Резултати од барањето

 1. @Lbaneso

  HELP! КАКО може да ја враќам ФБ страницата која ми ја затвори фејсбук

  А ова е демек причината зашто ми е избришана страницата: Your page has been unpublished Promote or facilitate online gambling, games of skill or lotteries, including online casino, sports books, bingo or poker, unless the Page has obtained prior authorization from Facebook.
 2. @Lbaneso

  Дали воопшто Шумахер се повредил на скијање ???!!!!!

  Ова тема ЈА отварам зашто од почетокот ми беше сумливА повредата на Шумахер на скијање демек е во кома бла бла бла .... Дали има нешто вистина во сево ова ??!!!! Очекувам и некој од форумот да дава мислење ...
 3. @Lbaneso

  Facebook реклама (Sponsored)

  Како може да се рекламира Fan Page со плаќање на фејсбук како иде тоа, каква картичка треба, мастер или виза карт ??? Фала однапред!
 4. @Lbaneso

  Српските хулигани подготвуваат хаос во Скопје

  “Им подготвуваме големо изненадување на Албанците во Скопје. Добро ќе не запаметат, а целта ни е да ги фатиме каде и да ги видиме и да ги претепаме. Бидејќи не доаѓаме организирано, туку исклучиво со сопствен превоз. Мислам дека без проблеми ќе стигнеме во Скопје, но и до некои попатни места...
 5. @Lbaneso

  Основци од Карпош и Влае договориле тепачка на Фејсбук

  Договориле тепачка на Фејсбук. Место – мостот Обединети Нации, време 19.30. Канал 5 на местото на настанот налета случајно, во време кога тепачката ја спречи полицијата. Ученици од петто до осмо одделение од две основни училишта од Карпош и Влае синоќа планирале физички да се пресметаат...
 6. @Lbaneso

  Во Буенос Аирес удрил метеор?!

  Едно лице починало, а осум се повредени во мистериозна експлозија во Буенос Аирес. Една жена починала, а осум лица се ранети во мистериозна експлозија во Буенос Аирес. Според зборовите на очевидците, експлозијата ја предизвикал пад на метеор или дел од сателит. 'Мојата ќерка седеше во својата...
 7. @Lbaneso

  Ахмети:При промена на границите јас не преземам одговорност да бидам чувар на мирот во Македонија

  Ахмети:При промена на границите јас не преземам одговорност да бидам чувар на мирот во Македонија ,,Евентуална поделба на Косово би предизвикало дестабилизација во Македонија,, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Државната косовска телевизија. Според него, ако се загрози...
 8. @Lbaneso

  Ејми Вајнхаус пронајдена мртва

  Пејачката Ејми Вајнхаус, 27, е пронајдена мртва во својот дом во Лондон, пренесува BBC. Портпаролот на полицијата потврди дека 27-годишна пеjачка починала во Камден , а причините за смртта се уште не се познати. Лондонската Брза помош била повикана во станот каде биле испратени две возила, но...
 9. @Lbaneso

  Немири во Блискиот исток и Северна Африка

  Немири во Алжир и Јордан Од Тунис, немирите се прелеаја на соседен Алжир и во Јордан на Средниот Исток. Алжирците дополнително ги разгневи веста дека почина човекот кој се самозапали со бензин откако властите му кажаа дека не можат да му обезбеди работа и дом. За да ги смири протестите...
 10. @Lbaneso

  Џуда: Договор за името - можно пријатно изненадување на Балканот во 2011

  Џуда: Договор за името - можно пријатно изненадување на Балканот во 2011 Лондон, 4 јануари 2011 (МИА) - Балканот го надмина периодот во кој во секој момент би можело да дојде до обновување на насилството, можност од која Вашингтон и Брисел најмногу стравуваат, смета британскиот аналитичар и...
 11. @Lbaneso

  Косовскиот претседател поднесе оставка

  Косовскиот претседател поднесе оставка Претседателот на Косово, Фатмир Сејдиу објави дека поднесува оставка, откако Уставниот суд минатата недела, соопшти дека тој не може да биде истовремено шеф на државата и лидер на политичка партија. Косовскиот претседател се избира од парламентот и...
 12. @Lbaneso

  Атентат врз Ахмадинеџад?

  Атентат врз Ахмадинеџад Во првичните штури информации на светските агенции се известува дека претпладнево и е извршен обид за атентат врз иранскиот претседател, што Ахмадинеџад го преживеал. Reuters во својот брејкинњуз се повикува на либаската телевизија, додека дописникот на руската...
 13. @Lbaneso

  Би-Би-Си: Нема докази за трговија со човечки органи од лица заробени од поранешна ОВК

  Би-Би-Си: Нема докази за трговија со човечки органи од лица заробени од поранешна ОВК Лондон, (МИА) - Тврдењата за илегална трговија со човечки органи од заробеници на поранешната ОВК, можеби се без основа, затоа што истрагите што беа направени не открија никакви поцврсти докази, јавува...
 14. @Lbaneso

  Косово и Албанија со единствена гранична контрола

  Косовските туристи кои ќе влезат на територијата на Албанија ќе поминат преку само една гранична контролна точка. Ова, како што јавуваат косовските медиуми, денеска го...
 15. @Lbaneso

  „Гардијан“: Албанец од Македонија сопственик на најдобриот ресторан во светот

  „Гардијан“: Албанец од Македонија сопственик на најдобриот ресторан во светот Ресторанот на македонскиот Албанец Рене Реџепи е прогласен за најдобар во светот, пишува „Гардијан“, повикувајќи се на најновата ранг листа што секоја година ја прави угледното и престижно, специјализирано британско...
 16. @Lbaneso

  Зачестија киднапирањата на мали деца во Скопје и околината

  Дали никнува организираан кРиминал со ЧОВЕЧКИ ОРГАНИ !!!!!!!!!!!!!
 17. @Lbaneso

  Џеко поднови сараевски таксист!

  Најдобриот стрелец на тимот на Волфзбург и Бундеслигата, го исполни своето ветување од детството. Един Џеко, кој својата фудбалска кариера ја започна во сараевски Железничар, како дете на еден локален таксист, кој редовно го носел на тренинзи, му дал едно ветување. „Еднаш кога ќе заиграм за...
 18. @Lbaneso

  Каде и што студирате ?

  позз, јас студирам на Економски Скопје
На врв Bottom