фала :smir:
 16. S

  LCD телевизори

  Здраво ме интересира за Sony KDL32S5500 32" (81см) HD Ready BRAVIA LCD телевизор со BRAVIA ENGINE 2 добар или не? има ист full HD ama 12000 поскапо??
 17. S

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Помош? Како да исклучам "system protection" на windows 7??? фала
 18. S

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Здраво,имам виста 64-битна и имам проблем ми варира free space на C -партиција кај што е инсталирана,дали некој се има сретнато со овој проблем??
На врв Bottom