Резултати од барањето

 1. gjoko-mkd

  Сите нијанси на зелено

  Месец Мај, све е разеленето и поентата е да се направи фотографија со што поголем број на нијанси на зелената боја ПС.ова е погледот од мојот балкон...
 2. gjoko-mkd

  Фото натпревар #263 - Егзотични растенија

  Самиот наслов кажува доволно-егзотични растенија: палми, банани, тропски цвеќиња, бонсаи.....
 3. gjoko-mkd

  Фото-натпревар #257 Тема: Знаците на пролетта

  Денес е првиот пролетен ден, па редно е да се означи со една тема. Поентата е да се фотографира еден симбол како цвеќе, ластовица евентуално, кукурек....битно е е симбол/предвесник на пролетта Повторно од мојот двор.... ПС. До Коцка....повеќе памти од мене...ако ја имам ставено негде оваа...
 4. gjoko-mkd

  Фото натпревар #225 -Тема: Бранови

  Ќе се самопрогласам за победник, и бидејќи е лето и горе-долу сите сме биле или годинава или минатите години негде на разладување, еве и таква тема. Морски, езерски....битно е да се бранови
 5. gjoko-mkd

  ФОТО НАТПРЕВАР # 202 ,,УБАВА КУЌА,,

  Темата е едноставна, и дава можност да учествуваат поголем број на кандидати ...форумџии Пишувам од мобилен.....покасно во денот малку поопширно
 6. gjoko-mkd

  Киргистан

  Киргистан е следната држава во низата каде се случува некој вид на шарена револуција. Случајно или не ......таму амбасадор замина нашиот непрежален Чарс Гарет.... https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=10&dd=06&nav_category=78&nav_id=1743404
 7. gjoko-mkd

  Фото натпревар #114 Тема:Птици

  Еве јас ќе отворам тема...по желба на Анчо :ROFLMAO: 11319 by gjoko-mkd on Кајгана форум
 8. gjoko-mkd

  Независност на Каталонија

  Два милиони луѓе маршираат за независност на Каталонија 12.09.2014 | 19:59 Извор: Точка Прочитано: 340 пати Испрати на пријател Зголеми го фонтот Намали го фонтот Според информациите од полициската управа на Барселона, околу 2 милиони Каталонци мирно демонстрирале во црвено-жолта облека со...
 9. gjoko-mkd

  Kосовец уби 52 лица во самоубиствен напад во Ирак

  ПРВ НАПАЃАЧ ОД ОВОЈ ТИП ОД KОСОВО KОСОВЕЦ УБИ 52 ЛИЦА ВО САМОУБИСТВЕН НАПАД ВО ИРАК Самоубиствениот напад што се случи деновиве во северниот дел на Багдад го извршил Блерим Демири од косовскиот град Урошевац, кој се смета за прв Kосовец што извршил самоубиствен напад. Веста ја потврдила...
 10. gjoko-mkd

  Американскиот амбасадор Пол Волерс ни порача промена на идентитетот

  Волерс директно зборуваше за прашањето за идентитетот 25/11/2013 20:44:00 Големина на текст: Американскиот амбасадор Пол Волерс за прв пат директно зборуваше за прашањето за идентитетот. Тој јасно покажа на судирот на менталитетите во Македонија околу начинот на самоопределување и...
На врв Bottom