Резултати од барањето

 1. acermk

  Kajgana Song Contest #27

  Музичкиот жанр што оваа недела ќе го номинирам е Rap/Hip-Hop. Песните можете да ги објавувате до четврток на полноќ, додека пак гласањето со 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 поен ќе биде до недела.
 2. acermk

  Да Џака Накот feat. Легијата и Римиски масив во Кастро - 1.4.2011

  Многу ме радува настанов фала богу после Легијата концерт нешто добро според мене... Настан на фб: http://www.facebook.com/event.php?eid=167627466623111 Место и ден: Петок, 1ви Април во Клуб Кастро(мислам дека е премал просторот али ајде...) Од 20:00 до 23:30 часот ПОПРАВЕТЕ ГО НАСЛОВОт АКО...
 3. acermk

  Кајгана Лига McDonald's FIFA World Cup Fantasy

  Име на лигата: Кајгана Број на играчи: Неограничено Код за да можете да се приклучите: 113794-92791 Најпрво ако немате акаунт на fifa.com ќе се регистрирате. Потоа ќе одите на страната на Светското првнество во фудбал ќе се логиарате ако не сте логирани и потоа ќе одите во Games таму ќе ја...
 4. acermk

  UEFA Европско првенство во фудбал за жени до 19 години

  UEFA Европско првенство во фудбал за жени до 19 години 2010 UEFA Европско првенство во фудбал за жени до 19 години Групи Група А Шкотска Англија Германија Италија Група Б Македонија Шпанија Холандија Франција РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ Понеделник 24.05.2010 Национална...
 5. acermk

  Пирамиди во Македонија?

  Дали навистина постојат пирамиди во Македонија ??? Што мислите?? Еве неколку слики па заклучете самите... Неколку локации кои се претпоставува дека се пирамиди: Росоман, Кавадаречко Ботун, Охридско
 6. acermk

  Фан клуб - Ѓорче Петров 64

  Формиран е нов македонски ракометен клуб за мажи Ѓорче Петров 64... Лого:
 7. acermk

  Европска Лига 2009/2010

  Европска Лига 2009/2010 Тука зборете на Европската Лига...Динамо Минск-Ренова со среќа...
 8. acermk

  Осум екипи се откажаа од Ф1

  Осум екипи се откажаа од Формула 1 а сакаат да им се придружат уште 3 и да формираат ново првенство...Во моментов членки на новото здружение ФОТА се: Ферари, МекЛарен Мерцедес, Браун ЏП, БМВ-Заубер, Тојота, Ред Бул, Торо Росо и Рено.
На врв Bottom