Резултати од барањето

 1. Patrick Bateman

  ЛЕДИКОМ - Мислења

  Очигледно никогаш не си имал искуство со македонските овластени сервисери на мобилни телефони па затоа мислиш дека нивната гаранција вреди нешто. Дури и да е ситуацијата обратна, телефоните по мобиларите да се дупло од цената од оператор, пак не би земал телефон со гаранција од овластените...
 2. Patrick Bateman

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  NATO ремчиња за саат? За да не порачувам преку интернет...
 3. Patrick Bateman

  Дали возачите на БМВ се најлошите возачи ?

  Возачите на BMW се најлошите возачи и најголеми сељаци(во сообраќај). Кој не верува, има и научни докази од истражувања на 2 универзитети. http://www.bankrate.com/financing/cars/study-bmw-drivers-are-the-worst/ И тоа ова е на глобално ниво, не на локално. Многу е поврзано со имиџот на...
 4. Patrick Bateman

  Млеко или јогурт?

  Ни тоа ни тоа...ајран!
 5. Patrick Bateman

  Просење

  Дефинитивно топлата вода
 6. Patrick Bateman

  iPhone 5s & 5c рецензии

  Ајфон ко ајфон, исти курац се сите. Само тие шо го купуваат се фаќаат за ситници со цел да си го оправдаат масовното фрлање кеш на "нов" ајфон.
 7. Patrick Bateman

  Супер коли низ Македонија

  Ама ич не личи на елеанор...ни малку. Само личи на нешто што деца би го направиле на Need for Speed. Mustang у принцип е ефтина кола со 60 години стара технологија, но тоа што е ретка на овие простори ја прави као демек јака и интересна. Не е битно да иде, битно е да изгледа као да иде ;)
 8. Patrick Bateman

  HTC One

  Ова озбилен си?
 9. Patrick Bateman

  Супер коли низ Македонија

  Ај колата не е лоша ама со мотика стајлингов шо праиме?
 10. Patrick Bateman

  Oтстранети одбројувачите од скопските семафори

  Отстранувањето на одбројувачите само укажува на неспособност истите да бидат правилно регулирани...нивните интервали се менуваат во зависност од потребата. И ако ништо друго нека стават барем трепкачко зелено светло, да си знаеме кога може да се угаси.
 11. Patrick Bateman

  Во врска со Payza (AlertPay)

  Мене за верификување ми бараше само да ја внесам картицата, да ми повлече некоја ситна сума од неа и потоа да ја внесам точната цифра што ми е повлечена...буквално неколку секунди само.
 12. Patrick Bateman

  Во врска со Payza (AlertPay)

  Успеа да повлечеш пари од Payza ? Доколку некој друг има искуство со повлекување пари од Payza нега го сподели...
 13. Patrick Bateman

  Новата Мис Македонија

  Оваа е х10 поубава
 14. Patrick Bateman

  "Изреки" на познатите (pics)

  ...i postirajte povekje vakvi
 15. Patrick Bateman

  Часовници

  ехеее ако е 200 не се мисли да нарачуваш, иди земи го и ич гајле немај. Јас последен пат кога бев го видов у продавница нешто повеќе...изгледа сум ја утнал продавницата :D
 16. Patrick Bateman

  Часовници

  Има, тоа е Panda Optic што порано беше во ГТЦ, а сега е во ТЦ Беверли Хилс. Јас имам прашувано за порачка на истиот саат, само портокаловиот(си знаеш кој :)) и ми кажаа ненормална сума...по што најдов другар што ми го донесе од USA. Иначе го има во Белград за околу 250-260 евра.
 17. Patrick Bateman

  ИТНО:Помош со македонска царина

  Корекција, сумата ја намалија на (мислам) 22 евра...и да, 15% царина + 18% ддв на целокупната сума(производ+поштарина) е цената што треба да се плати.
 18. Patrick Bateman

  Кои се попријателски настроени домаќини: Охриѓани или Грците?

  Грешка. Не знам од каде ни е тоа врежано во глава на нас дека Хрватска е бог знае колку скапа. Лани ја прошетав пола Хрватска и можам да кажам дека цените за јадење, пиење, искачање се исти како во Охрид/Скопје (дури најголем дел од приморските места во Далмација се и поефтини) ...исклучок е...
 19. Patrick Bateman

  Очила, цвикери, наочари ....

  Има некаде по Скопје наочари слични на овие(освен Oakley Holbrook) ?
 20. Patrick Bateman

  Часовници

  Не ти треба овластер сервисер...било кој локален саатчија може да го скрати, и тоа за 2 минути.
На врв Bottom